Montpellier HSC Francie - Montpellier HSC - Zprávy

Další články

PSG chce po třech remízách v Ligue 1 konečně zabrat, venku vyzve Montpellier

Desetibodový náskok na čele tabulky po pětadvaceti odehraných kolech byl a také stále je pro PSG velkým luxusem. A ačkoli body v kontextu Ligue 1 nemusí sbírat s nějakou obrovskou pravidelností, přece by se na půdě Montpellieru před reprezentační přestávkou chtěl konečně prezentovat tak, jak se očekává. Čili výhrou, kterou neurval na ligovém poli už třikrát v řadě.

Penaltový rutinér z Montpellieru prodloužil strádání uvadajícího Nice

Fotbalisté Montpellieru využili bídné formy Nice a ve 25. kole Ligue 1 zvítězili na jihu Francie 2:1. Hosté šli do vedení už v závěru úvodní desetiminutovky, kdy si míč do vlastní branky srazil Jean-Clair Todibo, avšak jeho zaváhání ještě bleskově napravil Jérémie Boga. Na penaltovou trefu Téjiho Savaniera, který v této disciplíně uspěl po 34. ze 37 kariérních pokusů, už ale Orli odpověď nenašli. La Paillade se tak po páteční předehrávce ve vyrovnaném chvostu tabulky vyšplhali ze sestupových vod, domácí naopak prodloužili čekání na ligovou výhru na šest utkání.

Páteční duel u jihofrancouzského pobřeží: Montpellier hodlá Nice oplatit pohárovou porážku

Nice v Ligue 1 prožívá krátkodobou krizi, která se tak jako tak podepsala na současném postavení v tabulce. Dříve stabilně druhý celek je aktuálně na pátém místě a potřebuje najít urychleně vzpruhu, aby náhodou neztratil těsný kontakt s příčkami zaručující účast v pohárové Evropě. Do cesty se mu teď postaví rival z jihofrancouzského pobřeží, čili Montpellier, který hlavně tvrdě bojuje o záchranu.

Štrasburk znovu nedosáhl na výhru v Montpellieru, hosty připravil o radost pozdní gól

Montpellier remizoval ve 24. kole Ligue 1 se Štrasburkem 2:2. Alsasany sice přiblížili prvnímu triumfu na Stade de la Mosson od roku 2004 po změně stran proměněnou penaltou Habib Diarra a Emanuel Emegha, tříbodového úspěchu se ale hosté nakonec nedočkali. Domácí totiž v 87. minutě srovnali po zakončení dvougólového Arnauda Nordina, jenž svým čtvrtým a pátým zásahem v ročníku minimálně na chvíli udržel La Paillade na důležité 15. pozici.

Montpellier se chce bodově dotáhnout na Strasbourg, k čemuž mu dopomůže jedině vítězství

Únor nebyl ze strany MHSC zrovna povedeným měsícem. Z pěti duelů se podařilo vyhrát v jediném, konkrétně nad Metami, které jsou předpolední pouze zásluhou lepšího skóre. Strasbourg má bilanci de facto totožnou, a proto je po třiadvaceti kolech třináctý.

Hvězdu Asijského poháru zastínil v Marseille čerstvý rekordman Evropské ligy

Marseille porazila ve 23. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky Montpellier 4:1, a Jean-Louis Gasset tak zažil povedenou ligovou premiéru v roli kouče Olympioniků. Do vedení se přitom dostal tým, v němž Gasset dříve hrál a působil jako asistent trenéra, když chybu domácí obrany potrestal Jordánec Mousa Al Tamari. Větším počtem defenzivních nedůrazů se však prezentovali hosté. Vítěznou branku po obratu zaznamenal celkově dvougólový Pierre-Emerick Aubameyang, jenž se několik dní před utkáním stal rekordmanem v počtu vstřelených branek v Evropské lize.

Gassetův debut v Ligue 1 na lavičce OM: Marseille uvítá nedaleký výběr Montpellieru

Marseille si musí zvykat na pořádky nového trenéra Jeana-Louise Gasseta. Teprve nedávno sedmdesátiletý kouč nahradil svého předchůdce Gennara Gattusa, při své premiéře ve čtvrtek pak zaznamenal první úspěšnou vlaštovku poté, co jeho svěřenci postoupili do osmifinále v Evropské lize. Teď se pokusí mužstvo dobře naladit na bitvu o jih Francie proti Montpellieru.

Netradiční střelci pomohli Montpellieru nalézt ztracený recept na vítězství

Montpellier ukončil ve 22. kole Ligue 1 více než dvouměsíční čekání na triumf v nejvyšší soutěži, když porazili Méty 3:0. O málo vídaném úspěchu La Paillade se navíc rozhodlo velmi rychle, neboť vítěznou trefu obstaral už ve třetí minutě Issiaga Sylla. Na guinejského hráče navázal po změně stran mimo jiné jeho kolega z defenzivy Modibo Sagnan, přičemž pro oba se jednalo o první přesný zásah v sezoně. Celek z jihu Francie tak opustil barážovou 16. příčku, na které se nacházel před začátkem utkání. Les Grenats naopak zůstali předposlední.

Dvaadvacáté kolo Ligue 1 svede dohromady také Montpellier a Mety

Oba celky v tomto kalendářním roce ještě nevyhrály, a tak není divu, že se pohybují ve spodku tabulky. Méty navzdory remíze s Marseille klesly na předposlední příčku, kdežto MHSC má na kontě o pouhé dva bodíky více.

Rozjetý Lyon uspěl i na jihu Francie, domácí strádání Montpellieru podtrhl Caqueret

Montpellier podlehl ve 21. kole Ligue 1 Lyonu 1:2. Domácí se dostali do vedení zásluhou Arnauda Nordina, jenž se po zdravotních problémech prosadil poprvé od září. Hosté byli hned několikrát blízko vyrovnání. Velkou smůlu měl Akor Adams, jemuž nejprve odvolali branku kvůli ofsajdu a následně spálil několik tutovek. Gólu a nakonec i obratu se však Les Gones dočkali. Nejprve v 74. minutě srovnal ve formě hrající Alexandre Lacazette, na nějž záhy navázal rozhodující trefou Maxence Caqueret.

Souboj ze spodních pater tabulky Ligue 1: Montpellier přivítá nabuzený Lyon

Možná se v Lyonu opravdu blýská na lepší časy. Určitě už nepůsobí tak bezradným dojmem jako prakticky po celou podzimní část sezóny, v Ligue 1 se postupně dere od pásma sestupu, daří se mu také v Coupe de France. A svou lepšící se výkonnost chce potvrdit v Montpellieru, který dlouhodobě tak nějak přešlapuje na místě. Na ligové scéně v novém roce ještě nevyhrál.

Terrier už znovu kouše obrany soupeřů, jeho blesková trefa nalomila Montpellier

Rennes porazilo ve 20. kole Ligue 1 trápící se Montpellier 2:1. Domácí udeřili už po třech minutách, kdy rychlý protiútok zakončoval Martin Terrier, který v posledních utkáních znovu našel střeleckou formu po svém asi třičtvrtěročním zranění. Ve druhé půli pak pojistil týmu z Bretaně vítězství z penalty Arnaud Kalimuendo. Červenočerní tak navázali na sérii úspěchů a začali se bodově dotahovat na příčky zajišťující postup do evropských pohárů.

Rennes míní navázat na úspěšné období. Prolomí zlepšenou defenzívu Montpellieru?

Rennes chytlo v lednu slinu. A najednou začíná působit jako přesně ten slušně se prezentující celek, kterým chtěl být po celou dobu sezóny. Bretaňský výběr pod vedením kouče Juliena Stéphana, jenž nahradil v listopadu svého předchůdce Bruna Génésia, se začíná usazovat do stabilních mantinelů. A určitě by nerad přerušoval svou sérii pěti vítězství napříč všemi soutěžemi v duelu s Montpellierem.

Montpellier HSC - Lille OSC 0:0

Hráči Montpellieru remizovali v 19. kole Ligue 1 s Lille 0:0. Bezgólové utkání do jisté míry ovlivnilo vyloučení z konce prvního poločasu, kdy se po zbytečné druhé žluté kartě poroučel předčasně do sprch Ayyoub Bouaddi. Záložník, jenž v A-týmu Dog debutoval v říjnu minulého roku, kdy mu bylo čerstvých 16 let, si tak pokazil svůj premiérový start v základní sestavě ligového duelu. Hosté pak sice nesložili zbraně, přesto poprvé od roku 2017 opouštěli Stade de la Mosson bez vítězství v kapse.