předkola - 2. předkolo - hlavní část - 1. zápasy
26.07.2018 20:00 CET
0 : 1
(0:1)

Górnik Zabrze - AS Trenčín 0:1

Konfrontácie slovenských tímov s tými poľskými účastníkom z Fortuna ligy sedia, pretože po Trnave zvládol svoj duel u severných susedov na výbornú aj Trenčín. Jediným gólom Azanga si vytvoril dobrú východiskovú pozíciu do odvety.

Je to už druhý duel na ihrisku súpera, ktorý Trenčín v tejto sezóne Európskej ligy zvládol s výhrou na konte a dokonca aj bez inkasovaného gólu. Vidina Feyenordu Rotterdam je tak bližšie, ale zároveň stále len na polceste. Prvú šancu mohli mali domáci hráči, keby sa vyhli ofsajdu. Neskôr sa hralo opatrne a medzi šestnástkami. Okolo štvrťhodiny hry sa mohlo meniť skóre, na úkor Trenčína. AS sa totiž musel spoliehať na zázrak pri šanci trojici hráčov Górniku, ale napokon z toho kvôli nepresnosti nebolo nič, vo finále ku koncovke neprišlo. Potom sa dopredu tlačil Trenčín a vyplatilo sa. Pár minút pred koncom polčasu sa Čatakovič pohral s obranou Górnika, prihral loptu na voľného Azanga, ktorý dal dôležitý gól - 0:1. Prikrášliť výsledok mohol ešte Mance, ale mieril tesne vedľa.

Slovenský zástupca sa však nevyhol chybe, pretože po prestávke mohlo byť vyrovnané. Smuga ale nedal do prázdnej brány a hostia si vydýchli. Dosiahnuť remízu sa nepodarilo hráčom Zabrze ani o niečo neskôr, hoci tribúny sa už radovali. Pískal sa však ofsajd. Domáci hráči mali viac z hry a tlačili sa dopredu čím ďalej, tým viac. Niekoľkokrát pred bránou AS horelo, no finálna myšlienka a úprava skóre neprišla. Aj preto, že tlak defenzíva Trenčína zvládla a pripísala si na konto dôležitý výsledok. Bližšie k dvojzápasu s Feyenoordom je slovenský klub.

Autor: Ľubomír Hudačko