12.12.2013 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

PSV Eindhoven - Černomorec Oděsa 0:1

Fotbalisté PSV nezvládli ani další zápas v řadě za sebou a kvůli tomu končí jejich cesta Evropskou ligou. Při losování skupiny byli považováni za největšího favorita a měli jasně postupovat, jenže nakonec končí na třetím místě se sedmi body. V závěrečném utkání s ukrajinskou Oděsou jim stačil bod, jenže holandský celek nakonec prohrál 0:1. Hosté sice v závěru dohrávali v deseti, i tak s vypětím všech sil těsné vedení udrželi.

PSV zažívá velmi špatné období, v lize kleslo do středu tabulky a nyní vypadlo i z Evropské ligy, zřejmě přijdou v tomto velkoklubu velké změny. Utkání bylo od samého začátku plné šancí a diváci se měli rozhodně na co dívat. Už v 5. minutě mohl poslat domácí do vedení Depay, jenže mu k zakončení chyběl krok a nakonec situaci vyřešil Bezotosnyj. Přesně po dvaceti minutách hry se domácí dostali ještě do větší příležitosti.

Po krásné zpětné přihrávce Narsingha pálil z voleje Depay, nicméně zamířil pouze do náruče gólmana Oděsy. O pár minut později obešel čtyři hráče Locadia a mohl pálit do poloprázdné branky, na poslední chvíli byl zablokován. Po půl hodině hry udělal na druhé straně obrovskou hrubku brankář Zoet a před sebou měl prázdnou branku Riera, který ji nepochopitelně minul. PSV mělo i přes tuto minelu velký tlak a bylo blízko první brance.

Locadia se po odraženém balónu ocitl osamocen v pokutovém území, jenže před odkrytou klecí byl zablokován. Pět minut před přestávkou tečoval nešťastně míč ke své brance Kovalčuk, ovšem nakonec fantasticky zasáhl na brankové čáře a odkopl balón do bezpečí. Po změně stran znovu zahrozil Depay a snažil se hostujícího strážce přelobovat, míč skončil asi o půl metru nad horní tyčkou.

Jediná branka utkání byla k vidění po necelé hodině. Po centru do vápna přeskočil Franck Dja Djedjé jednoho z protihráčů a hlavou se trefil k tyči. Dvacet minut před koncem spálil další velkou příležitost Depay, který mířil z hranice vápna hodně nad. Domácím svitla naděje tři minuty před koncem, když Riera oplácel po nedovoleném zákroku a byl vyloučen. V samém závěru nepochopitelně netrefil branku tradiční šutér Toivonen. A když ve třetí nastavené minutě skóroval Rekik, tak gól nebyl uznán kvůli předchozímu faulu a domácí proto smolně prohráli.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, eurofotbal.cz