Leicester City Anglie - Leicester City - Zprávy

Chelsea si snadno poradila s Leicesterem

Londýnská Chelsea potvrdila roli favorita a přehrála Leicester City jednoznačně výsledkem 3:0. Vedoucí celek tabulky předvedl parádní první půli, ve které si vypracoval dvoubrankový náskok a krom toho ještě neproměnil několik velkých příležitostí. Druhé dějství nabídlo vyrovnanější podívanou, Leicesteru se ovšem snížit nepodařilo, naopak ještě jednou inkasoval a musel se tak smířit s další domácí porážkou.

Leicester hostí Chelsea

Premier League hlásí po čtrnáctidenní odmlce návrat a hned na začátek si pro své příznivce nachystala atraktivní souboj Leicesteru City s vedoucím týmem tabulky, londýnskou Chelsea. Svěřenci Brendana Rodgerse v předešlých dvou sezónách sahali po účasti v milionářské Champions League a v obou případech o ni přišli až díky nezvládnutému závěru sezóny.

Leeds doma remizoval s Leicesterem

Leeds United v jedenáctém kole Premier League remizoval Leicesterem City 1:1. Domácí poslal do vedení Raphinha, zanedlouho srovnal Barnes.

Leicester vyhlíží jubilejní výhru, dočká se v Leedsu?

Leicesteru se uplynulý týden nepovedl a v neděli odpoledne si hodlá spravit chuť. Lišky cestují na půdu oblíbeného soupeře, představí se v Leedsu.

Leicester nezúročil převahu, remíza se Spartakem je ztrátou

Skupina C je hodně zamotaná a přispěla k tomu i remíza Leicesteru se Spartakem Moskva. Anglický klub měl převahu a vytvořil si více příležitostí, proměnit ovšem dokázal jen jednu a musí se tak spokojit pouze s bodem.

Spartak a Leicester se v nabité skupině poperou o přiblížení postupu

Velkými jmény nabitá skupina C Evropské ligy má zatím nečekaného lídra v podobě polské Legie. Jiní dva favoriti se naopak krčí na posledních dvou pozicích a vzájemný zápas ukáže, zda bude mít blíže k postupu Leicester či Spartak.

Arsenal si připsal třetí výhru v řadě. Po skvělém prvním poločase porazil Foxes

Hosté přetavili rychlý nástup v góly a po zásazích Gabriela a Smithe-Rowea vedli zaslouženě 2:0. Ve 43. minutě mohly "Lišky" srovnat, ale Ramsdale byl i za pomoci tyčí proti. Druhý poločas nabídl smršť útočných akcí, kdy domácí tlačili a Gunners vyráželi na brejky. Ani jeden z týmů se však nedokázal prosadit a atraktivní podívaná skončila vítězstvím Arsenalu 2:0. Mužem utkání byl jednoznačně gólman hostů Aaron Ramsdale.

Vardy vs Aubameyang. Který z kanonýrů se bude radovat po sobotním duelu Leicesteru s Arsenalem?

Jamie Vardy je nezmar. Fantom mistrovského tažení Leicesteru z ročníku 2015/16 ani ve svých 34 letech nepolevuje a dál prohání obrany Premier League. Dá se říci, že od oslavy titulu s "Liškami" nic neztratil ze své výbušnosti, rychlosti ani dravosti a co se týče schopnosti střílet góly, patří i dál k nejlepším na světě.

Leicester zvítězil v Brentfordu a natáhnul šňůru bez porážky

Už na čtyři zápasy natáhnul svou sérii bez prohry Leicester. Ten si v souboji tabulkových konkurentů vyšlápl na Brentford, na jehož hřišti otevřel skóre Tielemans. Jörgensen sice dokázal vyrovnat, na konečných 1:2 ale upravil Maddison.

V Londýně se očekávají gólové hody. "Včely" přivítají "Lišky"

Leicester v posledním kole dokázal porazit Manchester United. Hlavním zásluhu na tom měl především famózní druhý poločas, kdy dokázali Foxes vstřelit tři branky a zvítězili v poměru 4:2. Teď je ale čeká další náročný soupeř, který zatím udivuje celou Premier League. "Naší letošní misí je dosáhnout v Premier League něčeho výjimečného," říká k úspěchům Brentfordu manažer Thomas Frank.

Bláznivý duel v Moskvě: Spartak neuhlídal čtyřgólového Daku, Leicester slavil těsnou výhru

Patson Daka prožil asi vůbec nejlepší den ve své kariéře. Reprezentant Zambie letos zasáhl do pouhých šesti utkání, nepočítáme-li tedy toto, přece ale čtyřmi brankami přisoudil Leicesteru výhru v Evropské lize z půdy moskevského Spartaku. Alespoň do čtvrtečního večera se Lišky vecpaly na druhé místo tabulky a na třetí pokus zaznamenaly svůj první tříbodový výsledek.

Leicester v Evropské lize ještě nevyhrál, o zisk tří bodů se pokusí na půdě Spartaku

Leicester nevstoupil do Evropské ligy správnou nohou, po dvou odehraných zápasech má na svém kontě jen jeden bod, a potřeboval by tak zabrat na půdě Spartaku, který se zatím nachází na druhém místě tabulky. Hosté určitě pocestují do Moskvy povzbuzeni o úspěch z Premier League, doma totiž skolili Manchester United, přičemž zaznamenali hned čtyři přesné zásahy.

Mizérie United pokračuje. Ve šlágru kola podlehli domácímu Leicesteru 2:4

Rudí Ďáblové od 19. minuty vedli, když se krásnou ranou prosadil Greenwood. Na jeho zásah ale zareagoval ve 31. minutě Tielemans, který využil chyby hostující defenzivy. V druhém poločase se strhla skvělá ofenzivní podívaná. V 78. minutě poslal domácí do vedení Söyüncü ale jen o čtyři minuty později srovnal Rasfhord. Vítězný zásah na 3:2 si však hned v 83. minutě připsal Jamie Vardy a výhru Foxes pečetil v 91. minutě střídající Daka. Leicester tak postoupil na 11. příčku. Naopak United spadli na šesté místo tabulky a mistrovské ambice se jim začínají rozplývat.

Oleho čeká další zkouška. Uspějí Red Devils na hřišti matného Leicesteru?

Jaden Sancho, Anthony Martial, Paul Pogba, Edinson Cavani, Raphael Varane, Bruno Fernandes a hlavně - Cristiano Ronaldo. Kádr Manchesteru United zní na papíře vskutku hrozivě a budí vysoká očekávání. Není proto divu, že nevyrovnané výkony a nejistá hra týmu vyvolávají u fans Rudých ďáblů mírné záchvaty vzteku, které směřují především proti jednomu muži a tím je Ole Gunnar Solskjær. "Pod Solskjærovým vedením nemá klub identitu, nemá plán, nemá taktický plán ... United trpí a nejsou dominantní." Tak se vyjádřil v rozhovoru bývalý hráč The Reds, Daley Blind.

Lišky ztratily vedení 2:0 a v závěru mohly být rády za remízu

Crystal Palace přivítal na svém stadionu Leicester City a proti těžkému soupeři nakonec vybojoval remízu 2:2. Lišky přitom po prvním poločase vedly už 2:0, když se postupně trefili Iheanacho a Vardy. Domácí se ale nevzdali a po gólech Oliseho a Schluppa dokázali srovnat. V závěru ještě mohl obrat dokonat Schlupp, ale hlavičkou minul. Palace jsou po vybojované remíze na 14. místě o příčku za Liškami.