EuroFotbal on Facebook

Musíme se z této porážky poučit, prohlásil Cissé po vyřazení s Anglií

05.12.2022 16:48 - Aktuality
Aliou Cissé (© AFP)

Trenér senegalské reprezentace Aliou Cissé po osmifinálové porážce 0:3 s Anglií litoval, že jeho svěřenci neudrželi do konce prvního poločasu nerozhodný stav. Výkon afrického celku na šampionátu v Kataru ale navzdory vypadnutí ocenila největší hvězda týmu Sadio Mané, který kvůli zranění do turnaje nezasáhl.

Úřadující vicemistři Evropy rozhodli zápas v Chúru dvěma góly na konci úvodního dějství, kdy se prosadili Jordan Henderson a poprvé na turnaji kapitán Harry Kane. V 57. minutě přidal třetí branku Bukayo Saka.

"Dostali jsme gól pět šest minut před poločasem a pak těsně před pauzou druhý, který nás srazil," řekl Cissé na tiskové konferenci. "Prvních 30 minut bylo zajímavých. Měli jsme šance na to dát první gól, ale nepovedlo se. Angličané pak vyhrávali spoustu soubojů a zatlačili nás," zhodnotil někdejší reprezentační kapitán.

Cissé věří, že Senegal zúročí zkušenosti z MS v dalších letech. "Musíme se nadále zlepšovat a postoupit na příští mistrovství. Musíme se z této porážky poučit," dodal.

Senegal při třetí účasti mezi elitou navázal postupem do play off na svou premiéru v roce 2002. Na šampionátu v Koreji a Japonsku došli "Lvi z Terangy" až do čtvrtfinále. To se jim tentokrát nepovedlo, vystoupení na turnaji ale na dálku ocenila hvězda týmu Mané, který se zotavuje po operaci lýtkové kosti.

"Váš výkon byl balzám na duši všem Senegalcům, jsme na vás hrdí. Se ctí jste reprezentovali naši vlajku. Pořád se učíme a zároveň věříme, že v budoucnu přijdou další úspěchy," uvedl na sociálních sítích útočník Bayernu Mnichov, jenž se zranil v předposledním ligovém duelu přes MS.