26.04.2019 18:30 CET
2 : 2
(2:2)

FC Nitra - Železiarne Podbrezová 2:2

V piatkovej predohrávke nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o záchranu remizovala Nitra na domácej tráve s Podbrezovou 2:2 (2:2).

Po opatrnej úvodnej štvrťhodine otvorili skóre hostia. Do šestnástky prenikol Špyrka a Leško zakončil bez prípravy - 0:1. O tri minúty neskôr sa v šestnástke domácich uvoľnil Breznaník a krížnou strelou zvýšil už na 2:0 pre Železiarov. Nitrania odpovedali rýchlo. Šancu Vestenického z 23. minúty Vantruba s námahou vyrazil na roh. Z následnej štandardky sa už Vestenický presadil - 1:2. Bol to desiaty gól tohto hráča v prebiehajúcej sezóne. Prvú polhodinu zakončila prudká strela z 20-tich metrov v podaní Hlohovského. Domáci brankár si poradil. V 43. minúte sklepol dlhý nákop Gatariča za obranu hlavou Vestenický na voľného Fábryho, a ten si otvoril strelecký účet vo Fortunalige - 2:2.

Druhý polčas odštartovali lepšie Nitrania. Šance Gatariča i Bilovského hosťujúci brankár Vantruba dobrými zákrokmi zneškodnil. Onedlho na opačnej strane pohrozili Horehronci. Pokusy Hlohovského a Olatunjiho sa však medzi domáce žrde nezmestili. Po hodine hry to zvnútra pokutového územia skúsil Oravec, no jeho strela bola nedôrazná a brankár Pindroch sa veľmi nezapotil. V ďalšom priebehu tímy hlavne pozorne bránili. Šance sa rodili prevažne po štandardných situáciách. Gólmi neskončili ani dobré príležitosti po rohových kopoch Vestenického na jednej a Kiwiora na druhej strane. FC Nitra remizovala pod Zoborom s FK Železiarne Podbrezová 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk