Princ William jako zarytý fanoušek Aston Villy nechyběl v Paříži. Proti PSG tipoval výhru

10.04., 14:03
Aktuality
Prince William se svým synem (© CARL RECINE / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Britskému princi Williamovi (42) nevyšel tip na úvodní zápas čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů, v němž Paris St. Germain zdolal Aston Villu 3:1. princ z Walesu ve středu fandil Villans v pařížském Parku princů i se synem Georgem a v rozhovoru s TNT Sport předpověděl výhru svého oblíbeného týmu 2:1. Jedenáctiletému synovi chtěl dopřát velký zážitek mimo domov.

"Je to 43 let, co jsme se naposledy dostali do čtvrtfinále, a já jsem chtěl, aby George zažil večer jako je tento. Je to velká věc vzít ho sem. Je důležité vytvořit si vzpomínky a zažít je mimo domov," uvedl William v předzápasovém rozhovoru s bývalými hráči Rio Ferdinandem a Ally McCoistem. Kamery ho pak zachytily, jak se objímal s některými hráči, třeba Marcem Asensiem a anglickým reprezentantem Marcusem Rashfordem, když vycházeli ze šatny.

Princ předpověděl vítězství týmu Unaie Emeryho 2:1. Když hostující Morgan Rogers otevřel skóre, oba členové královské rodiny se objímali a rukama dělali oslavná gesta. Domácí favorit, který je od soboty jistým francouzským šampionem, pak ale skóre třemi góly otočil.

I když Williamovi tip nevyšel, určitě bude v úterý ve Villa Parku, aby podpořil svůj tým v odvetě. Svým třem dětem nepřikazuje, komu mají fandit. "Nejsem nestranný a beru je na zápasy Villy, takže si asi vyberou ji, ale můžou si dělat, co chtějí. Moje další dvě děti (Charlotte a Louis) se teď nejspíš dívají doma v televizi. Uvidíme, komu budou fandit," uvedl princ.

V rozhovoru, který trval více než pět minut, zmínil, že se rozhodl přát Aston Ville během školních let, kdy většina jeho spolužáků preferovala Chelsea a Manchester United. "Chtěl jsem si vybrat tým uprostřed tabulky, který by mi poskytl horskou dráhu emocí. Když se ohlédnu zpět, možná to byl špatný nápad; mohl jsem mít mnohem jednodušší časy," vtipkoval William.

Narodil se 26 dní poté, co Aston Villa 26. května 1982 ve finále tehdejšího Poháru mistrů evropských zemí porazila Bayern Mnichov 1:0. "Klub měl vždy skvělou historii. Z Villy jsem měl spoustu přátel a jeden z prvních zápasů FA Cupu, na který jsem šel, bylo semifinále proti Boltonu. Bylo to fantastické. Byl jsem tam se všemi fanoušky a skvěle se bavil. Atmosféra, kamarádství, cítil jsem, že je to něco, s čím se mohu spojit," řekl princ.

Autor: ČTK

Komentáře (8)

Přidat komentář
SunFells

No mohl vědět, že jeho rodina v Paříži nemá moc štěstí.

Reagovat
Sigma Olomouc

ty vole...

Reagovat
thewall

Reagovat
sergi

Reagovat
Nieuwendyk

Reagovat
Krleš2

Charles

Reagovat
Grupma

? ?

Reagovat
Pepesma

fandí Arsenalu?

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele