Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Další články

Pastore o Mbappém: Po mistrovství si dobíral Messiho, srovnával ho s Cristianem Ronaldem

Čtyřiatřicetiletý argentinský středopolař Javier Pastore už nějakou dobu nehraje na té nejvyšší úrovni. Na evropském kontinentu se proslavil především díky svým angažmá v Palermu a AS Řím, největší část kariéry ale trávil v PSG. Právě ve Francii se na jeden rok potkal s jedním z největších velikánů světové kopané Kylianem Mbappém. A skládal mu velké komplimenty.

Nečekaný návrat Benzemy do reprezentace? Chce si zahrát na olympiádě v Paříži

Evropský šampionát v Německu pomalu a jistě klepe na dveře a po tomhle turnaji bude v létě k vidění další velká akce. Olympijské hry v Paříži jsou hlavně pro francouzskou reprezentaci důležitou událostí, i ty největší hráčské persony by na nich velmi rády startovaly a ukázaly se na domácí půdě. Dokonce je ve hře šance, že by se v nominaci mohl objevit Karim Benzema.

Málo vídanou remízovou sérii Pařížanů pomohl zlomit hattrick Mbappého

Hráči PSG po třech nerozhodných výsledcích v řadě, což byla nejdelší série Pařížanů bez vítězství od jara 2022, zabrali a ve 26. kole Ligue 1 zvítězili v Montpellieru 6:2. Hosté měli zápas takřka dokonale rozehraný, jelikož je v úvodních 22 minutách poslal gólem a asistencí do pohodlného vedení Kylian Mbappé. Druhá část úvodního dějství se však favoritovi vůbec nepovedla a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu, po změně stran ale hosté nenechali nic náhodě a čtyřmi brankami strhli výhru na svou stranu. Hned dvě z nich měl na svědomí Mbappé, jenž svůj hattrick dokonal v 63. minutě.

PSG chce po třech remízách v Ligue 1 konečně zabrat, venku vyzve Montpellier

Desetibodový náskok na čele tabulky po pětadvaceti odehraných kolech byl a také stále je pro PSG velkým luxusem. A ačkoli body v kontextu Ligue 1 nemusí sbírat s nějakou obrovskou pravidelností, přece by se na půdě Montpellieru před reprezentační přestávkou chtěl konečně prezentovat tak, jak se očekává. Čili výhrou, kterou neurval na ligovém poli už třikrát v řadě.

Neobvyklý ofenzivní příspěvek Ruize obstaral PSG náplast na dva roky staré rány

Hráči PSG si poradili ve čtvrtfinále Coupe de France s Nice poměrem 3:1. Postup do další fáze domácího poháru zajistili Pařížanům již v první půli čím dál více diskutovaný Kylian Mbappé a pracovitý středopolař Fabián Ruiz, jenž si ke vstřelené brance připsal i asistenci. Na dvou trefách se přitom na klubové úrovni naposledy podílel před více než rokem. Les Parisiens tak oplatili Nice vyřazení z osmifinále ročníku 2021/2022 a mohou nadále pomýšlet na zisk již 15. trofeje pro vítěze francouzského poháru v historii.

Honba za další cennou trofejí: Favorit z PSG se o semifinále Coupe de France porve s Nice

Coupe de France potřebuje poznat posledního čtvrtfinalistu a ten vzejde z duelu mezi PSG a Nice. Ani jednomu z celků se před několika dny nedařilo podle představ. Zatímco domácí před vlastními fanoušky pouze remizovali s Remeší, hosté prohloubili svou krizi a museli se sklonit Montpellieru. Už počtvrté z posledních pěti utkání Ligue 1 tak Les Aiglons prohráli.

Reims z přestřelky v první půli vykouzlilo bod, PSG v promíchané sestavě opět klopýtlo

Utkání 25. kola Ligue 1 mezi PSG a Reims přineslo remízu 2:2. Branky padaly pouze v bláznivém úvodním dějství, v němž šli hosté do vedení v sedmé minutě, kdy hrubku Achrafa Hakimiho dokázal potrestat Marshall Munetsi. Favorit se ovšem po čtvrthodině hry nadechl k obratu během dvou minut, pod který se podepsal především Goncalo Ramos. Červenobílé nakonec dovedl k bodu zásah Oumara Diakitého ze sklonku poločasu. Domácí tak sice v lize již potřetí v řadě jen remizovali, podařilo se jim však alespoň pošetřit výraznou část standardní základní jedenáctky.

Remeš by ráda zaskočila PSG tak jako v loňské sezóně. Uzavřou domácí kruh neporazitelnosti?

Hlavní cíl PSG v průběhu tohoto týdne splnilo, postoupilo totiž do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Real Sociedad, a v hlavní francouzské metropoli tak aktuálně panuje spokojenost. Na řadu teď přichází Ligue 1 a s ní duel proti Remeši, která horlivě usiluje o kvalifikaci do pohárové Evropy. Domácí si v tomto utkání mohou pojistit suverénní první pozici, především pak chtějí zachovat nastavený rytmus.

Mbappé zajistil PSG postup přes Real Sociedad. S trenérem nemám problém, odvětil

Hvězdný francouzský útočník Kylian Mbappé překonal další metu. Dvěma góly pomohl Paris St. Germain k vítězství 2:1 v odvetě osmifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Sociedad a postupu. Byl vyhlášen hráčem zápasu a ve věku 25 let a 76 dní se stal druhým nejmladším fotbalistou, který v prestižní pohárové soutěži nastřílel 45 branek. Mladší byl pouze Lionel Messi. Mbappé po utkání popřel, že by měl rozepře s trenérem Luisem Enriquem, o nichž se spekulovalo.

Mbappé odpověděl na nedávná střídání po svém. Omlazené PSG slavilo v Baskicku postup

Fotbalisté PSG ovládli odvetu osmifinále Ligy mistrů na půdě Realu Sociedad, nad kterým zvítězili 2:1, a zajistili si tak postup do čtvrtfinále. Základní sestava Pařížanů měla průměrný věk 23 let a 361 dní, což představovalo nejmladší základní jedenáctku PSG v historii této soutěže. Jejím vůdcem byl s kapitánskou páskou Kylian Mbappé, který vstřelil obě branky svého týmu, čímž vyslal jednoznačný signal Luisi Enriquemu, jenž jej v minulých dvou zápasech předčasně vystřídal.

Stačí PSG dvoubrankový náskok? Pařížané nechtějí Real Sociedad dostat do hry

Hned o dvě branky víc vsítili hráči Paris Saint-Germain v prvním osmifinále Ligy mistrů proti Realu Sociedad. PSG si tak na hřiště španělského soupeře dováží slibný náskok, domácí ale před natěšeným publikem udělají vše pro to, aby boj o postup do další fáze Champions League zdramatizovali.

Trest, nebo příprava na budoucnost? Trenér PSG Enrique upozaďuje Mbappého

Budoucnost v Paris Saint-Germain nevidí. Jeho přestup do Realu Madrid je pro většinu fanoušků hotovou věcí. Chybí mu už jen oficiální potvrzení ze strany španělského týmu. A tak to Kylián Mbappé začíná od stále ještě kmenového klubu schytávat. Podruhé za sebou byl předčasně střídán a z posledních pěti zápasů odehrál jen jednou 90 minut.

PSG remízou v Monaku potvrdilo výkonnostní sešup, Mbappé odehrál jen poločas

Monako zahájilo 24. kolo Ligue 1 bezbrankovou remízou s PSG. Za normálních okolností by se červenobílí z takového výsledku radovali, jenže tentokrát svého soupeře předčili v počtu vyložených šancí. Útočníky však rozesmutnil Gianluigi Donnarumma a zaskvěl se i domácí gólman Radoslaw Majecki. Hosté, v jejichž dresu odehrál pouze první poločas Kylian Mbappé, se naopak podobně jako v předchozích zápasech dlouho utápěli v nekonečných kombinacích, a i přes zlepšený výkon po vystřídání své největší hvězdy podruhé v řadě zaváhali.

Honba za Zlatou kopačkou. Mezi největšími favority jsou Kane nebo Martínez

Zlatá kopačka je jedním z nejprestižnějších ocenění v evropském fotbale. Evropská fotbalová unie (UEFA) jejím prostřednictvím na konci každého ročníku oceňuje nejlepšího střelce. V sezoně 2023/24 o ni usiluje rovnou čtveřice horkých kandidátů. Jsou jimi Harry Kane z Bayernu Mnichov, Lautaro Martínez z Interu Milán, Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain a své slovo bude zajisté chtít říct i držitel ocenění Erling Haaland z Manchesteru City.