AC Milán (ITA)   -   Austria Vídeň (AUT)

5 : 1 (3:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.19 - 7.56 - 15.90

AC Milán - Austria Vídeň 5:1

AC Milán si po nemasných a neslaných výkonech z domácí soutěže i Evropské ligy spravil chuť a Austrii Vídeň rozstřílel 5:1. Rossoneri si tak s definitivní jistotou zajistili první místo ve skupině a tedy i postup. Austria se bude muset o postup poprat v posledním kole.

Na slavné San Siro zavítala před zápasem vzácná návštěva, místní Tifosi přijel pozdravit Brazilec Kaká, který v barvách rossoneri zažil nejúspěšnější léta. Fanouškům dal vzpomenout na slavné časy, které už jsou ale minulostí. Současný Milán má do toho někdejšího hodně daleko.

Milán sice začal aktivněji, jenomže ve 21.minutě to byl právě on, kdo smolně inkasoval. Monschein se dobře vyhnul brankáři Donnarummovi, kterého sice na brankové čáře zastoupil Bonucci, avšak někdejší stoper Juventusu si vstřelil vlastní gól. Pro zklamané milánské fanoušky to nevypadalo na dobrý večer. AC se však rychle vzpamatovalo a o šest minut později srovnalo na 1:1. Boriniho přihrávku si před brankou zastavil Riccardo Rodríguez a pohodlně zavěsil. AC dokonce dokázalo výsledek v průběhu prvního poločasu otočit, Rodríguez se tentokrát proměnil do role nahravače a pohotový André Silva dal na 2:1. A když ve 42.minutě hlavičkoval do země a branky mladičký Cutrone, vše bylo z pozice rossoneri na správné cestě.

Trenér domácího týmu Vincenzo Montella mohl být spokojen. AC sice mohlo na začátku druhého poločasu inkasovat, ale Donnarumma si připsal dobrý zákrok a v 70.minutě definitivně rozhodl čtvrtou brankou opět André Silva. Zbytek utkání se za stavu 4:1 už jen dohrával, přesto si fanoušci mohli zakřičet ještě jeden gól, když tečku za utkáním udělal znovu Patrick Cutrone. Milán si zajistil postup z prvního místa, zatímco Austria si to o druhé postupové místo rozdá v posledním zápase.

07.11. Nedvěd: Nantes bude mít čas se srovnat
Juventus nemohl vůbec pozitivně hodnotit své letošní působení v Lize mistrů, na jaře aspoň vybojoval Evropskou ligu, v níž v předkole narazí na Nantes. "Možná má v Ligue 1 jen dvanáct bodů za čtrnáct kol, ale tohle číslo vlastně nic nepředstavuje. Nebudeme hrát totiž skoro dva měsíce, pro obě strany tak bude existovat dostatek času urovnat si všechny svoje náležitosti,” hovořil po dnešním losu Pavel Nedvěd, viceprezident Juventusu. (lequipe.fr)
07.11. Tomijasu bude připravený na MS v Kataru
Takehiro Tomijasu v nedávném utkání Evropské ligy proti Curychu musel odstoupit ze hřiště kvůli problémům se stehnem, neodehrál ani následné derby s Chelsea, nicméně uzdravit by se do startu světového šampionátu měl. Informaci přinesl sám trenér japonského národního týmu Hadžime Morijasu. (dailymail.co.uk)

04.11. Volland dostal cenu pro hráče týdne
AS Monaco porazilo Crvenou Zvezdu 4:1, postoupilo do vyřazovací fáze Evropské ligy a hvězdou utkání se stal Kevin Volland. Německý útočník zaznamenal hattrick, odměnou je mu cena pro hráče týdne v této soutěži. (uefa.com)
04.11. Rennes v neděli proti Lille zřejmě bez Terriera
Martin Terrier ve čtvrtek nedohrál utkání Evropské ligy proti Larnace, stěžoval si totiž na bolesti v levém stehně. Jeho zranění údajně není vážnějšího charakteru, bretaňský výběr každopádně zřejmě nebude chtít jeho zdravotní stav více riskovat, a pravděpodobně se tak k ligovému klání do Lille nevydá. (lequipe.fr)
04.11. Nantes se uzavře část stadionu
Část stadionu bude mít v dalším domácím pohárovém zápase uzavřenou FC Nantes, jenž pyká za chování fanoušků v říjnovém domácím klání Evropské ligy s Freiburgem (4:0). Francouzský klub navíc zaplatí pokutu 20 tisíc eur. (lequipe.fr)
04.11. Jesus se zapsal do historie Fenerbahçe
Fenerbahçe na závěr skupinové fáze Evropské ligy vyhrálo 2:0 nad Dynamem Kyjev a v evropských pohárech pod vedením trenéra Jorgeho Jesuse neprohrálo ani desátý po sobě jdoucí zápas, čímž vytvořilo nový rekord. Istanbulský klub tím překonal dosavadní rekordní zápis devíti utkání bez porážky mezi prosincem 2006 až listopadem 2007 pod vedením brazilského kouče Zica. (abola.pt)
04.11. Wagner nejmladším pohárovým debutantem
Freiburg na závěr skupinové fáze Evropské ligy remizoval 1:1 s Karabachem, k čemuž přispěl i Robert Wagner. Talentovaný záložník se stal ve věku 19 let, tří měsíců a 20 dní nejmladším debutantem bádenského klubu na evropské scéně. (transfermarkt.de)
03.11. Evropská liga - výsledky (2)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Arsenal - FC Curych 1:0 (17. Tierney), AS Řím - Ludogorec 3:1 (56. z pen. a 65. z pen. Pellegrini, 85. Zaniolo - 42. Rick), Betis - HJK Helsinky 3:0 (20. a 41. Ruibal, 90+3. Fekir), Bodo/Glimt - PSV Eindhoven 1:2 (90+3. Žugelj - 36. Sampsted vl., 52. Bakayoko), Braga - Malmö 2:1 (36. R. Horta, 55. Djalo - 77. Sejdiu), Dynamo Kyjev - Fenerbahce 0:2 (23. Güler, 45+2. Arao), Rennes - AEK Larnaka 1:1 (17. Abline - 76. Rafa Lopes), Royale Union SG - Union Berlín 0:1 (6. Michel).
03.11. Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Feyenoord - Lazio 1:0 (64. Giménez), Karabach - Freiburg 1:1 (90+2. Owusu - 25. z pen. Petersen), Midtjylland - Sturm Graz 2:0 (15. a 72. Dreyer), Monako - Crvena Zvezda 4:1 (5. a 27. a 87. Volland, 50. Rodić vl. - 54. z pen. Kanga), Olympiakos - Nantes 0:2 (79. Mostafa Mohamed, 90. Blas), Real Sociedad - Manchester United 0:1 (17. Garnacho), Šeriff - Omonia 1:0 (88. Akanbi, Trabzonspor - Ferencváros 1:0 (7. Bakasetas).