Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Remíza s Manchesterem United je pro Liverpool v boji o titul jako porážka, pronesl Van Dijk

Virgil van Dijk, kapitán Liverpoolu, prohlásil, že nedělní dramatická remíza 2:2 na hřišti Manchesteru United je pro jeho tým jako porážka, když v boji o titul v Premier League ztratil dva body.

Mizernou produktivitu Liverpoolu zalepil král Old Trafford Salah, laxní United vykouzlili bod

Fotbalisté Liverpoolu remizovali ve 32. kole Premier League na hřišti Manchesteru United 2:2. Pikantní souboj otevřel ve 23. minutě Luis Díaz, přičemž se jen zázrakem jednalo o jediný gól hostů v úvodním dějství. Red Devils v něm naopak nevyprodukovali jedinou střelu, což se jim na Old Trafford přihodilo poprvé od října 2015. Rychle po změně stran ale Bruno Fernandes vystihl uspěchanou přihrávku mezi obránci a z velké dálky přehodil brankáře. Rudé ďábly dokonce poslal do vedení výstavní ranou Kobbie Mainoo, bodový zisk pro Reds tak musel zachraňovat až v 84. minutě z penalty Mohamed Salah. Ten dal na tomto ikonickém stadionu už šestý gól, nikdo jich v roli hostujícího hráče nedal více.

United budou chtít přibrzdit Liverpool v cestě za titulem

Ve šlágru 32. kola Premier League se na Old Trafford střetnou Manchester United s Liverpoolem. Domácí mančaft je aktuálně na šesté příčce, výš už to ale půjde těžce, jelikož na páté Spurs ztrácí devět bodů. Hosté jsou na čele ligové tabulky o dva body před Arsenalem a o tři před Citizens.

Klopp před šlágrem s Man Utd: Liverpool musí zůstat stoprocentní, aby získal titul v Premier League

Pokud chce Liverpool získat titul v Premier League, musí mít po zbytek sezony, počínaje nedělním utkáním s tradičním rivalem Manchesterem United, perfektní bilanci, prohlásil manažer Jürgen Klopp (56).

Prioritou Liverpoolu má být Amorim, Reds prý zahájili jednání

Liverpool je jedním z předních evropských klubů, které výhledově shánějí nového kouče a nejvýše na seznamu anglického celku je Rúben Amorim. Stále teprve 39letý trenér odvádí vynikající práci v lisabonském Sportingu, Reds pak podle posledních zpráv měli vytáhnout do boje a zahájit jednání.

Sheffield na Anfieldu na bod nedosáhl. Liverpool vyslala do čela ligy raketa Mac Allistera

Liverpool porazil ve 31. kole Premier League Sheffield United na vlastní půdě 3:1 a vrátil se do čela tabulky. Domácí měli dobrý vstup do utkání, když už v 17. minutě využil odfláknuté rozehrávky hostujícího gólmana Darwin Núňěz. Ačkoliv nešťastná vlastní branka Connora Bradleyho v 58. minutě zápas výrazně zdramatizovala, průběžný dvoubodový náskok na Arsenal nakonec zajistil týmu z města Beatles ukázkovou trefou Alexis Mac Allister. Hosté tak nedokázali napodobit poslední vítězství svého družstva nad Reds, kterého dosáhli před 30 lety a dvěma dny.

Liverpool se chce proti Sheffieldu udržet na čele

Zásluhou vlastního obratu a remízy ve šlágru mezi Arsenalem a Manchesterem City zakončil Liverpool víkendové 30. kolo na čele tabulky. Aby tam zůstal, svede ve čtvrtek souboj s celkem z úplně opačného konce tabulky, jasně posledním Sheffieldem.

Liverpool vyslal do šlágru kola jasný vzkaz. Sérii Brightonu na Anfieldu ukončil Salah

Hráči Liverpoolu zvítězili ve 30. kole Premier League na vlastním hřišti nad Brightonem 2:1. Utkání se sice pro celek z Anfieldu nevyvíjelo dobře, když už ve druhé minutě poslal The Seagulls do vedení Danny Welbeck, ještě do pauzy ale stihl kontrovat Luis Díaz. Masivní ostřelování branky Racků kulminovalo krátce po hodině hry, kdy obrat ve skóre dokonal svou 16. trefou v ročníku Mohamed Salah. Reds tak nakonec na neoblíbeného soupeře, nad nímž nevyhráli ve třech předchozích domácích kláních, vyzráli a vyvinuli tlak na Arsenal, jenž musí k setrvání na čele anglické ligy vyloupit v podvečerním zápase stadion Manchesteru City.

Liverpool přivítá Brighton

Souboj o titul bude pro Liverpool pokračovat domácím zápasem 30. kola Premier League proti Brightonu. Reds jsou momentálně druzí pouze o skóre za Arsenalem, hostům patří deváté pozice.

Alonso utnul spekulace. V Leverkusenu mám rozdělanou práci, zůstávám, ohlásil

Xabi Alonso (42) na páteční tiskové konferenci oznámil, že i v další sezoně bude součástí Bayeru Leverkusen. Španělský trenér tak definitivně ukončil spekulace o jeho případném odchodu do Liverpoolu či Bayernu Mnichov - tedy do klubů, které se v současné chvíli snaží najít kouče pro nadcházející ročník. Patrik Schick, Adam Hložek ani Matěj Kovář, kteří v Leverkusenu působí, se tak změny trenéra obávat nemusí.

Erikssonovi se na Anfieldu splnil sen. V charitativním zápase legend usedl na lavičku Liverpoolu

Bývalý švédský fotbalový trenér Sven-Göran Eriksson (76) dovedl Liverpool k vítězství v charitativním zápase legend proti Ajaxu Amsterdam. Koučovi, který v letech 2001 až 2006 vedl anglickou reprezentaci, byla v lednu diagnostikována rakovina v pokročilém stadiu.

UEFA se dohodla s Liverpoolem, odškodní fanoušky za finále LM 2022

Evropská fotbalová unie UEFA se dohodla na konečné podobě odškodného s fanoušky Liverpoolu, kteří ji zažalovali po finále Ligy mistrů v roce 2022 v Paříži za osobní újmu. UEFA o tom informovala v oficiálním prohlášení s tím, že přesné podmínky vyrovnání jsou důvěrné.

Liverpool obsadil pozici sportovního ředitele, po sezoně přijde Hughes

Richard Hughes po deseti letech skončí jako technický ředitel Bournemouthu a vydá se za novou výzvou do Liverpoolu. Čtyřiačtyřicetiletý funkcionář bude sportovním ředitelem Reds.

Klopp předčasně ukončil rozhovor, naštvala ho pitomá otázka reportéra

Jürgen Klopp nepatří mezi nejklidnější trenéry a průchod emocím dal i po včerejším vyřazení z FA Cupu. Liverpool po prodloužení nakonec padl na půdě Manchesteru United 3:4, jeho manažer po závěrečném hvizdu předčasně odešel z rozhovoru pro skandinávskou televizi.

Motivační řeč ten Haga zabrala, sezonu Manchesteru United zachránilo bláznivé prodloužení

Manchester United porazil ve čtvrtfinále FA Cupu Liverpool 4:3 po prodloužení. Kouč Erik ten Hag se před utkáním snažil nabudit své svěřence slovy o tom, že zisk trofeje v nejstarší klubové soutěži světa je poslední možností zachránit sezonu. Rudí ďáblové se sice snažili tímto motivačním proslovem řídit a už v 10. minutě skórovali, jenže Reds se v závěru první půle nadechli k bleskovému obratu, který dokonal Mohamed Salah. Egypťan nastoupil do 14. střetnutí těchto odvěkých rivalů a vsítil už svou 13. trefu, proti žádnému jinému soupeři jich nedal více. Skóre se ale nakonec přelilo zpět na stranu domácích, o čemž v divokém prodloužení rozhodl ve 121. minutě Amad Diallo.