Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Klopýtající Fulham se pokusí ve středu bodovat na Anfieldu

Liverpool se bude ve středu večer snažit prodloužit svou vítěznou sérii v Premier League na pět zápasů, doma na Anfieldu totiž přivítá Fulham. Reds v neděli zvítězili 4:3 v chaotickém utkání s Tottenhamem Hotspur, pár hodin poté, co tým Marca Silvy podlehl Manchesteru City 1:2.

Kloppovi hrozí trest za oslavu před rozhodčím

Liverpoolu by mohl v závěru anglické ligy na lavičce chybět manažer Jürgen Klopp. Německému kouči hrozí trest za roztržku se čtvrtým rozhodčím, při které se navíc po nedělní výhře 4:3 nad Tottenhamem zranil. Informovala o tom agentura Reuters.

Liverpool ve strhujícím zápase nakonec přehrál Tottenham

Liverpool zvládl důležitý souboj se sousedem v tabulce a po výhře 4:3 se posouvá na pátou příčku tabulky. Tottenham momentálně působí jako nepoučitelný celek - Spurs totiž potřetí za sebou v důležitém utkání absolutně nezvládli vstup do utkání a po patnácti minutách prohrávali už o tři branky. Postupem času ale převzali otěže utkání a předvedli parádní návrat do zápasu, jenže bod, po kterém sahali po vyrovnání Richarlisona v nastaveném čase, jim o minutu později sebrala hloupá chyba Lucase Moury, kterou nekompromisně potrestal střídající Jota.

Liverpool přivítá trápící se Tottenham

Liverpool v posledních týdnech zahájil stíhací jízdu za první čtyřkou, bohužel pro svěřence Jürgena Kloppa to vypadá, že byla nastartována až příliš pozdě. Po neslaných, nemastných výkonech v průběhu takřka celé sezóny The Reds konečně chytli formu, která je vynesla zpět na pohárové příčky. Naopak Tottenham se na jaře v podstatě sesypal, po odvolání kouče Conteho Spurs několikrát hloupě ztratili body a výprask 1:6 na půdě Tottenhamu byl poslední kapkou, která stála body dočasného kouče Stelliniho.

Liverpool pokračuje na dobré vlně, o výhře nad West Hamem rozhodl Matip

Liverpool si z Londýna odváží tři body po povedeném výkonu proti West Hamu. Skóre utkání sice ve 12. minutě otevřel prudkou střelou Paquetá, ještě v první půli však stihl stav utkání srovnat Gakpo. Vítěznou branku vstřelil v druhém poločase hostující stoper Matip.

Liverpool je zpátky v boji o evropské poháry, ve středu mu bude v cestě stát londýnský West Ham

Na London Stadium se ve středu večer v rámci vloženého kola Premier League střetnou dvě mužstva, která v posledních týdnech nachází ztracenou formu: West Ham United doma hostí Liverpool. Tým trenéra Davida Moyese o víkendu vyhrál 4:0 nad Bournemouthem, klub z Merseyside dokázal ve vyrovnaném utkání porazit sestupem ohrožený Nottingham Forest.

Liverpool v atraktivní přestřelce skolil Nottingham. Salah doplnil skvělé představení Dioga Joty

Liverpool ve 32. kole Premier League nepřipustil překvapení, když porazil na vlastním hřišti Nottingham 3:2. O úspěch Reds se zasadil především dvougólový Diogo Jota, jenž tak navázal stejnou porcí gólů na úspěšné utkání v Leedsu. Vítěznou branku nakonec proti vzdorujícím Forest zaznamenal až v 70. minutě Mohamed Salah, který se stejně jako jeho kolega prosadil po standardce. Forest se tedy ještě více přiblížili sestupu poté, co Leicester zvládl svůj duel s Wolves.

Liverpool by si rád poradil i s Nottinghamem Forest

Liverpool se vrátil na vítěznou vlnu. A v sobotním odpoledním utkání Premier League bude hostit na Anfieldu tápající Nottingham Forest. Reds v pondělí večer rozdrtili Leeds United, svěřenci Steva Coopera naopak podlehli Manchesteru United 0:2.

Liverpool si pohrál s obranou Leedsu, dvakrát se prosadili Salah s Jotou

Liverpool se dočkal po čtyřech ligových utkání výhry, a odnesla to děravá defenziva Leedsu United. V prvním poločase otevřel skóre Gakpo, na rozdíl dvou branek pak zvýšil Salah. Na začátku druhé půle snížil Sinnistera, pak už stříleli pouze hosté. Dvakrát se prosadil navrátilec Diogo Jota, druhou branku v utkání přidal i Salah a v samém závěru nadobro rozhodl střídající Núñez.

Leeds na domácí půdě přivítá Liverpool

V Liverpoolu už všichni pomalu, ale jistě čekají na konec letošní sezóny. Ta se totiž svěřencům Jürgena Kloppa vůbec nepovedla, celý tým působí vyčpělým, vyhořelým dojmem a je jasné, že pokud se v příštím roce má herní projev The Reds změnit, musí přes letní pauzu dojít k četným změnám. Leeds se taky nenachází v nikterak dobrém rozpoložení, svěřenci Javiho Gracii v posledních týdnech vyfasovali hned dva debakly a čeká je boj o holé přežití až do posledních kol.

Rozhodčímu, který se ohnal loktem po Robertsonovi, hrozí trest

Anglická Fotbalová asociace a komise rozhodčích začaly vyšetřovat asistenta Constantina Hatzidakise, který se v nedělním utkání Premier League mezi Liverpoolem a Arsenalem (2:2) ohnal loktem po domácím obránci Andym Robertsonovi.

Arsenal ztratil na hřišti znovuzrozeného Liverpoolu

Šlágr 30. kola anglické Premier League mezi Liverpoolem a Arsenalem skončil remízou. Favorité z hlavního města šli do vedení v osmé minutě, kdy se prosadil Martinelli, a o dvacet minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Jesus. Ještě do konce první půle se podařilo domácím snížit zásluhou Salaha. Ten na začátku poločasu druhého neproměnil penaltu, v samém závěru utkání však srovnal jeho spoluhráč Firmino.

Vyzrají Reds na rozjetý Arsenal?

Ve šlágru 30. kola Premier League na sebe narazí Liverpool, jenž je letos za očekáváním, a Arsenal, který naopak hraje ve velké formě. Oba celky dělí neuvěřitelných 29 bodů, zatím co Reds jsou osmí a Gunners první.

UEFA kvůli finále LM v problémech, fanoušci Liverpoolu podali žalobu

Zhruba 900 fanoušků Liverpoolu zažalovalo evropskou fotbalovou unii UEFA kvůli újmě, kterou utrpěli při loňském finále Ligy mistrů během zmatků před stadionem v Paříži. Zástupci právní firmy Leigh Day potvrdili agentuře Reuters, že už podali žalobu jménem 887 osob, celkem mají mezi fanoušky Liverpoolu 1076 klientů. Vedení UEFA se zatím k vývoji případu nevyjádřilo.

Chelsea i přes zlepšený výkon nedokázala odevzdaný Liverpool porazit

Šlágr úterního večera anglické Premier League mezi londýnskou Chelsea a Liverpoolem vítěze nenašel. Bezbranková remíza navíc umocnila trápení obou týmů, které ani zdaleka nedokázaly navázat na loňskou sezónu.