Skalp kyjevského Dynama i Levski. Baník je v Turecku stoprocentní

30.01., 21:01
Aktuality
Radost hráčů Baníku (© FC Baník Ostrava)

Hráči Ostravy vyhráli i třetí a čtvrtý přípravný zápas na soustředění v tureckém Beleku. Baník dnes nejprve porazil 3:2 kombinovaný výběr Dynamo Kyjev a následně 3:0 Levski Sofia. V Turecku zvítězily rovněž Slovácko 2:1 nad ukrajinským celkem Čerkasy a Teplice 3:1 nad Ludogorcem Razgrad. Prohrál pouze Jablonec, který nestačil 1:2 na srbský Novi Pazar.

Ostrava zvládla oba duely díky vydařeným prvním poločasům. Proti Dynamu vedla už ve 24. minutě o tři branky, dvakrát se prosadil nigerijský útočník Tanko a jednou slovenský záložník Rigo. Souboj s Levski rozhodly rovněž v první půli dvě Klímovy trefy, třetí zásah přidal Kubala.

Baník Ostrava - Dynamo Kyjev 3:2 (3:1)

Branky: 8. a 18. Tanko, 24. Rigo - 27. Lobko, 83. Gusev.

Sestava Ostravy: Kubný - Měkota (46. Šudák), Blažek, Frydrych - Krupička, Miškovič, Rigo, Grygar (46. Málek), Madleňák - Almási, Tanko. Trenér: Hapal.

Baník Ostrava - Levski Sofie 3:0 (3:0)

Branky: 21. a 28. Klíma, 43. Kubala.

Sestava Ostravy: Markovič - Juroška (46. Ndefe), Lischka, Pojezný, Kpozo (46. Šehič) - Rusnák, Boula, Šín, Buchta - Kubala - Klíma. Trenér: Hapal.

Slovácko uspělo v přípravě podruhé za sebou. V utkání s Čerkasy sice rychle prohrávalo, ještě do pauzy ale otočili skóre Korejec Kim Sung-pin a Vecheta. Podobný vývoj měl i duel Teplice - Razgrad. Severočeši dokonali obrat krátce po pauze dvěma "slepenými" góly senegalského útočníka Gninga.

1. FC Slovácko - Čerkasy (Ukr.) 2:1 (2:1)

Branky: 21. Kim Sung-pin, 41. Vecheta - 13. Bar.

Sestava Slovácka: Heča (60. Urban) - Reinberk (60. Blahút), Kadlec (46. Hofmann), Srubek (60. Kalabiška), Sinjavskij - Kudela (60. Trávník), Kohút (60. Havlík) - Mihálik (83. Bartoš), Kim Sung-pin (60. Kvasina), Juroška (46. Daníček) - Vecheta (60. Cicilia). Trenér: Svědík.

FK Teplice - Ludogorec Razgrad 3:1 (1:1)

Branky: 46. a 47. Gning, 30. Hronek - 15. Rwan Seco.

Sestava Teplic: Ludha - Kričfaluši (70. Hora), Knapík (46. Bílek), Mičevič (70. Cykalo) - Hronek (60. Radosta), Mareček (46. Beránek), Křišťan (46. Vachoušek), Labík (46. Urbanec) - Trubač (70. Bednár) - Fila (46. Čerepkai), Gning (60. Jásir). Trenér: Frťala.

Jablonec utrpěl třetí porážku v šestém přípravném utkání, proti pátému týmu srbské ligy se trefil pouze Francouz Alégué. "První půlka byla dá se říct v pořádku, hráli jsme velmi dobře, bohužel nás trápí finální fáze. Ale výkon nebyl špatný, tlačili jsme, dostávali jsme se do šancí. Ve druhém poločase jsme dali šanci i klukům, co přišli z béčka, protože nás v sobotu čeká generálka. Ve druhé půli nás soupeř přehrával a zvítězil," zhodnotil jablonecký kouč Radoslav Látal na klubovém webu.

FK Jablonec - Novi Pazar (Srb.) 1:2 (1:1)

Branky: 43. Alégué - 4. Soumah, 70. Ščepovič.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Martinec - Čanturišvili, Houska, F. Souček, Polidar - Alégué, Krulich, Pleštil.

II. poločas: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Tekijaški (75. Karban) - D. Souček (81. Gaši), F. Souček, Hübschman, Náprstek - Drchal, Krulich (65. Chramosta), Alégué (65. Kanakimana). Trenér: Látal.