Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Liverpool si opět lámal hlavu s brzkým výkopem. Obrat Reds režíroval africký král asistencí

Wolves podlehli v pátém kole Premier League doma Liverpoolu 1:3. Už před výkopem si Jürgen Klopp stěžoval na brzký start utkání, když Reds těchto klání, a to zejména po reprezentačních přestávkách, hráli v posledních sezonách s přehledem nejvíce. Hostům se v nich navíc dlouhodobě nedařilo a i tentokrát už v sedmé minutě inkasovali. O přestávce však Němec sáhl k ofenzivnímu střídání, díky němuž hosté výrazně zlepšili svůj výkon a nakonec dosáhli na obrat skóre. U dvou branek si připsal asistenci Mohamed Salah, jenž celkovým počtem 63 gólových nahrávek překonal africký rekord nejvyšší anglické soutěže.

Wolves přivítají na Molineux favorita z Liverpoolu

V sobotu po poledni se po reprezentační přestávce vrací anglická Premier League, páté kolo otevře duel Liverpoolu na půdě Wolverhamptonu Wanderers. Svěřenci Jürgena Kloppa minule smetli Aston Villu 3:0, Wolves naopak ztratili všechny body v utkání proti Crystal Palace.

Van Dijk dostal trest za urážky rozhodčího a vynechá příští kolo Premier League

Kapitán Liverpoolu Virgil van Dijk dostal za urážky rozhodčího při zápase v Newcastlu dodatečný trest na jedno ligové utkání. Nizozemský obránce navíc zaplatí pokutu sto tisíc liber (2,84 milionu korun). Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na tiskovou zprávu Premier League.

Salah nejdražším hráčem v historii? Al-Ittihad nabízí více než šest miliard

Z egyptského útočníka Mohameda Salaha se může stát nejdražší fotbalista historie. Saúdskoarabský Al-Ittihad navýšil svou nabídku za liverpoolskou hvězdu a je ochoten za jednatřicetiletého hráče zaplatit i s bonusy 215 milionů liber (přes šest miliard korun). Informovaly o tom britské listy The Sun a Daily Mail.

Maďarská posila si připravila gólové koření. Liverpool obstál i bez opor v zadních řadách

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve čtvrtém kole Premier League před vlastním publikem nad Aston Villou 3:0. O úvodní branku se postaral již ve třetí minutě Dominik Szoboszlai, který si otevřel střelecký účet v červeném dresu nádhernou ranou na zadní tyč, díky čemuž se zároveň stal teprve čtvrtým Maďarem, který se v jedné z nejprestižnějších soutěží světa dokázal střelecky prosadit. Gól letní posily z Lipska pomohl výrazně uklidnit i obranné řady domácích, v nichž scházel nejen zraněný Ibrahima Konaté, ale i vykartovaný Virgil van Dijk.

Potvrdí Aston Villa zlepšující se formu na půdě Liverpoolu?

Po jasném postupu do skupinové fáze Evropské konferenční ligy se Aston Villa vydává na Anfield, kde se v nedělním zápase Premier League utká s Liverpoolem. Zatímco Villans v týdnu zpečetili postup přes skotský Hibernian, svěřenci Jürgena Kloppa se během volna mohli soustředit na nedělní utkání.

Liverpool znovu posiluje zálohu, z Bayernu přivedl Gravenbercha

Další posilu do středu pole hlásí Liverpool. Po jedné sezoně v Mnichově se do Anglie stěhuje Ryan Gravenberch, který s Reds podepsal pětiletou smlouvu. Bayern za nizozemského záložníka inkasuje okolo 40 milionů eur.

Liverpool odmítl prodat Salaha do Al Ittihadu za čtyři miliardy korun

Liverpool odmítl prodat Muhameda Salaha do saúdskoarabského Al Ittihadu, který za egyptského fotbalistu nabídl podle BBC 150 milionů liber (4,2 miliardy korun) i s bonusy. Taková částka by z jednatřicetiletého hráče udělala třetího nejdražšího hráče všech dob.

Bylo to těžší než utkání s Barcelonou, řekl Klopp po obratu s Newcastlem

Manažer Jürgen Klopp ocenil vítězný obrat Liverpoolu v nedělním utkání třetího kola anglické ligy v Newcastlu a prohlásil, že otočit výsledek v tomto duelu a navíc v oslabení bylo mnohem těžší než třeba před čtyřmi lety ve špatně rozehraném dvojzápase v semifinále Ligy mistrů s Barcelonou. Na tiskové konferenci řekl, že o tom povypráví vnoučatům.

Núňez prodloužil čekání Strak na výhru nad Reds. Liverpool otočil šlágr kola i v oslabení

Liverpool ve třetím kole Premier League zvítězil na hřišti Newcastlu 2:1. Vedoucí branku vstřelil ve 25. minutě Anthony Gordon, jenž si zároveň připsal premiérovou domácí trefu po lednovém přestupu z Evertonu. Naděje Reds poté zmenšil pilíř defenzivy Virgil Van Dijk, který se nechal ještě v prvním poločase vyloučit. První výhru Strak nad týmem z města Beatles od roku 2015 ovšem zhatil Darwin Núněz, jenž dvěma brankami v závěru přiřkl tři body hostům.

Třetí kolo Premier League uzavře šlágr Newcastlu s Liverpoolem

Čtvrtý a pátý celek minulého ročníku, kdy je dělily pouhé čtyři body, na sebe narazí v rámci nedělního programu třetího kola Premier League. Loni se z Ligy mistrů radoval Newcastle, letos je na tom naopak o bod lépe Liverpool.

Salah zůstává věrný Liverpoolu, vzkázal agent do Saúdské Arábie

Mohamed Salah je klíčovou postavou Liverpoolu a platit by to mělo i v dalších měsících. Některá média včera přinesla informace o možném přestupu egyptského útočníka do Saúdské Arábie, realizaci transferu ale rychle vyloučil agent fotbalisty.

Obrana a útok Liverpoolu jako nebe a dudy. K otočce proti Bournemouthu zavelel Díaz

Hráči Liverpoolu se oklepali z tragického vstupu do druhého kola Premier League proti Bournemouthu a nakonec na vlastním hřišti zvítězili 3:1. Rozhozená obrana Reds v prvních třech minutách darovala soupeři dvě branky, vinou těsného ofsajdu ale platila jen trefa Antoineho Semenya. Útok domácích však nestrádal, což ve 28. minutě dokázal šikovnou trefou Luis Díaz. Na něj navázal dorážkou z neproměněné penalty Mohamed Salah, který se tak stal prvním hráčem, jenž skóroval či asistoval v 10 ligových zápasech na Anfieldu v řadě.

Fanoušci Liverpoolu doufají v první výhru v nové sezóně

V sobotu odpoledne se ve druhém hracím týdnu sezóny 2023/24 anglické Premier League představí Liverpool s Bournemouthem. Hosté mají ještě v živé paměti loňský debakl na Merseyside, v sobotu odpoledne se však na Anfield vrací s o poznání lepším rozpoložením. Reds minulý týden remizovali s Chelsea 1:1 a vítěze nepoznal ani duel na jižním pobřeží mezi Cherries a West Hamem.