Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Toulouse se nečekaně přiblížilo postupu, krach Liverpoolu odstartovala defenzivní minela

Toulouse zvítězilo ve čtvrtém kole skupiny E Evropské ligy nad Liverpoolem 3:2. Svému soupeři tak vrátilo porážku z předchozího kola, kdy si ze severozápadu Anglie odvezlo pětigólový příděl. O vedoucí branku domácích se postaral ještě před poločasem Aron Donnum, který se trefil po velké chybě Reds. Na něj navázal po změně stran nejprve osvědčený kanonýr francouzského celku Thijs Dallinga a poté i Frank Magri, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Le Tef se tak výrazně přiblížili postupu do vyřazovacích bojů a v tabulce se svému soupeři přiblížili na rozdíl pouhých dvou bodů.

Liverpool po "bídě" s Lutonem chce i podruhé vyzrát na francouzské Toulouse

Liverpool v posledních týdnech stabilizoval výkonnost a až do víkendového utkání s nováčkem Premier League Lutonem přehrával jednoho protivníka za druhým, teď se tak bude chtít vrátit na vítěznou vlnu ve Francii proti tápajícímu Toulouse. Reds jsou ve skupině E zatím stoprocentní a nyní se mohou výraznou měrou přiblížit k přímému postupu do osmifinále, naopak hostitelé by rádi poskočili na druhé místo.

Osazenstvo v Lutonu málem smeklo klobouk. Liverpoolu v nastavení zachránil kůži Díaz

Hráči Lutonu si v 11. kole Premier League připsali velmi cenný výsledek, když na vlastním hřišti remizovali s Liverpoolem 1:1. Na Kenilworth Road však mohlo být ještě o poznání veseleji, neboť zkraje závěrečné desetiminutovky poslal The Hatters navzdory hostujícímu tlaku do senzačního vedení Tahith Chong. Domácí ovšem na překvapivé tři body nakonec nedosáhli, neboť se v nastaveném čase postaral o vyrovnávací branku Luis Díaz.

Kolumbijská gerila slíbila, že propustí uneseného otce Díaze

Kolumbijská levicová gerilová skupina Národní osvobozenecká armáda (ELN) slíbila, že propustí otce liverpoolského fotbalisty Luise Díaze. Její vůdce Antonio García to prohlásil na sociální síti Telegram. Únos také označil za chybu.

Překvapí Luton Town ziskem bodu proti rozjetému Liverpoolu?

Kloppův Liverpool bude mít v neděli šanci vyhrát své páté soutěžní utkání v řadě, v zápase na Kenilworth Road proti Luton Townu bude obrovským favoritem. Reds uprostřed týdne v ligovém poháru porazili Bournemouth, Hatters měli přes týden volno, a měli tak možnost se zotavit z nedělní prohry 1:3 na půdě Aston Villy.

Díaz po únosu rodičů znovu trénuje s Liverpoolem, záleží na něm, zda bude hrát

Liverpoolský útočník Luis Díaz, jehož otce drží od konce minulého týdne v Kolumbii únosci, se podle trenéra Jürgena Kloppa sám rozhodne, zda nastoupí do nedělního utkání anglické ligy proti Lutonu. Z nominace na minulý zápas šestadvacetiletého fotbalistu kvůli rodinné situaci vynechal. Od středy Díaz znovu trénuje s týmem.

Anfield opět Liverpoolu posloužil jako nedobytná tvrz, Nottingham prohrál rozdílem třídy

Fotbalisté Liverpoolu porazili v 10. kole Premier League na svém hřišti Nottingham 3:0. Od úvodních minut na hřišti dominovali hráči v červených dresech, což brankami ještě do přestávky stvrdili Diogo Jota a Darwin Núňez. Dvěma přesnými nahrávkami se pak v průběhu utkání prezentoval Dominik Szoboszlai. Favoritovi střetnutí se tak podařilo uhájit stoprocentní bilanci v duelech hraných na Anfieldu, kde navíc v dosavadním průběhu sezony inkasovali v nejvyšší anglické soutěži pouze dvakrát.

Liverpool vyzve Nottingham

Liverpool hostí v rámci zápasu desátého kole Premier League Nottingham Forest. Zatímco domácí Reds jsou čtvrtí a mají na kontě dvacet bodů, tak hostující Garibaldis mají jen polovinu a jsou až patnáctí.

Produktivní poločas Reds stačil na porážku Les Violets, poprvé slavila japonská posila

Liverpool zvítězil ve třetím kole skupiny E Evropské ligy nad Toulouse 5:1. Reds nakročili k dalšímu tříbodovému zisku již v prvním poločase, kdy se dokázali prosadit hned třikrát. Rozhodující trefu zaznamenal ve 30. minutě Wataru Endó, který se po letním přestupu ze Stuttgartu zapsal do listiny střelců vůbec poprvé. Dalšímu utkání týmu z Anfield Road na evropské scéně přihlížel z lavičky již poměrně tradičně český brankář Vítězslav Jaroš.

Liverpool zakončí první polovinu základních skupin doma proti Toulouse

Po dlouhých šestnácti letech se v evropských pohárech znovu potkává Liverpool FC s francouzským Toulouse. Zatímco první setkání obou týmů proběhlo v předkole Ligy mistrů, nyní se oba celky setkávají v základní skupině tehdy ještě neexistující Evropské ligy.

Obránce Liverpoolu Robertson je po operaci zraněného ramene

V Liverpoolu se budou muset delší dobu obejít bez skotského reprezentanta Andyho Robertsona. Klub na svém webu informoval, že se devětadvacetiletý obránce podrobil operaci zraněného ramene. Jak dlouho bude mimo hru, zatím není jasné.

Veterán Young červenou nakopl Reds. Liverpool v derby skolil Everton zásahem z penalty

Liverpool porazil v devátém kole Premier League na svém hřišti Everton 2:0. Domácí se i přes výraznou herní převahu trápili v zakončení, cestu ke skórování jim však usnadnil 38letý Ashley Young, jenž byl na konci první půle vyloučen. Po změně stran tak přisoudil Reds již devátou výhru z posledních 11 utkání s městským rivalem hraných na Anfieldu Mohamed Salah, jenž dvěma zásahy minimálně na několik hodin posunul svůj tým do čela ligového pelotonu.

Merseyside derby sobotním šlágrem kola

V sobotu po obědě odstartuje program 9. kola anglické Premier League liverpoolský duel mezi domácím Liverpoolem a Evertonem. Po reprezentační přestávce se svěřenci Jürgena Kloppa nachází na čtvrté příčce a mají o 11 bodů více než Toffees, kteří se trápí na konci tabulky.

Salah vyzval k ukončení masakrů v Gaze

Útočník Liverpoolu Mohamed Salah vyzval k ukončení masakrů v Gaze a k vyslání okamžité humanitární pomoci. Egyptská fotbalová hvězda to prohlásila ve videu na sociálních sítích.

Černý kůň Premier League oživil proti Reds uvadající kouzlo. Chyby Brightonu trestal Salah

Fotbalisté Brightonu remizovali v osmém kole Premier League na vlastním hřišti s Liverpoolem 2:2. Potrestáním špatné rozehrávky vybojoval domácím ve 20. minutě vedení Simon Adingra. Chyb se ovšem dopustili i domácí, kteří ještě v závěru prvního dějství darovali Reds dvě zlaté šance, včetně té z penaltového puntíku, kterými nepohrdl Mohamed Salah. Alespoň bod však v 78. minutě zařídil domácím první trefou v ročníku Lewis Dunk.