Češi startem a účinkováním na Euru vydělali asi 378 milionů korun

Česká reprezentace postupem a účinkováním na mistrovství Evropy vydělala Fotbalové asociaci ČR (FAČR) v přepočtu zhruba 378 milionů korun. Jen za samotnou účast na turnaji inkasoval národní celek stejně jako další týmy přibližně 237 milionů korun, dalších 141 milionů získali svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého díky svým výsledkům. Částka se po odečtení nákladů za start na šampionátu rozdělí mezi asociaci a reprezentační výběr.

Máme skvělou příležitost vytvořit historii, řekl trenér Anglie Southgate

Skvělá příležitost vytvořit historii se podle trenéra Garetha Southgatea naskytla anglickým reprezentantům. Po sobotní výhře 4:0 ve čtvrtfinále mistrovství Evropy nad Ukrajinou se ve středu s přemožiteli Česka Dány utkají o premiérový postup do finále turnaje. Southgate přiznal, že na příštího soupeře myslel už před koncem duelu s Ukrajinci.

Každý hrál na hranici možností, čtvrtfinále je nad plán, řekl k ME Šilhavý

Přestože čeští reprezentanti ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Baku podlehli Dánsku 1:2 a s turnajem se rozloučili, byl na ně trenér Jaroslav Šilhavý hrdý. Mužstvo podle něj hrálo na šampionátu na hranici možností a postupem mezi nejlepších osm týmů se postaralo o výsledek, který je nad plán.

Češi mají můj obdiv, smekl trenér Hjulmand po výhře Dánů ve čtvrtfinále ME

Trenér Dánska Kasper Hjulmand po vítězství 2:1 nad Českem ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Baku ocenil výkon svěřenců kouče Jaroslava Šilhavého, kteří mají jeho obdiv. Na postup do semifinále byl kouč hodně hrdý a cestu Seveřanů turnajem označil za neuvěřitelnou.

Anglie skvělým nástupem do poločasů smetla Ukrajinu čtyřmi góly

Po nepříliš atraktivních výkonech s důrazem na defenzivu si anglický národní tým beze zbytku napravil pověst čtvrtfinálovým výkonem proti Ukrajině. Jeden z favoritů celého turnaje totiž kromě dalšího čistého konta zabral i směrem dopředu, a především díky gólové smršti na úvod obou poločasů nakonec postupuje do semifinále s Dánskem suverénní výhrou 4:0. Dvěma brankami se uvedl kapitán Harry Kane, po jedné trefě přidali Maguire s Hendersonem.

Podle Šilhavého chyba rozhodčích celý zápas nerozhodla, ale hodně ovlivnila

Trenér Jaroslav Šilhavý litoval, že čeští fotbalisté dostali ve čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Dánsku brzký gól po chybě rozhodčích z rohového kopu, který se neměl zahrávat. Rychlá vedoucí branka Seveřanů podle něj utkání značně ovlivnila. Reprezentanti těsně před pauzou inkasovali podruhé a po změně stran už dokázali jen snížit na konečných 1:2.

V prodloužení bychom měli víc sil, ale nenašli jsme na Dány klíč, mrzelo Baráka

Záložníka Antonína Baráka mrzelo, že čeští fotbalisté nenašli ve čtvrtfinále mistrovství Evropy klíč na hru Dánska. Se Seveřany v Baku prohráli 1:2, ale šestadvacetiletý reprezentant byl přesvědčený, že kdyby se národnímu týmu podařilo vyrovnat, měli by Češi v prodloužení víc sil.

Pohádka pokračuje, slaví dánská média postup přes Čechy

Dánská pohádka pokračuje. Postupujeme, Londýn volá! Takovými titulky slaví dánská média výhru nad Českem 2:1 ve čtvrtfinále mistrovství Evropy, které se dnes hrálo v Baku.

Jsem pyšný na celý tým, drželi jsme při sobě, řekl Vaclík po vyřazení z Eura

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík byl po porážce 1:2 s Dánskem a vyřazení ve čtvrtfinále ,mistrovství Evropy hrdý na celý tým. Podle dvaatřicetiletého gólmana české mužstvo drželo při sobě a semklo se, přestože se mu před turnajem ani během něj nevěřilo.

Darida: Až opadne zklamání, tak na ME budeme vzpomínat jako na úspěch

Kapitán reprezentace Vladimír Darida je přesvědčený, že až opadne zklamání z dnešní čtvrtfinálové porážky 1:2 v Baku s Dánskem, bude na mistrovství Evropy vzpomínat jako na úspěch. Podle třicetiletého záložníka může být národní tým pyšný na to, co dokázal.

Schick pátým gólem dorovnal nejlepšího českého střelce historie ME Baroše

Útočník Patrik Schick pátým gólem na probíhajícím evropském šampionátu dorovnal nejlepšího českého střelce historie kontinentálního mistrovství Milana Baroše. Pětadvacetiletý hráč německého Leverkusenu, který na začátku druhé půle čtvrtfinále proti Dánsku v Baku snížil na konečných 1:2, zároveň dotáhl v čele tabulky kanonýrů Portugalce Cristiana Ronalda.

Česko na Euru končí, ve čtvrtfinále nestačilo na Dánsko

Velký krajíc si ukrojili čeští reprezentanti, když v prvním poločase čtvrtfinále evropského šampionátu inkasovali od Dánska dva góly. Po změně stran sice rychle snížil Patrik Schick, žádný velký tlak se ovšem nekonal a mezi nejlepší čtyřku nakonec prošli Seveřané.

Hráči jsou hrdinové, že to dotáhli do penalt, řekl trenér Švýcarska Petković

Přestože Švýcaři vypadli ve čtvrtfinále mistrovství Evropy se Španělskem na penalty, trenér Vladimir Petkovic je označil za hrdiny, jelikož duel navzdory oslabení dotáhli do rozstřelu. V něm po vyloučení Rema Freulera za stavu 1:1 hráli od 77. minuty. Přesto "La Roja" v normální hrací době ani v půlhodinovém prodloužení přesilovku nevyužili.

Eurozápisník XIV. aneb Takové vyřazení Švýcarů není koSchär

A tak švýcarská penaltová kletba úplně dočista nezmizela. Po perfektním rozstřelu s Francií se tentokrát Švýcaři podíleli na jednom z těch nejhorších v živé turnajové paměti a po hrdinném vzdorování favorizovaným Španělům jsou ze šampionátu venku. Italové postupují přes Belgii svým klasickým stylem: atraktivní, kreativní vpředu, rozevření a naivní při bránění vedení...

Divných pět týdnů, netajil se De Bruyne po výpadku na ME s Itálií

Velkou hořkost cítili Belgičané v čele s Kevinem de Bruynem po vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství Evropy. Lídři žebříčku FIFA nestačili v boji o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje na Itálii a po prohře 1:2 skončili ve stejné fázi jako před pěti lety. Nic na tom nezměnil ani hvězdný záložník Manchesteru City, jenž do utkání nastoupil navzdory potížím s kotníkem.