31.10.201823:17

Čech vychytal výhru v Ligovém poháru

Petr Čech se po měsíční pauze způsobené zraněním zadního stehenního svalu vrátil vítězně do branky Arsenalu. Londýnský tým porazil ve 4. kole Ligového poháru 2:1 třetiligový Blackpool a postoupil do čtvrtfinále. O branky favorizovaného Arsenalu se postarali ve 30. minutě svým prvním gólem od letního příchodu z Juventusu stoper Stephan Lichtsteiner a pět minut po přestávce mladík Emile Smith-Rowe. V 57. minutě však Arsenal oslabil vyloučením po druhé žluté kartě záložník Matteo Guendouzi a Blackpool využil přesilovku k zdramatizování zápasu. Čecha v 66. minutě překonal hlavičkou z malého vápna Paudie O'Connor, jenž ale sám vzal svému týmu šanci na zvrat červenou kartou v 84. minutě.

ČTK
28.10.201821:26

Čech obdržel státní vyznamenání

Brankář Petr Čech do své bohaté sbírky trofejí přidal i vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti sportu. Prezident Miloš Zeman ho vyznamenal na návrh Sněmovny stejně jako lyžařku a snowboardistku Ester Ledeckou. Ze sportovců byli oceněni i tenisté Radek Štěpánek, Petra Kvitová a Helena Suková.

ČTK
25.10.201812:44

Čech není v nominaci Arsenalu

Petr Čech se tento týden po zranění stehenního svalu zapojil do tréninku, na návrat do sestavy Arsenalu si ale ještě bude muset počkat. Český brankář chybí v nominaci na utkání Evropské ligy proti Sportingu.

abola.pt
24.10.201817:04

Arsenalu se do tréninku vrátil Čech

Brankář Petr Čech se už po zranění zadního stehenního svalu ze závěru září plně zapojil do tréninku v Arsenalu. Londýnský klub to dnes bez dalších podrobností oznámil na oficiálním webu. Kdy by se mohl český gólman vrátit do branky, zatím není jasné. Šestatřicetiletý Čech se zranil 29. září při odkopu na konci prvního poločasu vítězného ligového zápasu proti Watfordu (2:0). Utkání bývalý český reprezentant nedochytal a musel přepustit místo v brance Berndu Lenovi.

ČTK
02.10.201818:35

Čech bude nakonec chybět až měsíc

Delší dobu, než se původně předpokládalo, bude mimo hru Petr Čech. Zkušený brankář Arsenalu bude se zraněným stehenním svalem chybět až měsíc.

skysports.com
29.09.201820:57

Čech bude chybět dva až tři týdny

Dva až tři týdny stráví podle prvních zpráv na marodce Petr Čech. Ten nedochytal zápas Arsenalu proti Watfordu, v závěru prvního poločasu si poranil stehenní sval.

29.09.201817:04

Čech má zraněný stehenní sval

Dnešní londýnské derby proti Watfordu nedochytá Petr Čech. Brankář Arsenalu musel střídat, v samém závěru prvního poločasu si poranil stehenní sval.

lequipe.fr
29.08.201814:40

Čech je zatím nejvytíženějším brankářem PL

Petr Čech je nejvytíženějším brankářem úvodních tří kol anglické fotbalové ligy. Dosud má na kontě 18 zákroků, což je nejvíce ze všech gólmanů v soutěži. A přestože už čelil jako jediný dvěma z pěti nejlepších celků minulé sezony, drží si úspěšnost zákroků 75 procent. Stejnou úspěšnost má i za celou svou kariéru v Anglii. V minulém ročníku byla Čechova úspěšnost 62 procent.
Počet zákroků brankářů v úvodních třech kolech Premier League: 18 - Čech (Arsenal), 16 - Fabri (Fulham), Fabiaňski (West Ham), 14 - Hart (Burnley), McCarthy (Southampton), 13 - Hennessey (Crystal Palace), 11 - Hamer (Huddersfield).

ČTK
02.08.201808:38

Čech proti Chelsea chytil dvě penalty

Brankář Petr Čech v přípravě proti svému bývalému klubu Chelsea pomohl fotbalistům Arsenalu dvěma chycenými penaltami k vítězství. Ve středu v Dublinu první pokutový kop zlikvidoval ještě v normální hrací době, ve které utkání skončilo 1:1, druhý pak chytil v rozstřelu, v němž Kanonýři vyhráli 6:5. Čecha už v páté minutě překonal hlavou nikým nebráněný Rüdiger a deset minut nato dostala Chelsea šabnci zvýšit vedení z penalty po faulu Bellerína, ale bývalý český reprezentant si s nevýrazným pokusem Moraty poradil. Před přestávkou pak Čech udržel Arsenal ve hře skvělým zákrokem proti pokusu Hudsona-Odoie. Když se sedmnáct vteřin před koncem o vyrovnání postaral Lacazette, zamířilo utkání do penaltového rozstřelu. V něm se žádný ze střelců nemýlil až do šesté série, kdy Čech zlikvidoval střelu Loftuse-Cheeka a Iwobi následně rozhodl o vítězství Arsenalu.

ČTK
26.07.201817:41

Čech v přípravě zneškodnil penaltu

Arsenal na přípravném turnaji v Singapuru prohrál s Atléticem Madrid po penaltovém rozstřelu 1:3, poté co v normální hrací době zápas skončil 1:1. Brankář Petr Čech jeden pokutový kop zneškodnil, jeho protějšek Antonio Adán ale vychytal hned tři exekutory "Kanonýrů" a pak sám z penalty rozhodl.

ČTK
22.07.201809:36

Arsenal v kontaktu se Sommerem

Londýnský Arsenal se poohlíží údajně po dalším brankáři, což by mohlo nasvědčovat odchodu Petra Čecha. Podle listu Daily Express jsou Gunners v kontaktu se Švýcarem Yannem Sommerem z německého Mönchengladbachu.

dailyexpress.co.uk
17.07.201822:07

Mohl by se Čech vrátit do Chelsea?

Chelsea dost možná přijde o Thibauta Courtoise, načež by mohla ukázat na starou známou tvář. Podle anglických médií Blues zvažují možný návrat Petra Čecha z Arsenalu, jenž na Stamford Bridge strávil dlouhých jedenáct let. Kromě bývalého českého reprezentanta má být ve hře rovněž Kasper Schmeichel z Leicesteru City.

14.07.201819:26

Arsenal vyhrál první Emeryho zápas 8:0

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v premiérovém utkání svého nového manažera Unaie Emeryho vysoko 8:0. Na hřišti Borehamwoodu se hattrickem blýskl Pierre Emerick Aubameyang. O další branky se postarali Reiss Nelson, Alexandre Lacazette, Eddie Nketiah, Jeff Reine Adelaide a Henrich Mchitarjan. Petr Čech odchytal první půli, kterou Gunners vyhráli 5:0.

dailymail.co.uk
08.04.201817:42

Čech odchytal 100. ligový duel za Arsenal

Hráči Arsenalu porazili v 33. kole anglické ligy Southampton 3:2 a stali se prvním týmem v soutěži, který vyhrál 150 utkání na dvou různých stadionech. Nejprve se jim to povedlo v Highbury a nyní na Emirates. Brankář Petr Čech odchytal v dresu "Kanonýrů" 100. zápas v Premier League.

ČTK
01.04.201820:16

Čech chyběl kvůli bolavým tříslům

Arsenal dnes porazil Stoke City 3:0 v duelu, k němuž nakonec nenastoupil Petr Čech - českého brankáře mezi tyče nepustily drobné problémy s třísly.

ČTK
11.03.201816:40

Čech udržel jubilejní 200. nulu v PL

Brankář Petr Čech se na dvanáctý pokus dočkal jubilejního 200. čistého konta v anglické lize, když Arsenalu pomohl k výhře 3:0 nad Watfordem. Nulu, na kterou čekal od prosince, si vysloužil i svou první chycenou penaltou v dresu Arsenalu. Čech, který působí v Premier League od sezony 2004/05, je v počtu nul rekordmanem soutěže. Druhý David James má 169 čistých kont. Už v Chelsea udržel Čech 162 čistých kont, v Arsenalu za necelé tři sezony přidal dalších 38. V součtu se Spartou a Rennes to byla pro Čecha už 246. nula v kariéře.

ČTK
21.02.201815:15

Finále FA Cupu odchytá Ospina

Arsene Wenger dnes potvrdil to, s čím český brankář Petr Čech dopředu počítal - finále FA Cupu s Manchesterem City, stejně jako zítřejší odvetu Evropské ligy s Östersundsem, odchytá David Ospina. Na finále by naopak měli být připraveni Mesut Özil a Aaron Ramsey, kteří zítra rovněž nenastoupí.

arsenal.com
14.02.201821:11

Arsenal do Švédska bez řady opor

Petr Čech, Laurent Koscielny, Aaron Ramsey nebo Jack Wilshere nepomohou Arsenalu v zítřejším úvodním zápase prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s Östersundsem. Manažer Arséne Wenger nechal zmíněné hráče odpočívat, aby byli připraveni na nadcházející program.

lequipe.fr
10.02.201813:17

Čech znovu v sestavě Arsenalu

Petr Čech nechybí v základní sestavě Arsenalu pro zápas s Tottenhamem. Český brankář je v pořádku po zranění, kvůli němuž před několika dny nedochytal souboj s Evertonem.

08.02.201811:59

O Čechovi se rozhodne zítra

Manažer Arsenalu Arsene Wenger si stále není jistý, zdali bude mít pro derby s Tottenhamem k dispozici svou brankářskou jedničku, o zraněném Petrovi Čechovi se prý rozhodne až zítra. Zpátky by se pak měl vrátit Danny Welbeck.