AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Arsenal při snadném triumfu stihl myslet i na sebevědomí hráčů. Saka prodloužil rekordní sérii

Hráči Arsenalu zvládli venkovní utkání sedmého kola Premier League v Bournemouthu, kde vyhráli 4:0. Skóre otevřel nezvykle hlavou Bukayo Saka, který se navzdory předzápasovým spekulacím objevil v základní sestavě a opět vylepšil klubový rekord, když nastoupil již do 87. ligového klání v řadě. Úplný klid na kopačky favorita pak přinesl po změně stran Kai Havertz, jenž v čase dvougólového vedení proměnil pokutový kop.

Arsenal chce domácí remízu napravit v Bournemouthu

Čtyři týmy dosud v Premier League neprohrály, jiné čtyři zase nevyhrály. Právě zástupci těchto dvou skupin se v sobotu odpoledne střetnou v Bournemouthu, kde domácí přivítají londýnský Arsenal.

Brighton po evropském nezdaru zvítězil. Proti Bournemouthu řádil Japonec Mitoma

Fotbalisté Brightonu zvítězili v šestém kole Premier League před vlastními fanoušky nad Bournemouthem 3:1. Racci nezačali utkání nejlépe, když ve 25. minutě chybu gólmana Barta Verbruggena potrestal Dominic Solanke. Do konce první půle však přišlo pomocí vlastního gólu vyrovnání a ve druhém poločasu duel otočil dvěma brankami Kaoru Mitoma. Domácí tak skvěle zareagovali na nezdar na evropské scéně, když v týdnu nečekaně padli s týmem AEK Atény.

Brighton přivítá patnáctý Bournemouth

Brighton zatím v Premier League podává velmi dobré výkony a svoji formu bude chtít potvrdit v zápase proti Bournemouthu, který ještě nevyhrál.

Mizérie Chelsea pokračuje, Londýňané v propršeném Bournemouthu spalovali šance

Hráči Bournemouthu remizovali v utkání pátého kola Premier League na domácí půdě s favorizovanou Chelsea 0:0 a opět se nemohli radovat z vítězství. Zápas nabídl mnoho příležitostí, Nicolas Jackson a Raheem Sterling dokonce rozezvučeli brankovou konstrukci, gólu se však ani oni nedočkali. The Blues tak i kvůli skvěle chytajícímu Netovi již počtvrté v ročníku ztratili body a čelo tabulky se jim notně vzdaluje.

Chelsea vyrazí pro body na jižní pobřeží

V souboji nových trenérů změří své síly na Vitality Stadium Iraolův Bournemouth a Pochettinova Chelsea. Domácí před reprezentační přestávkou remizovali 2:2 s Brentfordem, jejich nedělní soupeři z hlavního města pak doma prohráli 0:1 s Nottinghamem Forest a podtrhli neúspěšný start do nové sezóny.

Včely uštědřily soupeři remízové žihadlo. Bournemouth nedovedl k výhře ani zotavený Brooks

Bournemouth nedokázal ani ve čtvrtém kole Premier League naplno bodovat a ze hřiště Brentfordu si odvezl remízu 2:2. Bleskový vstup do utkání zařídil domácím překvapivým přímým kopem Mathias Jensen, na vyrovnání však hosté nemuseli čekat ani půl hodiny. Další branka přišla až v 77. minutě, kdy se po dlouhých 749 dnech radoval z ligové branky uzdravený David Brooks, jenž se k fotbalu vrátil na začátku kalendářního roku po překonání rakoviny. Poslední slovo si však ve třetí minutě nastavení vzal Bryan Mbeumo, jenž svým čtvrtým gólem v ročníku uhájil neporazitelnost Londýňanů.

Brentford chce proti Bournemouthu udržet neporazitelnost

Jedním z mála týmů bez porážky je po třech kolech londýnský Brentford. Hájit tuto bilanci bude proti Bournemouthu, který naopak stále čeká na první ligovou výhru a potácí se na spodních příčkách tabulky.

Kohouti s chutí sezobli Třešně z Bournemouthu. Maddison v novém působišti válí

Tottenham přehrál ve třetím kole Premier League na jihu Anglie Bournemouth 2:0. Vítěznou branku si už po čtvrthodině hry připsal v létě příchozí James Maddison, který se pomalu stává pro ofenzivu Spurs nepostradatelným. Na anglického spoluhráče pak ještě po pauze navázal Dejan Kuluševski. Londýňané tak nejenže oplatili Cherries ligovou porážku z dubna, ale po zaškobrtnutí v úvodním kole již podruhé vyhráli a dočasně se vyškrábali na čelo tabulky.

Tottenham se v Bournemouthu pokusí udržet neporazitelnost

Relativně povedený start do Premier League má za sebou pod novým manažerem Ange Postecoglouem Tottenham. Bournemouth naopak potřebuje svou bilanci zlepšit, pokud se nechce nacházet ve spodních patrech tabulky.

Obrana a útok Liverpoolu jako nebe a dudy. K otočce proti Bournemouthu zavelel Díaz

Hráči Liverpoolu se oklepali z tragického vstupu do druhého kola Premier League proti Bournemouthu a nakonec na vlastním hřišti zvítězili 3:1. Rozhozená obrana Reds v prvních třech minutách darovala soupeři dvě branky, vinou těsného ofsajdu ale platila jen trefa Antoineho Semenya. Útok domácích však nestrádal, což ve 28. minutě dokázal šikovnou trefou Luis Díaz. Na něj navázal dorážkou z neproměněné penalty Mohamed Salah, který se tak stal prvním hráčem, jenž skóroval či asistoval v 10 ligových zápasech na Anfieldu v řadě.

Fanoušci Liverpoolu doufají v první výhru v nové sezóně

V sobotu odpoledne se ve druhém hracím týdnu sezóny 2023/24 anglické Premier League představí Liverpool s Bournemouthem. Hosté mají ještě v živé paměti loňský debakl na Merseyside, v sobotu odpoledne se však na Anfield vrací s o poznání lepším rozpoložením. Reds minulý týden remizovali s Chelsea 1:1 a vítěze nepoznal ani duel na jižním pobřeží mezi Cherries a West Hamem.

Souček přihrál West Hamu bod. Bournemouth se po Bowenově raketě vyburcoval ke srovnání

West Ham v prvním kole Premier League remizoval na hřišti Bournemouthu 1:1. Skóre duelu se měnilo až po změně stran, kdy po přihrávce Tomáše Součka ukázal svou genialitu Jarrod Bowen, jenž dělovkou zpoza vápna vymetl pavučinu v levé šibenici. Domácí ovšem našli v 83. minutě odpověď, když s kapkou štěstí srovnal Dominic Solanke. Celý duel odehrál i druhý český reprezentant v barvách The Hammers Vladimír Coufal.

Bournemouth čeká v prvním zápase West Ham

I když se Cherries v minulé sezóně zachránili, tak o letní pauze angažovali nového trenéra, kterým se stal Španěl Andoni Iraola. V cestě za úspěšným debutem bude stát bývalému manažerovi Vallecana West Ham, jenž s Bournemouthem naposled prohrál v lednu 2019.

Alkmaar zpeněžil dalšího hráče základní sestavy, boj o Kerkeze vyhrál Bournemouth

Alkmaar má ve svém středu pravidelně několik zajímavých fotbalistů a nyní v krátkém sledu přišel hned o dva z nich. Do AC Milán včera přestoupil záložník Tijjani Reijnders, novým zaměstnavatelem obránce Milose Kerkeze je od dnešního rána Bournemouth.