19.09.2013 21:05 CET
2 : 1
(0:0)

PAOK Soluň - Šachtër Karagandy 2:1

Až do samotného nastavení druhého poločasu se statečně držel Šachtar Karaganda, ovšem nic mu to nakonec nebylo platné. Domácí PAOK Soluň obrátil nepříznivé skóre a zvítězil 2:1 díky Vukićově brance z 92 minuty.

Dobrý vstup PAOKU mu nebyl nic platný proti brankáři Mokinovi, jenž si poradil s pokusy Lazara, Lucase a hlavně Kitsioua, jehož povedenou ránu musel konečky prstů vytlačit nad bránu. Neochvějný tlak domácích nepolevoval a zdálo se, že jen otázkou času, než padne první gól. Lucas však dvakrát v dobrém postavené přestřelil a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po změně stran mohl PAOK téměř okamžitě začít litovat, že svou herní dominanci nezužitkoval lépe. Katsouranis totiž srazil ve vlastním pokutovém území Canase a sám postižený se postavil k nařízené penaltě. Po jejím úspěšném proměnění byli domácí jako opaření a málem prohrávali dokonce o dvě branky, ovšem kurážný Canas trefil silnou ranou pouze brankovou konstrukci. Ani poté se řecký celek neprobral a mohl jen děkovat tragické finální fázi hostů, kteří prostřednictvím Ghazaryana s Chižničenkem neproměnili dvě gólové šance.

Až v závěrečné patnáctiminutovce se v Soluni domácí znovu probrali k životu. Stefanos Athanasiadis v 75. minutě svým náběhem na Lucasův centr rozvrátil obranu Karagandy a vyrovnal na 1:1. Následovala vyrovnaná pasáž, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, čemuž udělala přítrž červená karta Poryvajeva. PAOK přesilovky v závěru využil k drtivému tlaku a po několika šancích se v druhé minutě nastavení přece jen dočkal. Linův centr spadl na hlavu Vukićovi, jenž rozradostnil celý stadion vítězným gólem, na který již nešlo odpovědět.

Autor: Martin Kantor / soccernet.com