31.08.2023 19:00 CET
6 : 2
(3:1)

Slovan schytal na Cypre veľký debakel a ostala mu Konferenčná liga, Limassol pokračuje v EL

Cyperský tím Aris Limassol nedal svojmu súperovi ani najmenšiu šancu a ŠK Slovan Bratislava vyradil z Európskej ligy po vysokom víťazstve v druhom zápase play off o skupinovú fázu tejto súťaže 6:2 (3:1).

V prvom dueli sa v Bratislave na tehelnom poli podarilo zvíťaziť slovenskému majstrovi o jediný gól pomerom 2:1, keď šťastnými strelcami boli Tolič a po ňom Dávid Strelec. V 21. minúte odvety na Cypre išli do vedenia domáci hráči. Na center do vápna si nabehol voľný Gomis a prudkou strelou nedal šancu Borjanovi v bráne Slovana - 1:0.

V 24. minúte veľkú dieru v defenzíve slovenského majstra využil Szöke, ktorý bol osamotený pred Borjanom a loptu bez problémov poslal do siete - 2:0. V 37. minúte vyčaroval Kucka výbornú prihrávku Strelcovi, ktorý nabehol za brániacich hráčov a zakončním k vzdialenejšej žrdi prekonal domáceho brankára - 1:2.

V tomto momente boli postupové šance oboch zúčastnených celkov vyrovnané. V siedmej nadstavenej minúte prvého polčasu Caju odcentroval do pokutového územia. Gomis predskočil Bajriča a nechytateľnou hlavičkou zvýšil na 3:1. Limassol schádzal do kabíny na polčasovú prestávku s dvojgólovým náskokom. A to ešte belasí netušili, čo ich čaká po návrate na cyperský trávnik.

V 48. minúte Tolič potiahol akciu po pravom krídle. Odovzdal loptu Zuberuovi, ktorý sa ocitol vo veľkej šanci, no Alves jeho strelu pokryl a skóre sa nemenilo. V 51. minúte trafil Mayambela brvno, no hostia si nestačili ani vydýchnuť, pretože z následnej dorážky Gomisa Borjan nemal šancu zareagovať - 4:1.

Domáci útočník Gomis tak v zápase zaznamenal hattrick. V 66. minúte ďalšiu chybu belasých využil Mayambela: loptu poslal do odkrytej brány Borjana - 5:1. V 72. minúte Gomis potiahol akciu stredom. Lopta sa so šťastím odrazila k Brownovi, ktorý pekným oblúčikom zvýšil už na desivých 6:1. V 88. minúte si Barseghyan prebral loptu na pravom krídle. Posunul si ju do stredu a zakončením z hranice pokutového územia znížil na 2:6.

Zápas sa nadstavoval o sedem minút. Aris Limassol rozdrvil doma slovenského majstra 6:2 a zahrá si skupinovú fázu Európskej ligy. Šk Slovan Bratislava bude zas v Európe pokračovať v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy, kam sa večer po dvojzápase s ukrajinským Dniprom 1 prebojoval i Spartak Trnava.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu