27.02.2014 19:00 CET
3 : 3
(0:1)

Ludogorets dovršil senzaci, postoupil přes Lazio do osmifinále

Bulharský Ludogorets završil senzační dvojzápas s favorizovaným Laziem Řím. Po šokující výhře 1:0 v italském hlavním městě dokázal na skvělý výsledek navázat i v domácí odvetě a po nesmírně napínavé přestřelce 3:3 postoupil do osmifinále Evropské ligy. Ještě tři minuty před koncem přitom bylo blíže postupu Lazio.

Římané tahali za delší konec drtivou většinu zápasu. Kýžený vedoucí a zároveň vyrovnávací gól vsítili už po sedmnácti vteřinách hry, kdy Balde Keita pronikl do vápna a velice kostrbatým způsobem dostal míč přes vyběhnuvšího Vladislava Stojanova.

Ludogorets sahal po vyrovnání už několikrát v prvním poločase. Marcelinho však selhal na gólmanu hostí Marchettim a Roman Bezjak v jedné šanci minul, podruhé mu potom radost zkazil rovněž pohotový Marchetti.

Góly padaly až v půli druhé a ke smutku domácích fanoušků nejprve do sítě Ludogoretsu. Osm minut po obrátce završil rychlý brejk Onazi přihrávkou na Brayana Pereu a ten se z úhlu nemýlil, když mezi nohama gólmana rozvlnil podruhé síť Bulharů. V tu chvíli měli domácí zatraceně těžkou úlohu.

Mezi 67. a 78. minutou nicméně náskok Lazia smazali a rázem byli blíže postupu oni. Remízový stav nastal díky překrásné ráně Bezjaka do šibenice a dalekonosné ráně Hrista Zlatinskiho. Jeho projektil brankář Lazia neudržel v rukou a fatálně mu vypadl za brankovou čáru.

Euforii na kopačky římského celku vrátil kanonýr Miroslav Klose, který doklepl do odkryté sítě odražený míč po hlavičce Biglii, jenže to Laziu nestačilo. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby totiž Roman Bezjak vyhrál po dlouhém výkopu hlavičku a Juninho Quixada šikovně přehodil nejistě vyběhnuvšího Marchettiho.

Autor: Marek Ustohal