Burnley FC Anglie - Burnley FC - Zprávy

Ve Villa Parku se představí Burnley

Aston Villa přišla v minulém kole o svou sedm zápasů trvající neporazitelnost a v sobotu se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu v domácím utkání s Burnley, které se stále nachází na předposlední pozici.

Núňez si na sváteční den přichystal vytoužený dárek. Burnley nespasil ani bezchybný Trafford

Liverpool v 19. kole Premier League potvrdil roli favorita a na půdě Burnley zvítězil 2:0. Aktivní svěřenci Jürgena Kloppa nakročili k tříbodovému zisku už v šesté minutě, kdy se krásnou střelou na zadní tyč prosadil Darwin Núňez. Uruguayský útočník tak prolomil své gólové trápení v klubových barvách, které trvalo dlouhých 12 zápasů. Vytáhlý kanonýr navíc potěšil i svého zaměstnavatele na populární svátek Boxing Day, během něhož dostávají dárky naopak zaměstnanci od svých šéfů. V nastaveném čase přidal pojišťovací zásah Diogo Jota, jenž dokázal překonat do té doby skvěle chytajícího Jamese Trafforda.

Liverpool se po Vánocích může vyšvihnout na průběžné první místo

V úterý, na druhý svátek vánoční, se po jednodenní pauze opět rozjíždí anglická Premier League a večer nabídne program duel mezi Burnley a Liverpoolem. Domácí se sice před Vánoci dočkali překvapivé výhry, stále ale okupují sestupové vody, naopak Reds ve vyrovnaném souboji o čelo tabulky remizovali s Arsenalem.

Burnley pod dozorem první dámy v Premier League pookřálo. Fulham na kanonády nenavázal

Burnley zvítězilo v 18. kole Premier League na hřišti Fulhamu 2:0. V první půli hned několik veledůležitých zákroků vytáhl mladý brankář hostů James Trafford, jenž do pauzy udržel bezgólový stav. Poločasový proslov kouče The Clarets měl na jeho svěřence očividně velký vliv, když po necelých dvou minutách druhého dějství skóroval Wilson Odobert, na nějž navázal o 20 minut později Sander Berge. Nováčkovi soutěže tak při cestě ze dna tabulky možná přinesla kýžené štěstí Rebecca Welchová, která se stala první ženou, jež odpískala v roli hlavní rozhodčí zápas anglické nejvyšší soutěže.

Na Craven Cottage přijede předposlední Burnley

Oba týmy se budou snažit odčinit porážky z posledního kola. Fulham nestačil na Newcastle, zatímco Burnley doma prohrálo s Evertonem.

Everton pokračuje v únikové hře ze dna tabulky. Osudový klub trenéra srazila nečekaná jména

Hráči Evertonu porazili v 17. kole Premier League domácí Burnley 2:0. O pohodlném vítězství rozhodl kvalitní první poločas, ve kterém se nejdříve prosadil premiérově v sezoně Amadou Onana a následně přidal gólovou pojistku Michael Keane. Toho Sean Dyche, který trénoval The Clarets mezi lety 2012 a 2022, jmenoval do základní sestavy ligového klání poprvé od 20. srpna.

Potvrdí Everton formu proti Burnley?

Burnley v minulém kole vybojovalo cenný bod na hřišti Brightonu a podobný výsledek by chtělo zopakovat i proti Evertonu, jenž vyhrál poslední tři zápasy a stejný počet utkání neobdržel branku.

Prvoligová neporazitelnost Burnley v Brightonu trvá. Zařazení mladíka opět přineslo gól

Fotbalisté Burnley, kteří prohráli předchozích pět venkovních zápasů za sebou, remizovali v 16. kole Premier League na půdě Brightonu 1:1. Hostující kouč Vincent Kompany teprve potřetí v sezoně nominoval do základní sestavy čerstvě 19letého Wilsona Odoberta, za což se mu Francouz stejně jako v říjnu proti Chelsea odvděčil gólem. Favorit duelu se vyrovnání dočkal až v 77. minutě zásluhou Simona Adingry, na historicky první výhru ve vzájemných utkáních hraných v nejvyšší anglické soutěži však Racci nedosáhli.

Předposlední Burnley se představí na Amex Stadium

Brighton by se rád přiblížil pohárovým pozicím a v sobotu na to bude mít velmi dobrou šanci. Na Amex Stadium totiž zavítá předposlední Burnley, jenž si v minulém kole připsalo již dvanáctou porážku v letošní sezóně.

Vlci opět lovili v domácím teritoriu. Kompanyho svěřence vykolejil korejský rychlík

Hráči Wolves na úvod 15. kola Premier League ovládli domácí utkání proti Burnley poměrem 1:0, přičemž neoblíbeného protivníka zdolali poprvé od září roku 2018. Zpočátku opatrné střetnutí postupně nabývalo na intenzitě a rozuzlení nakonec přinesla 42. minuta, kdy přidal po chybě v rozehrávce svůj osmý zásah v sezoně Hee-Chan Hwang. Svěřenci Vincenta Kompanyho tak nenavázali na vysokou výhru z minulého kola, vinou zranění navíc ztratili Lucu Koleosha. Vlci naopak prokázali výbornou formu ve známém prostředí, neboť na Molineux Stadium neprohráli popáté v řadě.

Podaří se Wolves naskočit zpátky na vítěznou vlnu?

Na začátku prosince začíná anglická Premier League nabírat na obrátkách a poprvé v tomto ročníku přichází kolo, které se odehraje v týdnu. V úterý večer bude k vidění utkání na Molineux Stadium mezi Wolverhamptonem Wanderers a Burnley.

Burnley otupilo The Blades už po pár vteřinách. Oslabený Sheffield schytal pětigólový debakl

Fotbalisté Burnley porazili ve 14. kole Premier League v souboji trápících se celků Sheffield 5:0, a protrhli tak nelichotivou sérii sedmi soutěžních proher v řadě. K vítězství nasměroval domácí celek Jay Rodríguez, jenž propálil nejhorší obranu soutěže už po 17 vteřinách. Nepovedenou první půli, v níž ještě jednou hosté inkasovali, pak zakončil vyloučením Oliver McBurnie, čímž zničil jakékoli naděje The Blades na zisk bodů a nastartoval dosud nejméně nebezpečnou ofenzivu ligy k jejímu probuzení.

Poslední Burnley chce zastavit sérii porážek proti Sheffieldu

Duel týmů ohrožených sestupem uvidí diváci na stadionu Burnley. Domácí za sebou mají již šest ligových porážek v řadě a negativní sérii se pokusí přerušit proti osmnáctému Sheffieldu, který na tom není o moc lépe, jelikož má na svém kontě pouze o bod více.

Burnley doma opět padlo, drtivý závěr West Hamu korunoval vítězným gólem Souček

Hráči Burnley prohráli ve 13. kole Premier League na své půdě s West Hamem 1:2. Dlouhou dobu bezzubé Kladiváře potrestal krátce po změně stran z pokutového kopu zkušený Jay Rodríguez. The Clarets, kteří dosud prohráli všechny domácí zápasy sezony, však hrubě nezvládli závěr utkání. V něm nejprve nešťastně zamířil do vlastní sítě Dara O'Shea a bleskový obrat Londýňanů dokonal Tomáš Souček. Ten stejně jako Vladimír Coufal nastoupil v základní sestavě a odehrál celý duel.

West Ham míří na půdu posledního

Burnley přivítá v rámci třináctého kola Premier League West Ham. Hosté se se sedmnácti body nacházejí ve středu tabulky na deváté příčce, domácí nováček prochází velkou krizí. Je poslední a na kontě má jen čtyři body.