Bristol City Anglie - Bristol City - Zprávy

Lejsal zkouší štěstí v anglickém Bristolu

Letní seriál hledání angažmá brněnského brankáře Martina Lejsala pokračuje po pokusech v Feyenoordu Rotterdam a Queens Park Rangers další kapitolou v anglickém druholigovém Bristolu City, kam dnes po krátkém pobytu v Brně odletěl.

Štyvar přestoupil do anglického Bristolu

Slovenský fotbalista Peter Štyvar přestoupil ze Žiliny do týmu druhé anglické ligy Bristol City. S klubem ve středu tabulky podepsal smlouvu do léta roku 2011 a Žilina za něj vyinkasovala 775 tisíc eur (asi 20,7 milionu korun). Slovenský klub to potvrdil na svých internetových stránkách.

Jako třetí postupuje do Premier League Hull City

Poprvé v historii slaví postup do Premier League Hull City. Stotisícové město Kingston upon Hull se tak konečně dočkalo vysněné příslušnosti mezi anglickou fotbalovou smetánkou. O výhře Tygrů nad Bristolem rozhodl těsně před koncem první půle lahodnou bombou veterán a nestárnoucí legenda mužstva Dean Windass.

O Premier League si zahraje Bristol s Hullem

Kdo si v sobotu zajistí vedle Stoke a WBA poprvé ve své historii účast v příštím ročníku Premier League? Bude to obrovská senzace a letošní nováček Championship Bristol City, nebo nemenší překvapení Hull City? Mírným favoritem budou ve Wembley zřejmě The Tigers, postup City však také nelze vyloučit.

Bristol v prodloužení udolal Crystal Palace

Bristol City lépe zvládl prodloužení odvetného utkání semifinále proti Crystal Palace a díky tomu zaslouženě postupuje do finále. Tým Bristolu sice po venkovním vítězství 2:1 doma v základní hrací době prohrál 0:1, v prodloužení ale dvěma góly rozhodl.

Bristol jde do odvety se značnou výhodou

V úterý se v Bristolu střetnou domácí City s hosty z Londýna, konkrétně klubu Crystal Palace. Domácí celek jde do odvetného semifinálového duelu s venkovní výhrou 2:1 k dobru díky pozdní překrásné trefě Davida Nobla.

Bristol šokoval Selhurst Park

V prvním utkání semifinále play-off o postup do Premier Leagu už to vypadalo, že Crystal Palace na svém hřišti překvapení nedopustí, když čtyři minuty před koncem vyrovnával z penalty Watson. Nobleho výstavní trefa však nakonec přeci jen dala Bristolu do odvety výrazně výhodnější pozici.

Crystal Palace otevře Play-off doma s Bristolem City

V Londýně dnes začíná play-off o postup do příštího ročníku Premier League. V prvním duelu na sebe narazí po základní části páté Crystal Palace a o místo lepší Bristol City, překvapení soutěže.

Bristol nemá zájem o Libora Doška

Trenér druholigového anglického Bristolu City Gary Johnson odmítl spekulace tisku, podle nichž měl sparťanský útočník Libor Došek v zimním přestupním termínu přijít do jeho týmu. S osmi brankami nejlepší střelec podzimní části české ligy se tak podle všeho svého prvního zahraničního angažmá v dohledné době nedočká.