Loňský ročník Premier League přinesl zhruba tři opravdu příjemné překvapení: nováčky ze Swansea a Norwiche plus obrozený Newcastle. Své nutně zvýšené ambice nyní proti sobě bude potvrzovat prvně a posledně jmenovaný. Doposavad se oběma vedlo zhruba podobně - odpočívají ve středu tabulky, dělí je pouhý bod, mají za sebou spíše nemastné neslané výkony.

Laudrup chce udržet De Guzmána a myslí na další posily

Jonathan de Guzmán prožil po všech stránkách mizernou loňskou sezonu, v létě pak odešel z Villarrealu do Swansea a znovu patří mezi důležité hráče týmu. Nizozemský záložník ve velšském klubu hostuje a manažer Michael Laudrup už spřádá plány na trvalý přestup...

Soton zase jednou lajdácky hospodařil s vedením, až ho ztratil

Southampton teprve potřetí v sezoně boduje, ryze pozitivní nálada však v táboře Saints panovat nebude. Adkinsův soubor zase jednou ztratil vedení, což ho bude mrzet o to víc, že šlo o gól čistě darovaný, který by Swans sami jen sotva vstřelili. Soton tímto z vedoucích pozic rozházel už celkem 13 bodů.

Adkins má důvěru, další domácí zaváhání Sotonu ale nepřichází v úvahu

Už prakticky měsíc v kuse se v médiích debatuje o budoucnosti manažera Southamptonu Nigela Adkinse. Ten nejprve připustil nejistotu, v příštích dvou rozhovorech už ale hovořil klidně a odhodlaně, co se setrvání v čele aktuálně nejhůře postaveného celku Premier League týče. Přilepšit si může znovu na St. Mary’s v konfrontaci s loňským nováčkem ze Swansea.

Swansea City - Chelsea FC 1:1

Tenhle zápas, to nebyla fotbalová Anglie. Přirovnat by se dal tak maximálně k typickému čaji o páté, který nabízí zhruba stejně vzrušení jako jsme si mohli užít díky utkání ve Swansea. Úplnou katastrofou byl první poločas, o němž se lépe nezmiňovat. Ve druhém už se hra zlepšila, Chelsea pokračovala v lehké převaze, ale nezvládnutý závěr utkání znamenal nakonec "jen" remízu 1:1.

Po dvojím thrilleru s Man Utd zajíždí Chelsea do Walesu na půdu Swansea

Pětice duelů nás čeká v nejfrekventovanější čas pro anglická klání, od čtyř hodin nastoupí deset celků, zřejmě nejzajímavější zápas bude nicméně k vidění ve Walesu. Do Swansea přijede Chelsea, vedoucí tým Premier League, jehož herní tvář ani zdaleka nepřipomíná toho loňského zanďoura, s nímž tak deptala celou fotbalovou Evropu. Trio Mata, Oscar, Hazard přináší úplně jinou dimenzi fotbalu.

Swansea přišla až na dva měsíce o gólmana Vorma

Loňský nováček anglické Premier League Swansea přišla až na dva měsíce o gólmana Michela Vorma. Devítinásobný nizozemský reprezentant si v sobotním ligovém zápase proti Manchesteru City poranil třísla a čeká ho šesti až osmitýdenní klid.

Nejdelší zápas v historii Premier League pro ManCity

Ani v průběhu více než 100 minut drzí fotbalisté Swansea nenašli recept na brankáře Joea Harta, ačkoliv s loňským mistrem sehráli až na určité pasáže prakticky zcela vyrovnanou partii. V souvislosti s nejdelším zápasem v dosavadní historii soutěže si tak stačí pamatovat jediného střelce - Carlose Téveze.

Trapasy na evropské scéně chce Man City napravit doma se Swansea

Po skončení extrémně neúspěšného týdne v Evropě, který postavil Manchester City do velice nezáviděníhodné pozice v boji o postup mezi nejlepších šestnáct týmů Starého kontinentu, se na Etihad Stadium vrací Premier League, kde fanoušci Citizens přeci jen mají větší důvod ke spokojenosti. Třetí celek anglické ligy přivítá velšského imigranta, bílého koně soutěže Swansea City.

Tři minuty stačily Swansea k vítězství nad Wiganem

Tři minuty. Taková doba stačila Swansea ke třetímu vítězství v sezoně. Po pěti zápasech bez výhry konečně svěřenci Michaela Laudrupa prolomili mizérii a udolali Latics 2:1. Rozhodlo zářivé pásmo mezi pětašedesátou a sedmdesátou minutou, v němž padly všechny tři branky.

Souboj zoufalců. Swansea vítá Wigan

Těžko říci, kdo z aktérů tohoto utkání potřebuju vítězství zoufaleji. Při pohledu na bilanci posledních zápasů zůstane tvář totožně zkřivena. Opravdu, oba celky mají totiž na chlup stejný zápis z minulých pěti klání. Na začátku září remíza 2:2, pak série tří porážek, za níž následovala další remíza 2:2.

Reading je zjevně prokletý. Dokázal ztratit i dvoubrankový náskok

Jak na dva způsoby dva týdny po sobě prohospodařit náskok a finišovat se skóre 2:2, to zkráceně řečeno v uplynulých 14 dnech názorně předvedl Reading. Proti Newcastlu šel do vedení dvakrát, tentokrát jen jednou; výsledek nicméně zůstává totožný. Swansea si na to, jak se střílejí góly, rozpomnělo právě včas - leč po dlouhých 285 minutách přemýšlení.

Swansea s Readingem si po finále play-off jistě mají co říct

Utkají se vůbec poprvé v rámci nejvyšší soutěže, přesto si fanoušci obou táborů minulé vzájemné střetnutí pamatují, jako by to bylo včera. Jen každý diametrálně odlišně. Zatímco ve Swansea vzpomínají na loňské finále play-off Championshipu jedině v dobrém, v Readingu se tenkrát hromadně skláněly hlavy. Návrat mezi elitu bylo nutno odložit o další rok...

Swansea pokračuje v komplexní mizérii, vzdorovat nedokázalo ani Stoku

Remízový král i princ Premier League konečně bodují naplno. Vedle Sunderlandu se ve stejný čas dočkal i Stoke, který ke čtyřem jednotlivým korálkům přidává další tři zásluhou dvou tref prozatím spolehlivého Petera Crouche. Nejdražší posila klubu se letos prosadila už čtyřikrát; naproti tomu Swansea čeká na gól již tři po sobě jdoucí kola.

Pevnost ve Stoke-on-Trent vítá velšské bojovníky

Můžete se třeba ohánět 11zápasovou šňůrou bez vítězství, jeden fakt - hrající Potters do karet - však železně odolává. Je jím bytelnost Britannia Stadium, které už letos odolalo nájezdům dvou velkoklubů, takže se před borci z Walesu těžko jen tak rozplyne.