04.10.2012 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Rosenborg BK - Bayer Leverkusen 0:1

Leverkusen to v Norsku rozhodně neměl lehké, ale nakonec domácí Rosenborg v důležitém utkání udolal nejtěsnějším rozdílem a odváží si domů všechny tři body.

Autorem vítězné branky se stal útočník Stefan Kiessling, který do utkání naskočil z lavičky a čtvrt hodiny před koncem ukončil trondheimské naděje na bodový výsledek. Smutným hrdinou utkání je naopak domácí brankář, jenž neudržel lehký balon Sidneye Sama a dovolil tak Kiesslingovi dorážet.

Výsledek je však zasloužený, jakkoliv těsný a tvrdě vybojovaný; Rosenborg mohl prohrát i vyšším rozdílem, jenže Junior Fernandes a Gonzalo Castro trefili brankovou konstrukci. Finální hvizd určitě potěšil sportovního ředitele německého celku Rudi Völlera, který prohlásil, že po úvodní remíze s Charkovem bere pouze vítězství; Trondheim se naopak po úvodní porážce Rapidu vrací zpět na zem.

Běžely sotva čtyři minuty zápasu, když se publikum poprvé zachvělo: Rade Prica dobře vypálil na branku Bernda Lena, který však odolal. Po 25 minutách hry pak přišla ke slovu rána Fernandese a nastřelená tyč, na což Rosenborg odpověděl opět Pricou - a Leno musel vytahovat další zákrok. Deset minut před přestávkou se k další zajímavé střele ze střední vzdálenosti dostal Lars Bender a poprvé zaměstnal také domácího gólmana Daniela Orlunda.

Jestliže prvních 45 minut nabídlo relativně otevřený fotbal, po obrátce oba celky utáhly šrouby a hrálo se opatrněji. Leverkusen měl však mírnou převahu a byl v útoku nebezpečnější, což se projevilo v 72. minutě při voleji Sidneyho Sama, který však letěl příliš vysoko. O tři minuty později však hřiště opustil Fernandes, jako náhradník byl vyslán Kiessling, a osud domácích bojovníků byl zpečetěn.

Leverkusen mohl následně své vedení ještě zdvojnásobit, když Bender vyzrál na ofsajdovou past domácích a vyslal do šance Castra, ale ten před osamoceným Orlundem neproměnil. To však hostující celek nakonec mrzet nemuselo.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com