25.10.2012 21:05 CET
1 : 1
(0:0)

PSV Eindhoven - AIK Solna 1:1

Eindhoven byl v domácím zápase se Stockholmem favoritem, ale přesto zachraňoval výhru až v závěru zápasu. Vyrovnávací gól zařídil teprve v 80. minutě hry Jeremain Lens, a uchránil tak čest nizozemského velkoklubu.

PSV se překvapivě nedokázalo dostat do souvislého tlaku, a když po hodině hry skóroval hostující Kwame Karikari, zdálo se, že je vše zaděláno na překvapivý výsledek. Lensovo pohotové zakončení však poslalo nizozemský celek zpátky do hry - a mluvíme-li řečí průběžné tabulky skupiny F, na druhé místo.

Švédové, papíroví outsideři skupiny, nastoupili od začátku zostra a málem se dostali do vedení už po čtyřech minutách. Celso Borges zahrál rohový kop, který našel dobře postaveného Nils-Erica Johanssona, ale výsledná střela se mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně zahrozil Dries Mertens střelou nad, a podobně dopadl i další pokus Kevina Strootmana.

Mertens byl velmi aktivní postavou, a po jeho rohu mohl skórovat Timothy Derijck, jenže i on pálil těsně mimo. A tak ve druhé půli udeřili Švédové - Karikari dokonale využil rohový kop zahrávaný z levé strany - 0:1.

PSV vypadalo bezradně, ale 10 minut před koncem se mu přece podařilo srovnat. A samozřejmě u toho byl skvělý Mertens, který vyslal výborný pas na Jeremaina Lense, jehož střelu nedokázal hostující gólman zastavit - 1:1. Vítězství na stranu domácích se následně pokusili strhnout Strootman a opět Lens, ale jejich střely se do švédské brány nevešly, a tak se oba celky rozešly remízou.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com