Představení účastníků MS - Korejská republika
Zaujalo nás
Poosmé v řadě se na světový šampionát probojovali reprezentanti Korejské republiky. Taegukovi válečníci do Brazílie zajíždějí dva roky po senzačním bronzu z Olympijských her v Londýně, tady by však ještě na jádro výběru mohlo být přeci jen trochu brzy.
Historie
Z historického hlediska je Korejská republika nejčastějším asijským účastníkem mistrovství světa. Loni si vybojovala už v pořadí devátou letenku na závěrečný turnaj, přičemž na něj nepřetržitě postupuje už bezmála 30 let. To je ale pořád ještě veskrze nedávná minulost, o něco dřív to s Korejci tak slavné nebylo. Ačkoli si hned v 50. letech začali na asijském kontinentu získávat velké renomé a v letech 1956, respektive 1960 ovládli Asijský pohár, celičký svět o jejich umění dlouho nic moc nevěděl.
Šíření asijské kopané do všech koutů světa příliš nenapomohlo ani korejské epizodní vystoupení na švýcarském šampionátu roku 1954. Tam se Taegukovi válečníci vypravili jako teprve druzí asijští zástupci v pořadí (a ruku na srdce, ve Francii roku 1938 za dnešní Indonésii promlouvali spíš nizozemští kolonizátoři), aby v obou duelech utržili ošklivé debakly - 0:9 s Maďarskem, 0:7 od Turků - a pak jim šlo jen o to, co nejrychleji z Evropy vypadnout. Docela přirozené faktory jako dlouhý let, nezkušenost a stále ještě zanedbatelná kvalita asijské kopané tehdy stály za korejským krachem.
Dnes už si ovšem podobný výsledek těžko dovedeme představit. Korejci během příštích 30 let jakž takž "uzráli" a po dvou stříbrech z Asijského poháru (1972, 1980) si už v Mexiku roku 1986 ostudu neudělali. Se ctí vyvázli z duelu s Argentinou, bod uhráli proti Bulharům a jen těsně podlehli Italům. Na chlup stejně si pak vedli i o 12 let později ve Francii, když ještě o něco lépe dopadli předtím ve Spojených státech.
Za opravdu nevyvedený šampionát mohou Korejci pokládat snad jen ten italský (1990), na němž ve skupině třikrát prohráli a vsítili jen jedinou branku. Svou první výhru na největším mezinárodním turnaji planety Jižní Korea oslavila až doma, roku 2002, a hned z toho byl boom nevídaných rozměrů.
Ještě dnes se sice evropským - zejména těm italským a španělským - fanouškům chce při vzpomínkách na asijské MS zvracet na tamější výkony rozhodčích, samotným Korejcům již ovšem účast v semifinále nikdo neodpáře. Navíc alespoň na vyhrané skupině a skalpování Portugalců neměli muži s píšťalkou žádný donebevolající podíl. Červené karty pro Joãa Pinta a Beta byly přeci zcela oprávněné.
Na předposledním mistrovství už Korejci de facto nemohli překvapit, přesto remíza s pozdějšími vicemistry z Francie leckoho zaskočila. Před čtyřmi lety potom přišel historicky druhý postup do osmifinále a tam sympatický výkon proti Uruguayi (1:2).
Kvalifikace
Vedle Austrálie je Jihokorejský výběr druhým asijským vyslancem, který je o něco hůře čitelný, neboť rozhodující kvalifikační zápasy absolvoval pod vedením jiného trenéra. Případ Socceroos je však přeci jen jinačí - od nich byl Holger Osieck odvolán, zde šlo spíše o dostání prvotního slibu.
Choi Kang-hee dlouho odolával vábení reprezentačního týmu, až nakonec svolil, že tým provede alespoň čtvrtou fázi kvalifikačního cyklu, a potom rezignuje, aby se mohl vrátit ke svému Jeonbuku. Což se přesně stalo.
Vedení korejského svazu navíc s Choiovým výsledky nemohlo být úplně spokojeno, takže se po ustání kvalifikačních bojů ještě rádo obrátilo na Hong Myung-ba. Zatímco minule Taegukovi válečníci prošli oběma koly s pár ztrátami, ale zato neporaženi, tentokrát padli hned dvakrát a do baráže nemuseli jen díky o chlup příznivějšímu skóre v porovnání s Uzbekistánem.
Na koho se zaměřit: Koo Ja-cheol (Mainz)
Je to vpravdě pořádný skok. Do prvních dvou světových šampionátů nového tisíciletí Korejce s páskou na rukávech vedli dva stovkaři, Hong Myung-bo a Lee Won-jae; posledně to pak byl Park Ji-sung, který se na stejnou metu chystal dosáhnout ihned záhy. Všichni jmenovaní už za sebou měli nejméně jedno mistrovství světa.
Tentokrát bude jihokorejské reprezentanty na brazilské pažity přivádět 25letý turnajový debutant Koo Ja-cheol, jenž poprvé vyletěl teprve tři roky zpátky na Asijském poháru...
... zato ale jakým způsobem! Nejlepší nahrávač korejské nejvyšší soutěže ročníku 2010 vlastně na onom Asijském poháru původně ani neměl startovat - nominován byl nejdříve pouze jako náhradník a cestu do Kataru mu vydláždilo až zranění Park Chu-younga (kterého kuriózně vystřídal v roli kapitána nároďáku). Koo Ja-cheol si však ze zvláštních okolností nic moc nedělal a jedinečnou šanci takříkajíc chytnul za pačesy.
Cho Kwang-rae mu svěřil volnou pozici na levé straně trojlístku ofenzivních záložníků a on výrazněji polevil akorát v prohraném semifinále s Japonci. Úchvatný přehled i klid v koncovce mu vynesl hned pět gólů a titul nejlepšího střelce mistrovství. Označení "kometa roku" se pro něj tehdy zdálo být ještě nedostačujícím popiskem.
Jak se všeobecně čekalo, jen pár dnů po skončení Asijského poháru se ozvali nápadníci z Evropy a Koo Ja-cheol se ještě v zimním termínu stěhoval do Wolfsburgu. Od té doby už bohužel spíš stagnuje, než že by se někam posouval. Německé celky si jej celou dobu přehazují jako horký brambor (teď zkouší štěstí už ve třetím) a to se chtě nechtě muselo projevit rovněž na jeho pozici v národním týmu. Z osmi zápasů čtvrté fáze kvalifikace se ho týkaly všehovšudy tři.
Světový šampionát má však z jeho pohledu zase být o něčem úplně jiném. Trable na klubové úrovni sice neskončily ani přesunem do Mainzu, tím rozhodujícím faktorem by teď nicméně měla být osoba kouče Hong Myung-ba.
Tomu už Koo Ja-cheol dělal kapitána na MS dvacítek před pěti lety (kde Korejci opět po 18 letech udělali čtvrtfinále), aby posléze navázal na Asijských hrách (2010) a zejména předloni v Londýně na Olympijských hrách, kde byl spolu se svým nejlepším kamarádem Ki Sung-yuengem znovu tím důležitým maršálem, který Korejce pomohl nasměrovat za parádním bronzem.
Pokud se Hong Myung-bo po domácím mistrovství světa rozloučil s národním týmem po odkroucení rekordních 136 reprezentačních startů, o rovnou stovku zápasů chudší Koo Ja-cheol nyní pod jeho dohledem bude s tou samou páskou v Brazílii skládat fotbalovou maturitu. Bude to i v takovém gardu fungovat? V zájmu celého jihokorejského národa by určitě mělo...
Trenér: Hong Myung-bo
Z korejského kádru pro mistrovství světa 2002 si evropský fanoušek ještě dnes spolehlivě vybaví minimálně tři jména: všeobecně nejpopulárnějšího Park Ji-sunga, osmifinálového hrdinu Ahn Jung-hwana a jistého zadáka s příkladným držením těla a neobvyklým číslem 20.
Ten se samozřejmě jmenoval Hong Myung-bo a coby korejský kapitán byl nakonec zvolen třetím nejlepším hráčem domácího šampionátu. Při své čtvrté účasti na MS se tedy ve svých 33 letech definitivně stal nejlepším asijským stoperem historie...
Když Hong Myung-bo mimořádnou akci krátce po jejím skončení bilancoval, interview se nemohlo obejít bez otázky, co považuje za nejsilnější moment turnaje. Všichni přitom zřejmě čekali na jeho rozhodující penaltu proti Španělům, která Jihokorejce poslala do bojů o medaile; elegantní obránce ovšem raději upřednostnil kolektivní úspěch.
Nejvíc pro něj znamenalo úvodní vystoupení před vlastními diváky proti Polákům, které jeho zemi přineslo historicky první výhru na největší mezinárodní scéně. Což vlastně dokonale vystihuje jeho osobnostností profil i z něho vyplývající trenérskou filozofii.
Pro Honga je totiž naprosto zásadní harmonická atmosféra v kabině; své svěřence potřebuje především důvěrně znát a vždy tak vědět, co od nich může očekávat. To vysvětluje mimo jiné skutečnost, že do Brazílie bere hned 12 úspěšných olympioniků z Londýna a původně ještě dva další borce, kteří se s ním dříve potkali v mládežnických výběrech (Kim Jin-su se potom bohužel zranil).
Jakmile také do rodné krajiny na celkově devátý a svůj první pokus přivezl z dějiště Olympijských her medaili, okamžitě si ho pozvali do útrob Korejské univerzity, aby studentům udělil lekci o tom, co z člověka dělá kvalitního lídra. A nikdo si přitom nedovolil byť jen chvíli pochybovat nad tím, že s ohledem na takové téma v Koreji není povolanější osoby.
Rodák ze Soulu mluvil se správným zápalem a přesvědčením velkého humanisty, přičemž například uvedl, že zatímco během tréninků a utkání chce mít kontrolu nad každičkým detailem, mimo kolbiště už hráče nijak nepronásleduje a maximálně respektuje jejich soukromí.
Na své první tiskovce v roli hlavního kouče korejského nároďáku pro změnu Hong Myung-bo připomněl své motto, které zní "Jeden tým, jeden duch, jeden cíl", a okamžitě slíbil "návrat k základním korejským hodnotám". To druhé může znít zvláště - zejména pokud uvážíme, že Jižní Koreu cizinec naposledy vedl roku 2007, a sám Hong Myung-bo se hodně inspiroval v nizozemské trenérské škole (menší trenérské štace si odbyl po boku Hiddinka i Verbeeka) -, avšak o čistě populistický výrok tak úplně nešlo.
Choi Kang-hee totiž Korejcům ordinoval dosti zvláštní styl založený na silové hře, dlouhých nákopech a vytrvalém presinku, což Taegukovým válečníkům - docela přirozeně - příliš nesvědčilo. Pod Hongem se už ale vrací k osvědčené klasice: rychlým brejkům a nápaditým pozemním kombinacím, které mnohem lépe odrážejí technickou zdatnost většiny kádru.
Celý národ se teď proto vesměs shodne na tom, že Korejci mohou v Brazílii pod Hongovým vedením uspět spíše, než by bývali pod tím Choiovým. Zároveň se ale leckdo obává, že charismatický rekordman v počtu reprezentačních startů nastoupil docela dobře sebevražednou misi...
Ano, všichni v něm už dávno před pověšením kopaček na hřebík viděli budoucího trenéra; dokonce snad i rovnou jednoho z příštích lodivodů národního týmu. Jenže načasování jistě mohlo být lepší. Upsat se korejské reprezentaci doslova pár měsíců před vypuknutím MS, zrovna když má do šampionátu vstupovat jakožto nejníže postavený tým na žebříčku FIFA, a to přitom v pouhých 45 letech, kdy máte vše před sebou... to zní jako vážná hrozba pro vaši kariéru jako celek. (A oba přípravné zápasy tomu nasvědčují.)
Na druhou stranu stále platí to, co už jsme si řekli: pokud z nějaké party hráčů může Hong Myung-bo vytlouci pověstné maximum, ba ještě něco navíc, je to právě tahle. A že se konkrétně jeho "korejští synové" pro jednu bezvýznamnou prohru s Ghanou (0:4) nijak nesesypou, to se pak zdá být téměř jisté...
Přednosti
Korejci se dále budou moci spoléhat na své tradiční atributy: nezměrnou energii, vířivý pohyb a šikovnost velkého množství hráčů. Ki Sung-Yueng má dispečerské kvality světových parametrů a obvykle velmi spolehlivě podpírá talentem obdařené ofenzivní hráče typu Lee Chung-younga, Koo Ja-cheola, Son Heung-mina nebo Park Chu-younga.
Již zmíněná jednota a sehranost kádru je pak vzhledem k různorodému ukotvení (navrch) tak mladých hráčů něčím naprosto unikátním, a možná hlavně z těchto atributů budou chtít Korejci v Brazílii těžit nejvíce.
Slabiny
Jižní Korea disponuje podobnou zásobárnou ofenzivního talentu jako Japonsko; jejím problémem je však takřka nulová herní praxe mnoha nadaných hráčů zrovna v této klíčové fázi čtyřletky. Park Chu-young, Koo Ja-cheol a Ji Dong-won na jaře dohromady posbírali všehovšudy devět startů v základu, a to je opravdu zoufalé množství.
Další potenciální zdroj problémů potom můžeme najít v defenzivní složce týmu. Role pravého beka se po ikonickém Cha Du-rim ujal Lee Yong a (přinejmenším) od té chvíle tento post platí za stabilní Achillovou patu korejského výběru. Brankář Jung Sung-Ryong pak naposledy podržel na Asijském poháru 2011, což už je nějaká minulost.
Předpokládaná sestava: Jung Sung-ryong - Lee Yong, Hong Jeong-ho, Kim Young-gwon, Yun Suk-young (Park Joo-ho) - Ki Sung-yueng, Han Kook-young - Son Heung-min, Koo Ja-cheol, Lee Chung-young - Park Chu-young (Ji Dong-won)
Historie
Z historického hlediska je Korejská republika nejčastějším asijským účastníkem mistrovství světa. Loni si vybojovala už v pořadí devátou letenku na závěrečný turnaj, přičemž na něj nepřetržitě postupuje už bezmála 30 let. To je ale pořád ještě veskrze nedávná minulost, o něco dřív to s Korejci tak slavné nebylo. Ačkoli si hned v 50. letech začali na asijském kontinentu získávat velké renomé a v letech 1956, respektive 1960 ovládli Asijský pohár, celičký svět o jejich umění dlouho nic moc nevěděl.
Šíření asijské kopané do všech koutů světa příliš nenapomohlo ani korejské epizodní vystoupení na švýcarském šampionátu roku 1954. Tam se Taegukovi válečníci vypravili jako teprve druzí asijští zástupci v pořadí (a ruku na srdce, ve Francii roku 1938 za dnešní Indonésii promlouvali spíš nizozemští kolonizátoři), aby v obou duelech utržili ošklivé debakly - 0:9 s Maďarskem, 0:7 od Turků - a pak jim šlo jen o to, co nejrychleji z Evropy vypadnout. Docela přirozené faktory jako dlouhý let, nezkušenost a stále ještě zanedbatelná kvalita asijské kopané tehdy stály za korejským krachem.
Dnes už si ovšem podobný výsledek těžko dovedeme představit. Korejci během příštích 30 let jakž takž "uzráli" a po dvou stříbrech z Asijského poháru (1972, 1980) si už v Mexiku roku 1986 ostudu neudělali. Se ctí vyvázli z duelu s Argentinou, bod uhráli proti Bulharům a jen těsně podlehli Italům. Na chlup stejně si pak vedli i o 12 let později ve Francii, když ještě o něco lépe dopadli předtím ve Spojených státech.
Za opravdu nevyvedený šampionát mohou Korejci pokládat snad jen ten italský (1990), na němž ve skupině třikrát prohráli a vsítili jen jedinou branku. Svou první výhru na největším mezinárodním turnaji planety Jižní Korea oslavila až doma, roku 2002, a hned z toho byl boom nevídaných rozměrů.
Ještě dnes se sice evropským - zejména těm italským a španělským - fanouškům chce při vzpomínkách na asijské MS zvracet na tamější výkony rozhodčích, samotným Korejcům již ovšem účast v semifinále nikdo neodpáře. Navíc alespoň na vyhrané skupině a skalpování Portugalců neměli muži s píšťalkou žádný donebevolající podíl. Červené karty pro Joãa Pinta a Beta byly přeci zcela oprávněné.
Na předposledním mistrovství už Korejci de facto nemohli překvapit, přesto remíza s pozdějšími vicemistry z Francie leckoho zaskočila. Před čtyřmi lety potom přišel historicky druhý postup do osmifinále a tam sympatický výkon proti Uruguayi (1:2).
Kvalifikace
Vedle Austrálie je Jihokorejský výběr druhým asijským vyslancem, který je o něco hůře čitelný, neboť rozhodující kvalifikační zápasy absolvoval pod vedením jiného trenéra. Případ Socceroos je však přeci jen jinačí - od nich byl Holger Osieck odvolán, zde šlo spíše o dostání prvotního slibu.
Choi Kang-hee dlouho odolával vábení reprezentačního týmu, až nakonec svolil, že tým provede alespoň čtvrtou fázi kvalifikačního cyklu, a potom rezignuje, aby se mohl vrátit ke svému Jeonbuku. Což se přesně stalo.
Vedení korejského svazu navíc s Choiovým výsledky nemohlo být úplně spokojeno, takže se po ustání kvalifikačních bojů ještě rádo obrátilo na Hong Myung-ba. Zatímco minule Taegukovi válečníci prošli oběma koly s pár ztrátami, ale zato neporaženi, tentokrát padli hned dvakrát a do baráže nemuseli jen díky o chlup příznivějšímu skóre v porovnání s Uzbekistánem.
Na koho se zaměřit: Koo Ja-cheol (Mainz)
Je to vpravdě pořádný skok. Do prvních dvou světových šampionátů nového tisíciletí Korejce s páskou na rukávech vedli dva stovkaři, Hong Myung-bo a Lee Won-jae; posledně to pak byl Park Ji-sung, který se na stejnou metu chystal dosáhnout ihned záhy. Všichni jmenovaní už za sebou měli nejméně jedno mistrovství světa.
Tentokrát bude jihokorejské reprezentanty na brazilské pažity přivádět 25letý turnajový debutant Koo Ja-cheol, jenž poprvé vyletěl teprve tři roky zpátky na Asijském poháru...
... zato ale jakým způsobem! Nejlepší nahrávač korejské nejvyšší soutěže ročníku 2010 vlastně na onom Asijském poháru původně ani neměl startovat - nominován byl nejdříve pouze jako náhradník a cestu do Kataru mu vydláždilo až zranění Park Chu-younga (kterého kuriózně vystřídal v roli kapitána nároďáku). Koo Ja-cheol si však ze zvláštních okolností nic moc nedělal a jedinečnou šanci takříkajíc chytnul za pačesy.
Cho Kwang-rae mu svěřil volnou pozici na levé straně trojlístku ofenzivních záložníků a on výrazněji polevil akorát v prohraném semifinále s Japonci. Úchvatný přehled i klid v koncovce mu vynesl hned pět gólů a titul nejlepšího střelce mistrovství. Označení "kometa roku" se pro něj tehdy zdálo být ještě nedostačujícím popiskem.
Jak se všeobecně čekalo, jen pár dnů po skončení Asijského poháru se ozvali nápadníci z Evropy a Koo Ja-cheol se ještě v zimním termínu stěhoval do Wolfsburgu. Od té doby už bohužel spíš stagnuje, než že by se někam posouval. Německé celky si jej celou dobu přehazují jako horký brambor (teď zkouší štěstí už ve třetím) a to se chtě nechtě muselo projevit rovněž na jeho pozici v národním týmu. Z osmi zápasů čtvrté fáze kvalifikace se ho týkaly všehovšudy tři.
Světový šampionát má však z jeho pohledu zase být o něčem úplně jiném. Trable na klubové úrovni sice neskončily ani přesunem do Mainzu, tím rozhodujícím faktorem by teď nicméně měla být osoba kouče Hong Myung-ba.
Tomu už Koo Ja-cheol dělal kapitána na MS dvacítek před pěti lety (kde Korejci opět po 18 letech udělali čtvrtfinále), aby posléze navázal na Asijských hrách (2010) a zejména předloni v Londýně na Olympijských hrách, kde byl spolu se svým nejlepším kamarádem Ki Sung-yuengem znovu tím důležitým maršálem, který Korejce pomohl nasměrovat za parádním bronzem.
Pokud se Hong Myung-bo po domácím mistrovství světa rozloučil s národním týmem po odkroucení rekordních 136 reprezentačních startů, o rovnou stovku zápasů chudší Koo Ja-cheol nyní pod jeho dohledem bude s tou samou páskou v Brazílii skládat fotbalovou maturitu. Bude to i v takovém gardu fungovat? V zájmu celého jihokorejského národa by určitě mělo...
Trenér: Hong Myung-bo
Z korejského kádru pro mistrovství světa 2002 si evropský fanoušek ještě dnes spolehlivě vybaví minimálně tři jména: všeobecně nejpopulárnějšího Park Ji-sunga, osmifinálového hrdinu Ahn Jung-hwana a jistého zadáka s příkladným držením těla a neobvyklým číslem 20.
Ten se samozřejmě jmenoval Hong Myung-bo a coby korejský kapitán byl nakonec zvolen třetím nejlepším hráčem domácího šampionátu. Při své čtvrté účasti na MS se tedy ve svých 33 letech definitivně stal nejlepším asijským stoperem historie...
Když Hong Myung-bo mimořádnou akci krátce po jejím skončení bilancoval, interview se nemohlo obejít bez otázky, co považuje za nejsilnější moment turnaje. Všichni přitom zřejmě čekali na jeho rozhodující penaltu proti Španělům, která Jihokorejce poslala do bojů o medaile; elegantní obránce ovšem raději upřednostnil kolektivní úspěch.
Nejvíc pro něj znamenalo úvodní vystoupení před vlastními diváky proti Polákům, které jeho zemi přineslo historicky první výhru na největší mezinárodní scéně. Což vlastně dokonale vystihuje jeho osobnostností profil i z něho vyplývající trenérskou filozofii.
Pro Honga je totiž naprosto zásadní harmonická atmosféra v kabině; své svěřence potřebuje především důvěrně znát a vždy tak vědět, co od nich může očekávat. To vysvětluje mimo jiné skutečnost, že do Brazílie bere hned 12 úspěšných olympioniků z Londýna a původně ještě dva další borce, kteří se s ním dříve potkali v mládežnických výběrech (Kim Jin-su se potom bohužel zranil).
Jakmile také do rodné krajiny na celkově devátý a svůj první pokus přivezl z dějiště Olympijských her medaili, okamžitě si ho pozvali do útrob Korejské univerzity, aby studentům udělil lekci o tom, co z člověka dělá kvalitního lídra. A nikdo si přitom nedovolil byť jen chvíli pochybovat nad tím, že s ohledem na takové téma v Koreji není povolanější osoby.
Rodák ze Soulu mluvil se správným zápalem a přesvědčením velkého humanisty, přičemž například uvedl, že zatímco během tréninků a utkání chce mít kontrolu nad každičkým detailem, mimo kolbiště už hráče nijak nepronásleduje a maximálně respektuje jejich soukromí.
Na své první tiskovce v roli hlavního kouče korejského nároďáku pro změnu Hong Myung-bo připomněl své motto, které zní "Jeden tým, jeden duch, jeden cíl", a okamžitě slíbil "návrat k základním korejským hodnotám". To druhé může znít zvláště - zejména pokud uvážíme, že Jižní Koreu cizinec naposledy vedl roku 2007, a sám Hong Myung-bo se hodně inspiroval v nizozemské trenérské škole (menší trenérské štace si odbyl po boku Hiddinka i Verbeeka) -, avšak o čistě populistický výrok tak úplně nešlo.
Choi Kang-hee totiž Korejcům ordinoval dosti zvláštní styl založený na silové hře, dlouhých nákopech a vytrvalém presinku, což Taegukovým válečníkům - docela přirozeně - příliš nesvědčilo. Pod Hongem se už ale vrací k osvědčené klasice: rychlým brejkům a nápaditým pozemním kombinacím, které mnohem lépe odrážejí technickou zdatnost většiny kádru.
Celý národ se teď proto vesměs shodne na tom, že Korejci mohou v Brazílii pod Hongovým vedením uspět spíše, než by bývali pod tím Choiovým. Zároveň se ale leckdo obává, že charismatický rekordman v počtu reprezentačních startů nastoupil docela dobře sebevražednou misi...
Ano, všichni v něm už dávno před pověšením kopaček na hřebík viděli budoucího trenéra; dokonce snad i rovnou jednoho z příštích lodivodů národního týmu. Jenže načasování jistě mohlo být lepší. Upsat se korejské reprezentaci doslova pár měsíců před vypuknutím MS, zrovna když má do šampionátu vstupovat jakožto nejníže postavený tým na žebříčku FIFA, a to přitom v pouhých 45 letech, kdy máte vše před sebou... to zní jako vážná hrozba pro vaši kariéru jako celek. (A oba přípravné zápasy tomu nasvědčují.)
Na druhou stranu stále platí to, co už jsme si řekli: pokud z nějaké party hráčů může Hong Myung-bo vytlouci pověstné maximum, ba ještě něco navíc, je to právě tahle. A že se konkrétně jeho "korejští synové" pro jednu bezvýznamnou prohru s Ghanou (0:4) nijak nesesypou, to se pak zdá být téměř jisté...
Přednosti
Korejci se dále budou moci spoléhat na své tradiční atributy: nezměrnou energii, vířivý pohyb a šikovnost velkého množství hráčů. Ki Sung-Yueng má dispečerské kvality světových parametrů a obvykle velmi spolehlivě podpírá talentem obdařené ofenzivní hráče typu Lee Chung-younga, Koo Ja-cheola, Son Heung-mina nebo Park Chu-younga.
Již zmíněná jednota a sehranost kádru je pak vzhledem k různorodému ukotvení (navrch) tak mladých hráčů něčím naprosto unikátním, a možná hlavně z těchto atributů budou chtít Korejci v Brazílii těžit nejvíce.
Slabiny
Jižní Korea disponuje podobnou zásobárnou ofenzivního talentu jako Japonsko; jejím problémem je však takřka nulová herní praxe mnoha nadaných hráčů zrovna v této klíčové fázi čtyřletky. Park Chu-young, Koo Ja-cheol a Ji Dong-won na jaře dohromady posbírali všehovšudy devět startů v základu, a to je opravdu zoufalé množství.
Další potenciální zdroj problémů potom můžeme najít v defenzivní složce týmu. Role pravého beka se po ikonickém Cha Du-rim ujal Lee Yong a (přinejmenším) od té chvíle tento post platí za stabilní Achillovou patu korejského výběru. Brankář Jung Sung-Ryong pak naposledy podržel na Asijském poháru 2011, což už je nějaká minulost.
Předpokládaná sestava: Jung Sung-ryong - Lee Yong, Hong Jeong-ho, Kim Young-gwon, Yun Suk-young (Park Joo-ho) - Ki Sung-yueng, Han Kook-young - Son Heung-min, Koo Ja-cheol, Lee Chung-young - Park Chu-young (Ji Dong-won)
Program zápasů - skupina H
18.06.2014
Cuiabá
22.06.2014
Porto Alegre
26.06.2014
São Paulo
Konečná nominace
Datum nar.
04.01.1985
30.09.1990
02.04.1989
Datum nar.
12.08.1989
27.06.1989
12.09.1985
27.02.1990
08.07.1981
24.12.1986
16.01.1987
13.02.1990
Datum nar.
02.03.1985
19.04.1990
24.01.1989
06.10.1989
27.02.1989
02.07.1988
10.03.1989
Datum nar.
28.05.1991
14.04.1988
11.04.1985
10.07.1985
08.07.1992
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Představení účastníků MS - Belgie
11.06.2014, 21:09
Představení účastníků MS - Alžírsko
11.06.2014, 19:46
Představení účastníků MS - Rusko
11.06.2014, 13:13
Představení účastníků MS - Německo
10.06.2014, 19:06
Představení účastníků MS - Ghana
10.06.2014, 16:13
Představení účastníků MS - Portugalsko
10.06.2014, 13:23
Představení účastníků MS - USA
10.06.2014, 09:11
Představení účastníků MS - Argentina
09.06.2014, 21:20
Představení účastníků MS - Nigérie
09.06.2014, 17:59
Představení účastníků MS - Bosna a Hercegovina
09.06.2014, 15:15
Představení účastníků MS - Írán
09.06.2014, 12:04
Představení účastníků MS - Francie
08.06.2014, 22:08
Představení účastníků MS - Ekvádor
08.06.2014, 19:00
Představení účastníků MS - Švýcarsko
08.06.2014, 15:55
Představení účastníků MS - Honduras
08.06.2014, 10:38
Představení účastníků MS - Uruguay
07.06.2014, 21:00
Představení účastníků MS - Itálie
07.06.2014, 18:01
Představení účastníků MS - Anglie
07.06.2014, 15:00
Představení účastníků MS - Kostarika
07.06.2014, 12:02
Představení účastníků MS - Kolumbie
06.06.2014, 21:25
Představení účastníků MS - Pobřeží slonoviny
06.06.2014, 18:12
Představení účastníků MS - Řecko
06.06.2014, 15:03
Představení účastníků MS - Japonsko
06.06.2014, 13:00
Představení účastníků MS - Španělsko
05.06.2014, 20:58
Představení účastníků MS - Chile
05.06.2014, 18:06
Představení účastníků MS - Nizozemsko
05.06.2014, 14:59
Představení účastníků MS - Austrálie
05.06.2014, 12:02
Představení účastníků MS - Brazílie
04.06.2014, 21:01
Představení účastníků MS - Mexiko
04.06.2014, 17:56
Představení účastníků MS - Kamerun
04.06.2014, 15:00
Představení účastníků MS - Chorvatsko
04.06.2014, 12:02
Komentáře (118)
Přidat komentářNo..komentovat zápasy Korejské republiky bych ale nechtěl
Předpokládaná sestava: Jung Sung-ryong - Lee Yong, Hong Jeong-ho, Kim Young-gwon, Yun Suk-young (Park Joo-ho) - Ki Sung-yueng, Han Kook-young - Son Heung-min, Koo Ja-cheol, Lee Chung-young - Park Chu-young (Ji Dong-won)
Může někdo, kdo má blíž k asijské kopané, říct, jak je na tom tenhle tým kvalitativně oproti minulým MS (2010 a 2006)?
Tak nějak podobně. Koncentrace talentu je tam možná největší a "nejrozplizlejší", taky je ale velká otázka, jestli ten talent už stihl uzrát. A pak samozřejmě chybí někdo jako Park; Korejci budou tentokrát spolíhat čistě na kolektiv (ne že by jindy nespolíhali teda), Koo Ja-cheol nebo Lee Chung-yong nejsou zrovna vůdcovskými prototypy.
Žlutej kůň turnaje.
Udělám to za vás: Žlutý turnajový kůň, kůň žlutého turnaje. Zabte koně.
Turnaje žlutý kůň
turnaje žluklý kůň
žlutý turnaj koní
Žlutý, šikmý kůň turnaje pojídající rýži.
pojídajících zaživa uvařené a z kůže stažené psy a kočky
No to je jasňačka ale jako příloha rýže.
nazbudnut na glutaman !!!
koňský turnaj žlutých zabijáků
už to cliché nemůžu ani vidět
A co turnaj žlutých koní?
sestup do sk. B MS
Jako ja mam Asiatky rad, taky bych o nich mohl psat clanky, ale tady mistr florbalista se svoji uchylkou na asiaty by mel navstivit doktora.
Měl si někdy nějakou? Mají ňáký extra skills?? Já jsem dosud z exotiky vyzkoušel jen Arménku.. ale nááádhernou.
Uz jsem za ne vyhazel tolik penez v showparku, ze bych mozna mel jit k doktorovi taky jinak rvou neskutecne to se musi nechat.
Asiatka 0 dívek http://www.showpark.info/obsazenost-showroomu.html
Nelži tady..
Prosim tě, takovej trotl ani neví, kde na holce hledat frndu, natož jak vypadá asiatka.
hned takový direkt po ránu
spíš se ztrapnil
Mozna to tak je ted aktualne.. ale byly tam vzdycky
Old school 0 dívek
ja som mal frajerku z brazilie ale je to brazilska japonka. tretia generacia japoncov v brazilii. geneticky cista japonka len po janponsky ani zatat)))) velmi pekne, aj na japonku, ktore su na 95% uplne spatne a tych 5% je neskutocna nechapacka. pekna, stihla, pekne nohy, krasne cierne vlasy, velmi mila, prijemna, dobre vychovana, vzdelana, dala si urobit prsia kus vacsie ale nie bomby len kus zvacsit, takze aj to jej seklo. v posteli sikovna, trosku menej aktivna ale zasa som si s noum mohol robit co som chcel nic jej nevadilo mal som este cernosku, z namibie. cierna jak suviks na topanky, strasna haluzerka, uletena zenska, take tornado v posteli. mal som rusku ale chvalabohu iba kratko, to vsetky rusenky su panovacne, ukricane, afektovane, teatralne, hystericke. neviem, po 30-tke skysknu, zmachluju sa, nic z nich. mal som finku, kaisa sa volala, finsky naturalny blondavy kus, ale taka finska povaha - az primis emancipovana, co mne emancipacia nevadi ale tam to uz islo do extremu. a nakoniec som vzdy skoncil pri nasich slovenkach lebo proste je to nakoniec nielen o tom, ze aka je ktora v posteli ale ci rozumie realiam tvojho sveta. taky ten aj kulturny suzvuk. ze ked jej povies horalky, chlastacka na chate, ajeto, pohoda trencin, pirohy, tak hned vie o co ide. a taktiez aj jazyk. mozes si so zenskou neviem ako v posteli rozumiet ked to zlyhava na jazykovej bariere. a mozes cudzi jazyk neviem ako dobre vediet (a ja ich teda ovladam plynule 8) ale uplne detailne, vsetky tie finesy, jemnosti, ktore chces povedat, tak to najlepsie vyjadris vo vlastnom jazyku. a preto viem, ze nakoniec su preto slovensky najlepsie.
Jo a pak si se probudil, jako promin, ale dospělí člověk to nepotřebuje vypisovat to nás právě odlišuje od dětí. Já jsem třeba žil dva roky s Japonkou, ale abych o tom vyprávěl na foru potěš koště to je snad každého soukromá věc, nechápu.
"Já jsem třeba žil dva roky s Japonkou, ale abych o tom vyprávěl na foru potěš koště to je snad každého soukromá věc"
No jo dostals mě:-) Ale já měl na mysli detaily chlape detaily:-)
wake up
Co se ti nelíbí?
Čim tě tak okouzlili?
Všim. Spíš by mě zajímalo, co je špatnýho na článku, a obecně.. vo co ti de?
Na článku neni nic špatnýho, dokonce jsem ho přečetl.. o nic mi nejde jen takový popichování, dělám to tu furt
Velmi pěkné tomáši
OT: Teraz som čítal, že Seedorfa vyhodili iba zaslaním emailu.
když jsem žil v Koreji tak se mi smáli, že jsme nepostoupili na MS 2010. Nedokázali pochopit, že evropská kvalifikace je nesrovnatelně těžší
No tak češi ti si moc stěžovat nemůžou, takové lehké skupiny dostavali a stejně se na MS skoro nikdy nedostali po roce 93. Když nedokážou porazit třeba ani arménii tak co by na MS jako dělali?. Trochu soudnosti.
Tomuto tímu jednoducho od MS 2002 prajem stále iba totálne vyhorenie v skupinách...viem že to už bolo dávno, káder sa obmenil a do výsledkov zasahovala vyššia moc, ale aj tak...
v klidu, já to samé Řecku od ME 2004, co máš z toho
Tak hlavně, že sám fandíš Špínventusu, ten je nejčistší, nejhodnější klubík.
Spíš to nepřeješ té zemi než té samotné reprezentaci, ne?
Práveže iba repre. S krajinou problém nemám, dokonca inklinujem k ázijským krajinám.
Fajn, to taky dava smysl.
jedna neodpískaná penalta a vyloučení za simulování v prodloužení a pořád takové antipatie. Více nepřející z tohohle pohledu musí být fanoušek Italie vůči Chorvatsku, v tom zápase na tom samém šampionátu je sudí zaříznul daleko více.
Vždyt ale Koreu tenkrát táhli rozhodčí celý šampionát
Krupy je italský fanoušek a ti byli poškozeni jen tímhle. Španělsko bylo zaříznuto nepochybně více, přesto za to vidnit korejský nároďák je blbost.
Však som napísal, že hráčov za to neviním lebo v tom bola vyššia moc. Ale neprajem im odvtedy. Plus, nebolo to iba kvôli Talianom, Španielov zničili ešte viac.
Neni pravda, "jen" ve vyřazovacích bojích. Portugalci si prostě neměli na co stěžovat, prohráli si to sami svou nedisciplinovaností.
A co dva regulérní góly neuznané Španělům?
aha já myslel že lidi tady použivají mozek, ale zřejmě ne pardon příště to napíšu tak aby to pochopili opravdu úplně všichni.
A antipatie k nim kvůli tomu, jak prošli turnajem musí mít jenom fanoušci Itálie?
ne proč to sem někde psal
Psal jsi o antipatiích, ale vztáhl jsi to jen na zápas s Itálií, přitom těch zářezů tam bylo více i v jiných zápasech.
fanoušek italského týmu píše že nepřeje Korejcům postup a píše také o šampionátu v roce 2002, nemám důvod to vztahovat k otatním. Zářezy byly dále v zápase ze Španělskem ve 1/4 finále. Porgualsko dostalo dvě červené karty v vzájemném zápase naprosto oprávněně, další zářezy se nekonaly.
Chtěl jsem se tě zeptat, ty sleduješ WWE?
cca od roku 99
Výborně a jak se ti zatím líbily letošní pay-per-view events?
Royal Rumble docela bieda, predovšetkým kvôli výhre Batistu. Potešila kvalita zápasu medzi Wyattom a Bryanom, plus zisk titulov pre New Age Outlaws, na nich mám slabosť lebo som pri nich vyrastal a videl ich aj naživo, sú stále super.
Elimination Chamber...priemer, ale fantastický zápas medzi Wyattovcami a Shieldom či Swagger vs Big E to zachránili.
WM 30, tú si budem pamätať do konca života...prerušenie streaku bola veľká vec, plus Bryanov triumf a začiatok pushu Cesara....najlepší event od WM 24.
ER a Payback ma bavili tak rovnako, na to že sa jedná o uhorkovú sezónu v WWE sa celkom držia, pamätám si roky keď sa na to v tomto období nedalo dívať vôbec. Píšem len stručnejšie a ako tatár, lebo skúškové...tak snáď to bude zrozumiteľné
S hodnocením souhlasím, přerušení série byl docela šok a zápas The Shield vs. The Wyatt Family, jeden z nejlepších, co jsem viděl, The Wyatt Family mě celkově hodně baví a Bray je momentálně asi můj největší oblíbenec. A co říkáš na situaci kolem Evolution, myslíš že to Batista zabalil definitivně, a že Rollins fakt zradil nebo hraje nějakou kulišárnu?
Tista sa vracia v období Summerslamu, len si vzal voľno kvôli propagácii filmu Guardians of Galaxy. Ja som zažil už kopu stables počas rokov, ale Shield bola jedna z najlepšie presadzovaných skupín za posledných desať rokov, ak nie najlepšia, čiže ma ich rozpad mrzí. Mali pred sebou ešte kopu potenciálu. Skôr očakávam že sa k Rollinsovi postupne pridá aj Ambrose, Triple H ich pošle na Reignsa a máme tu Summerslam zápas ako vyšitý.
To by bylo zajímavé, jsem teď zvědavý na Money in the Bank, Kaně měl mít zápas s Bryanem o titul, ale Bryan je prý pořád zraněný, takže ho o titul připraví a nový šampion vzejde právě z hlavního zápasu na Money in the Bank,, teda pokud to není nějaká habaďůra a Bryan se nakonec neobjeví. Jinak doufám v brzký zápas Evolution vs. The Wyatt Family.
No Bryan je out už aj oficiálne, takže budeme mať nového šampióna, tajne dúfam v Cesara.
Já doufám, že to bude Bray.
Pohybujem že ho dajú do MITB, i ked možné je všetko. Btw, asi pred tromi týždňami som ho potľapkal po ramene, a kúpil si tú ovčiu masku
Na wikipedii je napsané, že by tam Bray být měl, tak uvidíme. A jinak docela závist, to jsi byl ve Státech nebo si Bray udělal výlet do Evropy?
Boli na turné v Európe, tak sme išli do Innsbrucku sa mrknúť.
Pěkné
A ta ovčí maska je super, budu ji muset někde splašit
20 eur za takú kravinu, ale nemohol som si pomôcť
To ještě jde, to bych za to dal taky
jedna penalta?
http://www.youtube.com/watch?v=21KmJRBAYSE
ano proti italii to byla jedna hrubá chyba sudího nic více to si můžete plakat jak dlouho chcete
neodpískaná penalta, chybně odpískaný ofsajd v prodloužení, chybné vyloučení, nepotrestání 3 žlutých zákroků Korei a dvou jasně červených, neodpískání dalších mnoha faulů v blízkosti pokutového území Korei...a to je jen v tom videu, ve skutečnosti těch faulů bylo daleko více.
čili jedna hrubá chyba sudího
ty jsi retardovaný? Ty nepovažuješ odpískaný ofsajd v momentě, kdy jde hráč sám na prázdnou bránu, a nebo nepotrestání zákroku, po kterém měl být hráč vyloučen, za hrubou chybu rozhodčího?
tak na červenou tam opravdu nic není
kupnutí do hlavy Maldiniho, které bylo zcela úmyslné, z frustrace a v momentě, když už míč byl dávno pryč a bylo jasné, že ho hráč nechtěl zasáhnout? Skluz na Zambrottu zezadu, kdy ho sejmul oběma nohama postupně a Zambro měl jen štěstí, že ho ani jednou pořádně netrefil? Sražení Tottiho uprostřed hřišti v situaci 3 na 2, kdy měl Korejec dostat druhou žlutou a hrálo se dál?
nechtěné kopnutí do Maldiniho by na červenou opravu neprošlo, skluz na Zambrottu na hraně ale za mě žlutá. Jestli se někde neudělila žlutá nebo ne, ale prosím tě to nemyslíš vážně.
to nebylo nechtěné ani ve vesmíru...opravdu se podívej na celý zápas, dole jsem ti poslal odkaz. Ten hráč měl na Maldiniho spadeno celou dobu, ten míč byl už úplně mimo. A co ten ofsajd? Rozhodčí tlačil Koreu celý zápas a nevím, co jiného už by měl být zářez, než toto.
tak ten offside asi fakt nebyl ( zase sem 100% záběr nevidel), ale na prázdnou branku nešel že. I když jako ten offside to byla čistá hraniční situace i když v kontextu toho, že si myslíš že se pískalo proti Itálii tak to u tebe vypadá takto
takže ty si nemyslíš, že se celý zápas pískalo proti Itálii? Ten ofsajd prostě zřetelně nebyl a přitom byl odpískán. Gólman už byl venku z brány a Tomassi ho obíhal, tam to byl s vysokou pravděpodobností gól.
já bych dokonce řekl, že to byl daleko větší zářez, než to Španělsko. Ano...tam jim neuznali góly...ale nechali je aspoň hrát. Tady v rámci toho vyloučení a ofsajdu v prodloužení se jednalo o obdobná pochybení, ale Itálie navíc byl řezána celý zápas a všechny fauly prostě prošly a měla naprosto znemožněnou jakoukoli mezihru. Já osobně větší permanentní 90 minut trvající zářez v dějinách moderní kopané nepamatuju.
ostatně o urovni toho videa si člověk udělá názor sám už po začátku, kdy tam jsou ukázány udělené dvě červené karty Portugalcům akorát není ukazané za co, fantastická manipulace
O zápase Portugalců se nebavím, bavím se o zápase Itálie. Zkus si ho stáhnout. Já ho mám nahraný a viděl jsem ho velice nespočetkrát. Všechny ty situace ukázané ve videu jsou u Itálie navíc rozebrány v rámci zpomalených záběrů.
Já jenom přidám jeden postřech jednou na internetu jsem četl takový článek už to bude pár let od jednoho mladého Korejce a ten vyprávěl že mu v době turnaje bylo nějakých 7 let a užíval si historický postup a byl hrdý jako nikdy předtím oslavy atd.(Tak byl dítě, ale i tak) Postupem času, když zestárl tak pochopil jaká to vlastně byla cesta, že to nebyla cesta koreje do semifinále po užasných výkonech, ale po zářezech a manipulacích ze strany rozhodčích a pak tam řekl doslova "Když mě to pak časem došlo jaká je zakulisní pravda tohoto šampionátu tak jsem se styděl, že jsem Korejec" pak tam mluvil o manipulacích medií atd. Takže tenhle kluk prostě pochopil, kde byla pravda. Zápasy byli hrubě zneužity to je fakt. Stalo se to, nelze to vzít zpátky, ale neustále to předhazovat je také blbost minulost nezměníme jen budoucnost.
samozřejmě...ale naprosto nechápu, že se se mnou někdo dokáže hádat o tom, že to zářez nebyl.
já se ale nehádám že to zářez nebyl jen se mi nelíbí, že to pořád někdo připomíná a zapomínán se na ty Korejce na hřišti
A co je s těma Korejcema, co byli na hřišti? Oni asi věděli, že můžou hrát jak dobytci a bude jim to procházet, takže v čem je jejich polehčující okolnost na tomhle?
ti Korejci na hřišti neměli ani na postup ze skupiny...
http://www.youtube.com/watch?v=3koIR-38GFM
Bože tohle je futr dokola, neomlouvám to korupce to byla jasná, ale divím se, že jste tak zásadový a třeba u Taliánu vám to nevadí např ta jejich liga je korupcí prolezlá jak svina, tomuhle dvojímu metru nerozumím. Když všem tak všem.
Nesympatická skupina
Tak to je pro mě hodně nesympatická skupina... Belgie by asi měla jít dál a Rusko vs Korea? Tak to snad ať radši postoupí Asiati, aby pak vypadli v dalším kole.
No zatím nic moc příprava bída, ale já jim věřím, turnaj je specifický nikdo s nima moc nepočítá. Ale to osmifinále můžou dát, ale dál už ne to je realita.
Alzirsko postoupi
jinak Korea na postup doufám
těším se na Sona
Mohli byste z hlavní stránky odstranit tu debilní fantu ? Jenom to tady zavazí a je to kktina, kdyby se to hrálo aspon o love tak neřeknu nic ale takhle..
urcite viac ludi zaujima ako nezaujima
Achjo, představení Koreje roku 2014 a zas se 3/4 diskuze zabejvá nákym 12 let starym šampionátem.
sorry, lale když někdo napíše, že se jednalo jen o jednu neodpískanou penaltu a pak si tento debilní názor ještě obhajuje, tak se pak není čemu divit. Mohlo to skončit třemi příspěvky
Brankáři: Kim Young-Kwang, Jung Sung-Ryong, Kim Jin-Hyeon
Obránci Cha Du-Ri, Kwak Tae-Hwi, Kim Chi-Woo, Kim Chang-Soo, Park Joo-Ho, Hong Jeong-Ho, Yun Suk-Young, Kim Young-Gwon
Záložnici Yeom Ki-Hun, Ha Dae-Sung, Lee Chung-Yong, Kim Bo-Kyung, Koo Ja-Cheol, Park Jong-Woo, Ki Sung-Yueng, Han Kook-Young
Útočníci
Korea bude hodně průměrná myslím že skončí na 4 místě ve skupině Alžírsko vypadá podle mě na oko o třídu líp myslím že 3 místo uhrají možná se poperou s Ruskem o postup ale Korea bude bídná
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele