Newcastle United Anglie - Newcastle United - Zprávy

Při remízové přestřelce Newcastlu s Lutonem se trefilo sedm různých Angličanů

Newcastle na svém hřišti remizoval ve 23. kole Premier League s Lutonem 4:4. Navzdory vysokému počtu gólů se na střelecké listině objevili fotbalisté pouze jedné národnosti, a to anglické. Jediným hráčem, který se radoval z alespoň dvou branek, byl domácí Sean Longstaff, jenž oba své zásahy stihl už v úvodním dějství. Kloboučníci však na jeho trefy dokázali ještě do přestávky odpovědět a po změně stran se sami dostali do nečekaného vedení. "Straky" se ovšem se třetí domácí porážkou v řadě odmítly smířit a zásluhou Harveyho Barnese v 73. minutě stanovily výsledné skóre. Mladý křídelník se na trávníku objevil poprvé od září.

Newcastle chce oplatit porážku Lutonu

Oběma celkům se v současné chvíli daří. Newcastle vybojoval v posledním kole velmi cenné tři body na hřišti Aston Villy a podobný výkon bude chtít zopakovat i doma proti Lutonu, který ovšem již pět zápasů za sebou ve všech soutěžích nenašel přemožitele.

Dlouhá domácí neporazitelnost Aston Villy vzala za své, zazářil dvougólový Schär

Hráči Newcastlu zvítězili ve 22. kole Premier League na hřišti Aston Villy 3:1. Hlavním hrdinou hostů se stal zkušený obránce Fabian Schär, který se během čtyř minut v úvodní půli prosadil hned dvakrát, přičemž se jednalo o jeho premiérové trefy v aktuální sezoně. Straky si tak odvezly tři body z Villa Parku po více než 10 letech, pro celek z Birminghamu to zároveň byla vůbec první domácí porážka v letošním ligovém ročníku.

Vrátí Aston Villa Newcastlu drtivou porážku?

Úterní večer nabídne v rámci 22. kola Premier League atraktivní podívanou. Nastoupí proti sobě o druhé místo bojující Aston Villa a trápící se Newcastle. Na úvodní vzájemný zápas však Lions nevzpomínají zrovna nejlépe, Strakám mají rozhodně co vracet.

Vynikající Dúbravka dlouho dusil Citizens, obrat rozjel nástup belgické superstar

Manchester City v bláznivém utkání 21. kola Premier League porazil Newcastle na jeho hřišti 3:2. Gólovou přestřelku odstartovala ve 26. minutě nádherná patička Bernarda Silvy. Straky sice ještě do konce prvního dějství otočily vývoj střetnutí, po změně stran ovšem na hřiště přišel Kevin De Bruyne, jenž nejprve sám skóroval a poté v nastaveném čase druhé půle nádhernou asistencí přispěl k vítězné trefě Oscara Bobba. Norský mladík svou první branku v nejvyšší anglické soutěži zaznamenal proti do té doby skvěle chytajícímu Martinovi Dúbravkovi.

Domácí bez Joelintona, hosté bez Haalanda: Newcastle uvítá Manchester City

Newcastle se pere s rozsáhlou marodkou, co to jde. A je dost pravděpodobné, že manažer Eddie Howe zase nebude mít k dispozici dvouciferné číslo hráčů vlivem zranění. Zrovna před duelem s Manchesterem City, úřadujícím šampionem Premier League, není tato zpráva nijak pozitivní. Na druhou stranu můžou být domácí rádi, že je nebude ohrožovat Erling Haaland.

Liverpool vkročil do nového roku vítězně. Loupežné plány Strak zhatil vykoupený Salah

Hráči Liverpoolu zvítězili ve 20. kole Premier League na vlastním hřišti nad Newcastlem 4:2. Ústřední postavou jediného novoročního duelu nejvyšší anglické soutěže se stal ve svém posledním utkání před odletem na Pohár afrických národů Mohamed Salah.

Newcastle vyrazí na Nový rok na neoblíbený Anfield

Jediným zápasem TOP 5 lig , který se bude hrát 1. ledna, je střetnutí dvou těžkých vah v anglické Premier League na Anfieldu. Program 20. kola uzavře souboj domácího Liverpoolu a nekonzistentního Newcastlu United. Reds na Boží hod porazili Burnley a vyšvihli se tak do čela tabulky, naopak Magpies nezažívají úspěšné období, což potvrdili naposledy překvapivou domácí porážkou s Nottinghamem Forest.

Boxing Day načala výhra Nottinghamu v Newcastlu. Wood se na místo činu vrátil ve velkém stylu

Fotbalisté Nottinghamu zvítězili v 19. kole Premier League na hřišti Newcastlu 3:1. Tradiční sérii zápasů hraných na druhý svátek vánoční odstartovaly lépe Straky, když je Alexander Isak poslal proměněnou penaltou do vedení. Ještě do poločasu se ale hostům podařilo zásluhou Chrise Wooda srovnat, a stejný hráč po změně stran vývoj duelu zvrátil. Někdejší útočník Magpies pak skvělý výkon korunoval dokonce zkompletováním hattricku, a především díky němu tak The Tricky Trees vůbec poprvé v rámci novodobé historie anglické nejvyšší soutěže dokázali svého soupeře porazit.

V St James' Parku se utkají dva týmy s mizernou formou

Obě mužstva se už několik týdnů trápí. Newcastle vyhrál z posledních šesti zápasů ve všech soutěžích jediný, zatímco Nottingham čeká na tři body od začátku listopadu.

Luton potěšil kapitána v rekonvalescenci výhrou. Newcastlu se rozšířil seznam zraněných

Utkání 18. kola Premier League zvládl překvapivě lépe nováček ligy z Lutonu, který si v prvním vzájemném duelu v nejvyšší anglické soutěži poradil s Newcastlem 1:0. Jedinou branku zápasu vsítil ve 25. minutě Andros Townsend, jenž si po říjnovém příchodu z Evertonu připsal premiérový gól. Rozhodující trefu věnoval kapitánovi Tomovi Lockyerovi, jenž se zotavoval ze srdečního kolapsu z minulého utkání. Hostům, jejichž početnou marodku doplnil nově zraněný Jamaal Lascelles, se tak vzdálily příčky zaručující Ligu mistrů již na sedm bodů.

Zdrcený Luton vyzve na Kenilworth Road Howeův Newcastle

V sobotu odpoledne se střetne v rámci 18. kola anglické Premier League nováček z Lutonu na Kenilworth Road se silným Newcastlem United. Domácí fotbalisté nastoupí bez dlouholeté opory a kapitána Toma Lockyera, který utrpěl během posledního zápasu zástavu srdce.

Nekončící Mileyho pohádka dostala gólovou zápletku. Jiménez si spletl fotbal s bojovými sporty

Hráči Newcastlu porazili v 17. kole anglické nejvyšší soutěže na svém hřišti Fulham 3:0. Straky dlouhodobě trápila marodka, a i tentokrát se již v první půli zranili dva hráči. Právě kvůli četným absencím se již před časem dostal do základní sestavy 17letý Lewis Miley, jenž si dobrými výkony místo udržel a proti Chalupářům přidal i svůj první přesný zásah, kterým se zároveň stal historicky nejmladším střelcem klubu v rámci Premier League.

Zraněními zmítaný Newcastle přivítá rozjetý Fulham

Newcastle ve středu vypadl z Ligy mistrů a šanci na reparát bude mít v domácím zápase proti Fulhamu, který má ale z posledních dvou zápasů úctyhodné skóre 10:0.

Howe byl po konci Newcastlu v LM zničený, Pioli měl po výhře smíšené pocity

Po utkání závěrečného 6. kola Ligy mistrů mezi Newcastlem a AC Milán (1:2) byli zklamaní oba trenéři. Domácí Eddie Howe litoval promarněného vedení, jakákoliv výhra by totiž "Strakám" vzhledem k remíze PSG v Dortmundu (1:1) nakonec stačila k postupu do osmifinále.