Záložník Montpellieru Sambia už dýchá sám
Text článku byl v souladu s podmínkami smlouvy s autorem článku, agenturou ČTK, ze systému vymazán.
Text článku byl v souladu s podmínkami smlouvy s autorem článku, agenturou ČTK, ze systému vymazán.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Komentáře (68)
Přidat komentářCenzura
V souvislosti s COVID-19.
Poradil by mi někdo, co je v mozku lidí, co mají tendenci věřit konspiračním teoriím, jinak?
Ví se to obecně?
Já si to možná představuju až moc zjednodušeně, ale předpokládám, že když vědci člení inteligenci na osm základních druhů (co jsem tak četl, ale liší se to), tak zkrátka minimálně jedna z nich musí být mimo, když může někdo mluvit o strachu z podvodu u očkování proti COVID a jinej zas sdílet videa jako toto: https://youtu.be/2rw1eZJl23Q
Narazili jste někdo na nějakej článek, kterej byste na toto téma doporučili (nebo má někdo zajímavou teorii )
Plačka mi posílal odkaz na jakejsi shit článek z nějakýho bravíčka pro rádobypsychology, ale zajímá mě něco odbornějšího na téma - Proč mají někteří sklony ke konspiracím.
Tak záleží co si představuješ pod pojmem konspirační teorie
Očkování způsobuje autismus, 5G sítě podporují koronavirus, Koronavirus je jen vymyšlenej a žádný velký úmrtí se nekonají, Země je plochá, mikrovlnky šíří kdovíco, 9/11 byl inside job nebo projeď si tyhle obálky:
https://bit.ly/3cOJvAA
Netvrdím, že nějaká konspirační teorie není pravdivá, určitě takový jsou, ale existují prostě lidi s tendencí věřit skoro všem aspoň napůl uvěřitelnejm...
Samozřejmě, že třeba na uvěření v reptiliány musí bejt člověk asi úplně šáhlej, ale spousta těch teorii je šířena na první pohled normálníma lidma, co jinak mají x titulů, vedou velký firmy, učí na vysokejch školách atd...
Trochu si to představuju jak když někdo nemá hudební sluch, což taky (pokud vím) do jinejch aspektů člověka kromě hudby nějak nezasahuje, ale nevím... o těchto věcech nevím nic.
Tak tyhle úplně absurdní teorie jsou způsobeny podle mě snahou být zajímavý, nic moc víc bych v tom nehledal. další motiv muže být politický, jako třeba 11. září, což šíři hlavně proruští konspirátoři
Kdybys ty měl dvojče mistr128.
Ve všem byste si byli +/- podobní, jen on by měl větší tendenci věřit konspiračním teoriím - co by bylo za tím, že on těm věcem věří a ty ne.
On se třeba ani nesnaží bejt zajímavej, jen doma, když se nikdo nedívá, jídlo ohřívá na sporáku místo v mikrovlnce.
A ještě to samozřejmě muže souviset s inteligencí a mediální gramotností, ono těch “zaručených” zpráv s konspiracemi je hodně a když to někdo neumí rozpoznat...
Včera jsem četl i že 5G způsobuje vymírání hmyzu - byl to komentář u článku, ve kterém se psalo o vymírání za desítky let
Podle me je to z casti pozustatek touhy verit v neco vic i ve svete a dobe, kde uz neni misto na cary a kouzla, povidacky o monstrech a dalsi takovy veci.
Na jednu stranu se takovy veci daj pochopit, protoze soucasti naseho evolucniho vybaveni vzdycky bylo hledat ve vecech nejen ruzny vzorce, ale taky podrobovat prakticky vsechno ve svete pochybam. Polud bychom vnimali lidstvo jako jeden superorganismus, neni asi uplne od veci, ze cast populace vidi (nebo chce videt) v jistejch vecech spiknuti a vyklada si je alternativne, protoze nekdy je jinej pohled prinosnej. Ale samozrejme optikou jednotlivce je to daleko min pochopitelny a stret 1 na 1 s nekym, kdo veri v placatou zemi nebo chemtrails, nechce zazit asi nikdo normalni. Ale optimisticky to beru tak, ze kolektivne jsou spolecnosti/civilizaci v necem prinosny, i kdyz samozrejme z perspektivy vysoko nad tou moji, individualni a subjektivni.
Když dáš vedle sebe mě a Ronaldinha, řekneš, že Ronaldinho hraje líp fotbal, protože má víc: tělesně-pohybové inteligence a vizuálně-prostorové inteligence (asi)
Když třeba máš dva lidi a jeden má hudební sluch a druhej ne, řekneš: ten má víc zvukově-hudební inteligence.
Když dáš vedle sebe dva mozky lidí a jeden z nich umí líp počítat, řekneš: ten má víc logicko-matematická inteligence.
Když jeden umí líp skládat básničky, má víc jazykově-verbální inteligence.
A čeho má míň/víc člověk, co mnohem častěji věří konspiracím?
Myslim, ze ne vsechno se nutne musi radit pod nejakej druh inteligence. Tech 8 typu inteligence se samozrejme da aplikovat na mnoho veci, porad to ale neni ultimatne komplexni hledisko, skrz ktery by se dalo pohlizet jak na lidi, tak na spolecnost. Jsem si jistej, ze milovniky konspiracnich teorii najdes v podstate napric vsemi 8 kategoriemi, kazda z nich k tomu bude mit asi ruzny duvody a motivace, stejne tak bude jinej zpusob, jak s temi ifnormacemi nakladaji a co z nich nasledne tvori.
Jsem rád, že tu jsou i inteligentní lidé.
vic casu na picoviny akorat
Vezmi to z druhé strany. Kteří lidé víc inklinují k tomu aby k.teoriím věřili ? Samozřejmě tam bude velký vzorek lidí s menším vzděláním a obecně s menším intelektem. Pro ně je k.teorie většinou tou jednoduší variantou jak zpracovat nějakou složitější informaci např. teď covid. Nehledal bych za tím bohužel nic složitého.
Hele svět je úplně jinej než to co čteš v novinách a televizí.. nebuď naivní že je to co ti říkají je pravda.. vlci přece nebudou říkat ovcim/otrokum co je pravda.. jen jim dávají příběhy.. ordinace, ulice, covid.. kterej je z netopýra.. a nebo z jednorozce spíš a náhodně vylezl z lesa v číně
Jdeš jak na zavolanou.
Upřímně... původ vzniku koronaviru - uměle nebo prostě z netopýra... tam tu nedůveru chápu.
Ale znal jsem třeba člověka, co věří jak na 9/11, tak ohřívá všechno na plotně, protože prostě nevěří mikrovlnce. Respektive znám takový lidi v podstatě 4 a všichni věří vícero konspiracím, nejen jedné.
A když jsem si pak mapoval "tvoji" komunitu, spousta z lidí s tendencí věřit konspiracím, zpochybňuje skoro vše...
Já nesoudím, co je dobře, co je špatně... jen mě zajímá, co je jinak, že někdo to tak má, někdo ne. Jestli existuje nějaká měřitelná hodnota, co u tebe a u mě vykazuje jiný hodnoty.
Třeba pokud seš vyšší, máš víc centimetrů výšky. Váha se měří na kila... Na co se měří tendence věřit konspriacím.
Dej si zmrzlinu.. venku je horko.
Je jako pravda.. že některý lidi jsou šílený a nejde ani o konspirace jako o to popírat vše co se říká veřejnosti.. já zas nejsem magor.. chodím do práce a platím hypo.. ale taky nejsem naivní.. je dost věcí kterým se nedá věřit a naopak dá věřit.. u těch konspiraci je to asi o tom si přečíst pár jiných zdrojů a ne hned uvěřit každému článku vo je jako že strašně tajemný a úžasný.. každopádně že hliníkové letadlo sundat zelezobetonovou konstrukcí je a bude dost velká haluz i na ameriku.. přece jen pár teroristů najít v surinach je jako hodně dobrý. Atd. Atd.. vše je o penězích.. každopádně zpět k virusu.. kdyby byl smrtelný tak všichni králové a princove a premiéru a hlavně multi miliardáři jsou zalezlí v krytech.. tahle chřipka je dobrá komedie akorát na lidi.. chtějí zakrýt finanční krizi a jak jinak než to vše svést na netopýra.. celých 200 cca lidi ko.. to je sice smutné ale kolik lidí nebude mít co zrat je asi teď jedno všem
Coz v mnoha pripadech vede k tomu, ze konspiratori stadovitou metodikou s informacemi u oficialnich zdroju nalozi proste tak, ze je proste interpretuji presne opacne.
Konspiracni komunita byla daleko sympatictejsi a smysluplnejsi predtim, nez se k ni masove zacali pridavat primitivove a frustrovany masy, ktery dneska na internetu stadovite nadavaji ostatnim do stada, protoze nesedej do jejich zjednodusenych predstav o svete.
Kdybych hodne konspiroval, rekl bych, ze prave masovy rozsireni konspiracnich teorii mezi masy by vlastne mohl byt vedomej a rizenej, protoze to uplne diskredituje tenhle typ smysleni a inteligentni lidi to dostatecne odradi
Chápu že toto myšlení sebou nese haldu volu co věří úplně všemu a já ti mám klasickou debatu a vypadame všichni konspiratori jako babci.. jen neboj ještě zdravé dobře jádro tu zůstalo...
Pokud někdy na něco takového hledáš odpověď na internetu, tak doporučuji na Googlu hledat VÝRAZ + PDF SOUBOR - většinou tě to odkáže na věděcké články, diplomové, disertační práce. Skvělá funkce pro rychlé rozšíření obzorů ohledně kterékoliv tématu..
Zadej ve vyhledávači googlu:
konspirační teorie filetype:pdf
Moc dík za tip na filetype:pdf. U googlení používám jen uvozovky a mínuska, ale toto mě nenapadlo.
Jo, já to taky dlouhou dobu neznal, potom nám to ukázal profesor na vejšce A od té doby se mi změnil svět.
Diplomové práce a dizertační práce jsou moc fajn k získání přehledu o všem.
(i když teda trochu mě znepokojuje, že moje dílo v diplomce bude mít kdokoli k dispozici na dvě kliknutí)
Tak proto tu diplomku píšeš, aby se jednou někde třeba citovala. Nejen se někam založila.
K tomu filetype bych doplnil ještě možnost vyhledávání na jednotlivých webech (site), např. shepherd fucks sheep site:pornhub.com
no a nebo proste scholar
je to podobné, jako s teorií stáda ovcí, kdy lidé věří tomu, co jim média nakecají a jak moc vyhypovaný tenhle vir je. Sám mám známé v Itálii a realita je tam úplně jiná, než co se dozvíš z médií.
Jasně... ale mě zajímá, co je za tím.
Proč je někdo "stádo ovcí", proč je někdo "konspirátor". Co je u toho člověka jinak.
Ale dám na typ od pana Foogle a uvidím.
Další věc, co mě zajímá, je psychologie internetovejch trollů. To jsou dvě věci, který určitě někdo zkoumal, ale ke mně se výsledky nedostaly.
Na to je krásná diplomka taky, 2016.
Výzkumné otázky:
Vl: Jaké důvody (úmysly) vedou uživatele k nestandardnímu chování (trolling apod.) na internetu?
V2: Přemýšlejí uživatelé nad důsledky svého nestandardního chovtíní na internetu?
V3: Je jejich chovaní ovlivňováno anonymním prostředím internetu?
V4: Ovlivňují internetoví trollové apod. chování svého publika?
Dík, mrknu.
Krásně je to vidět na sportovních diskusích - kdysi jsem tam anonymně přispíval
a rozrušil diskutéry tím, že v hokeji fandím Slavii a ve fotbale Spartě. Začali mi říkat
„sparvista“. Někteří si mysleli, že provokuju, ale ona to byla pravda.“
Někdo od nás?
Vzdyt ty sam takovym vecem veris, viz udajne Brabcovo podplaceni rozhodcich.
Brabcovo ovlivňování rozhodčích naznačují jak zprávy ze zákulisí, tak fakt, kdo vede český fotbal a jakým způsobem, jací rozhodčí odešli a jací zbyli a jak některý zápasy Baníku ve sporných okamžicích podívali.
Stačí se podívat na baráže v loňským roce, co se tam dělo...
Něco jinýho je, kdybych tvrdil na základě nějakých tweetů, že Liverpool záměrně tlačí rozhodčí v Anglii přes VAR. Tam si z toho dělám spíš prdel.
*probíhaly místo podívali.
Asi potřeba si dokázat, že jsi v něčem výjimečný, na rozdíl od zbytku populace, kterou pak můžeš označovat za ovce. Tihle lidé totiž v ničem jiném výjimeční nejsou a tak je potřeba hledat nějakou vyšší moc za oponou, která může za jejich posraný životy.
Ještě jsem nepoznal nikoho, kdo by věřil konspiračním teoriím, a zároveň nebyl úplná lopata.
Hmm
Virou v konspiracni teorie se zabyva psychologicky vyzkum a pravdepodobne to s inteligenci zase tak moc nesouvisi. Spise se zda, ze za tim stoji tri ruzne psychologicke efekty. a) konfirmacni zkresleni - lide akceptuji spise informace, ktere jsou v souladu s jejich stavajicimi presvedcenimi - takze treba nekdo, kdo neveri spucasne vlade bude spise verit teorii, ktera spojuje Babise se svobodnymi zednari; b) "konigitivní lenost - nekteri lide jsou proste lini premyslet a pokud jim predlozis informaci dostatecne v dostatecne duveryhodne podobe, radi ji prijmou jako fakt; c) ontologicka nejistota - nekteri lide nejsou zcela ukotveni v realite a maji tendenci vnimat ruzne neexistujici vztahy, napr. verit v horoskopy, kartare, vedmy apod.
Neco k precteni napriklad zde:
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S001002771830163X
https://www.apa.org/news/apa/2020/02/fake-news
Z techto tri vlivu ma pravdepodobne nejvetsi efekt b). Schopnost racionalniho mysleni s inteligenci sice souvisi, ale pouze castecne. Kanadsky psycholog Keith Stanovich o tom napsal knihu What Intelligence Tests Miss.
"Stanovich shows that IQ tests (or their proxies, such as the SAT) are radically incomplete as measures of cognitive functioning. They fail to assess traits that most people associate with “good thinking,” skills such as judgment and decision making. Such cognitive skills are crucial to real-world behavior, affecting the way we plan, evaluate critical evidence, judge risks and probabilities, and make effective decisions. IQ tests fail to assess these skills of rational thought, even though they are measurable cognitive processes. Rational thought is just as important as intelligence, Stanovich argues, and it should be valued as highly as the abilities currently measured on intelligence tests."
https://www.amazon.com/What-Intelligence-Tests-Miss-Psychology/dp/0300164629
Mozna nejlepsi neodborny clanek, ktery jsem k tomu nasel: https://www.bbc.com/future/article/20200406-why-smart-people-believe-coronavirus-myths
Super, díky moc
Urcite to bude kombinace vsech tech variant, ale ja se nejvic priklanim k moznosti a) - ale je hrozne dulezity si tam uvedomit, proc si lidi vlastne formujou svoji realitu a informaci si upravujou tak, aby do ni sedely. Dle meho nazoru je to frustraci z vlastniho zivota, ekonomicky ci socialni situaci (vztahy s partnerem ci rodinou). Jednodusse receno - lidi maji posrany zivoty a potrebujou to na neco svezt - iluminaty, Zidy nebo Kalouska.
Často o tom přemýšlím. Jestli třeba lidi, co říkají, že je Země placatá, tomu opravdu věří, nebo si jen dělají prdel? Jestli to opravdu ty americký Karens myslí vážně, když říkají, že očkování způsobuje autismus?
Nechce se mi věřit, že takový lidi existujou, to prostě není možný
Manuálně.
Ať už tohle skončí..že běžná chřipka zabije ročně po celém světě miliony lidí, tak o tom se skoro vůbec nemluví. Je smutné jak většina lidí tomu věří a jsou jako ovce. Snad už ty hadry z držky brzo sundáme..
https://www.eurofotbal.cz/clanky/zaloznik-montpellieru-sambia-uz-dycha-sam-464464/#post11814031
Beztak se jen ožral.
A kolik lidí by zhruba zemřelo, pokud by se stejnej počet nakazil COVID-19? Tuhle logiku prostě nechápu.
Tak vem si, že většina lidí co byla nakažená Covidem-19 měla vážnější nemoci nebo to jsou většinou starší lidé z těch co zemřeli.
Samozřejmě že u nich je to nebezpečí největší. Ale to ještě neznamená, že je to pro obyčejnýho člověka jenom chřipka. Pořád je to pro organismus velká zátěž. Stačí si připomenout příběh toho taxikáře, kterej byl kousek od smrti, přičemž mu nebylo ani šedesát let a měl astma. Nebo si vezmi, kolik doktorů umřelo ve Španělsku nebo Itálii. To nejsou malý čísla. Fakt si vytáhni tu hlavu z prdele.
Kolik lidí by zemřelo, kdyby rakovinou onemocnělo to, co chřipkou.
Jen tak mimochodem rakovino v Česku projde během svého života každý 3. člověk.
A určitě si jí předalo blízkým kontaktem s další osobou...
Ale své určité katalyzátory to má taky...
Rakovina je snad vysoce infekční onemocnění? Není, že jo. Vytáhni si hlavu z prdele pls.
To je ten nejdebilnější argument. Rakovinu určitě chytnu v buse nebo jinde po kontaktu s nakaženou osobou
Nechytneš ji v autobuse, ale během života ji pravděpodobně proděláš.
příště třeba srovnavej aerodynamiku s charlixcx
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele