Niké liga - souhrn 6. kola: Debakl Slovanu

31.08., 22:28, aktualizováno 01.09., 19:55
Michal Ščasný (© Profimedia)

Slovan si poprvé zajistil účast v hlavní fázi Ligy mistrů a oslavy se dost možná protáhly na delší dobu. Slovenský mistr selhal v domácím souboji se Žilinou, ta si domů veze výhru 5:0.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:2

01.09.2024 18:00

Góly: 9. Miloš Kratochvíl, 22. Martin Mikovič - 44. Jan Hladík, 62. Martin Chrien (pen.)

Trnava mala veľmi dobrý vstup do zápasu, pretože už v deviatej minúte sa Miloš Kratochvíl dostal v šestnástke k lopte, ktorú defenzíva Ružomberka nedokázala odpratať a poslal ju do siete. Druhýkrát sa Spartak tešil po zakončení Daniela, lenže predčasne, keďže sa mával ofsajd.

Napriek tomu netrvalo dlho a domáci predsa len viedli o dva zásahy. Martin Mikovič krásnou ranou z diaľky nedal šancu na zákrok pre Frühwalda. Predčasne sa tešil takisto Kelemen na druhej strane, rovnako sa nachádzal v postavení mimo hry. Tretí gól mal na nohe Zeljkovič, zblízka nechal vyniknúť brankára súpera.

Ruža pred prestávkou predsa len znížila skóre. Kelemen zabojoval, prihral do pokutového územia na Jana Hladíka a ten z uhlu nachytal Freliha. Okamžite po zmene strán pálil Zeljkovič, hostí zachránilo brvno. Šancí pribúdalo na oboch stranách.

Osamotený Kelemen trestuhodne minul bránu, zatiaľ čo Frühwald hneď dvakrát vychytal Kratochvíla v ideálnych pozíciách. Po hodine hry zahral Ďuriš vo vlastnej šestnástke rukou, čo potvrdil aj VAR, a tak kapitán Martin Chrien využil nariadený pokutový kop, vďaka čomu sa tímu spod Čebraťa podarilo vyrovnať.

Trnavčania mali v závere viac z hry, snažili sa strhnúť výsledok späť na svoju stranu. Nepodarilo sa to hlavne pre to, že Frühwald sa vyhecoval k ďalšiemu perfektnému výkonu a zarmútil predovšetkým Picha, jeho strelu vyškriabal z bránkovej čiare v hodine dvanástej.

Více informací k zápasu

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:5

01.09.2024 15:30

Góly: 32. Adrián Kaprálik, 41. Timotej Hranica, 58. Dávid Ďuriš, 82. Mario Sauer, 90. Mario Sauer

Belasí v stredu spečatili postup do hlavnej fázy Ligy majstrov a tréner Weiss oproti tomuto duelu pretočil zostavu. Na Tehelnom poli ale jeho zverenci nenadviazali na veľký úspech. Prvýkrát v ligovej sezóne stratili body, navyše nedali ani jeden gól a inkasovali ich až päť, čo sledovalo slušných 8 119 divákov.

Všetko mohlo byť inak, keby Belko nechytil nepríjemný krížny pokus Marcelliho. V 32. minúte udreli hostia prvý raz po tom, ako Adrián Kaprálik prešiel sprava viac na os a prudkým pokusom za pomoci teču Vojtka prekonal Trnovského. Šošoni zakrátko prišli o zraneného Iľka, toho nahradil Ďuriš.

Ešte pred prestávkou preniesol Káčer hru na pravú stranu pokutového územia, odkiaľ mladý Timotej Hranica nedal prudkou strelou k žrdi žiadnu šancu bratislavskému gólmanovi. Žilinčania si v závere úvodného dejstvo vytvorili veľký tlak. Kapitán Minárik po rohovom kope v 45. minúte dokonca opečiatkoval brvno.

Následne Trnovský vytiahol skvelý zákrok pri pokuse Bileho zblízka, tento gólman zachránil aj po pätičke Minárika a počas skrumáže v malom vápne na čiare zachraňoval Vojtko. Do druhého polčasu naskočili na domácej strane Tolič aj Blackman, čo malo želaný efekt aspoň z hľadiska šancí.

Barseghjan prakticky hneď po zmene strán trafil prudkou ranou brvno. Postupne sa do hry opäť dostali hostia a keď Kaprálik vymyslel krásnu kolmicu za obranu a Dávid Ďuriš jednoducho prestrelil Trnovského, tak to bolo o tri góly. V 81. minúte prišiel na ihrisko Mário Sauer a po niekoľkých desiatkach sekúnd sa aj on zapísal medzi strelcov.

Mladý stredopoliar si našiel odrazenú loptu pred pokutovým územím a technicky ju nasmeroval do siete. Aby toho nebolo málo, tak ten istý hráč na začiatku nadstaveného času pridal aj piaty presný zásah, na zadnej tyči ho presne našiel Alijagič. Situáciu ešte preveroval VAR.

Žilina tak vyhrala na Tehelnom poli už druhý raz po sebe. Navyše sa v tabuľke takmer dotiahla na vedúci Slovan, keďže má o iba o jeden bod menej. Zverenci tréner Ščasného okrem toho disponujú s dvanástimi gólmi najlepšou ofenzívou. Belasí naposledy inkasovali päť gólov v apríli od Dunajskej Stredy pri prehre 3:5.

Železiarne Podbrezová - Dukla Banská Bystrica 1:1

31.08.2024 20:30

Góly: 65. Timotej Zahumenský (vl.) - 30. Tomáš Malec

Úvodné minúty derby boli opatrné z oboch strán a ani jeden tím sa nedostával do šancí. Zmenila to až 30. minúta, keď Dukla z prvého náznaku rovno strelila gól. Pišoja sprava poslal dobrý center do pokutového územia a Tomáš Malec tradične hlavičkou vsietil už svoj tretí gól tejto sezóny.

Do kabín mohla ísť Banská Bystrica ešte spokojnejšia, lenže Rymarenkova rana z priameho kopu opečiatkovala brvno. Ten istý hráč po zmene strán tesne minul priestor troch žrdí. Podbrezová išla za vyrovnaním, to sa podarilo s dávkou šťastia, keďže strieľaný center Sanusiho tečoval do protipohybu Reháka obranca Timotej Záhumenský.

Aktívny Rymarenko mal okamžite možnosť vrátiť hostí do vedenia, technickým pokusom trafil spojnicu. Na druhej strane Grešák výborným pasom našiel pred päťkou Sanusiho, ten v podstate potreboval iba nastaviť nohu, aby skóroval, fantastickým sklzom mu v hodine dvanástej vypichol loptu Willwéber.

V nadstavení takmer rozhodol Sanusiho, jedovku mu Rehák vytesnil, a tak si oba tímy body rozdelili. Železiari majú na siedmom mieste päť bodov a štvrtá Dukla ich získala sedem.

KFC Komárno - Zemplín Michalovce 1:3

31.08.2024 18:00

Góly: 90. Šimon Šmehýl (pen.) - 31. Enzo Arevalo, 73. Alexandros Kyziridis, 90+5. Matúš Marcin (pen.)

Úvodné minúty malo Komárno veľmi dobré, keďže Sylvestr hlavičkou iba o milimetre minul bránu a vzápätí Lukáč zneškodnil pokus z diaľky. Paradoxne sa do vedenia dostali Michalovce po tom, ako sa Enzo Arevalo odpútal od svojho strážcu a pokusom po trávniku otvoril skóre.

Domáci dokázali vyrovnať v 56. minúte, pretože Bayemi na konci peknej akcie ešte posunul na voľného Voleského a ten z päťky napol sieť, avšak VAR odhalil tesný ofsajd. Zemplín v 73. minúte v podstate rozhodol o svojej výhre, nakoľko Alexandros Kyziridis potreboval iba dve minúty na hracej ploche, aby z hranice šestnástky trafil k žrdi.

Iskierku nádeje chcel vykresať Bayemi, strela mu nesadla ideálne a Sahinovič ju vytesnil. V 90. minúte Sliacky spadol v pokutovom území a aj keď najskôr bolo odpískané jeho filmovanie, tak VAR všetko zmenil a po faule Šimka premenil pokutový kop Šimon Šmehyl.

Komárno nakoniec nebodovalo, nakoľko po nedovolenom zákroku debutanta Sluku sa z bieleho bodu nemýlil ani Matúš Marcin. Michalovce vyhrali prvý zápas v sezóne a vďaka trom remízam majú celkovo šesť bodov, vďaka čomu poskočili na šieste miesto tabuľky. Komárno ostáva predposledné.

MFK Skalica - FC Košice 0:0

Góly: -

Košice vstúpili do zápasu aktívnejšie a Innocenti sa dostal do prvej šance, ale zakončenie zblízka mu zneškodnil Junas. Na druhej strane Krčík prešiel do pokutového územia, z uhlu strieľal do Šípoša. Po polhodine hry center Bokrosa nebezpečne padal, takže domáci gólman sa musel činiť.

Najväčšiu možnosť si vypracoval domáci Leginus, no pálil do žrde. Po zmene strán posúval Fábry loptu pred prázdnu časť brány na voľného Moronga, v hodine dvanástej sa do toho vložil Bokros. Šípoš následne kryl takisto pokusy z diaľky od Nagya aj Fábryho.

Skalica zatlačila v úplnom závere, lenže Šípoš si poradil s pokusmi Moronga, Sheuna aj Kopasa. Na Záhorí tak gól nepadol a oba tímy si rozdelili po bode. Domáci ostávajú na poslednom mieste tabuľky s tromi bodmi.