Wigan Athletic Anglie - Wigan Athletic - Zprávy

Newcastle dnes zapomněl na černé včerejšky. Pomohla mu k tomu penalta

Teď už je to definitivní. Demba Ba je nejlepším útočníkem Newcastlu od dob fenomenálního Alana Shearera. Dnes se totiž dostal na hranici deseti branek ve druhé po sobě jdoucí sezoně jako vůbec první muž od slavné devítky. A jakoby mimoděk tím zase jednou prakticky sám zařídil Newcastlu výhru.

Newcastle se bude páté po sobě jdoucí prohře vyhýbat proti Wiganu

Nejhorší období za Pardewova panování, to právě zažívají v Newcastlu. Čtyřikrát po sobě Straky pod šedovlasým stratégem prohrály vůbec poprvé a jejich pětizápasové čekání na vítězství si už také pomalu vybírá konkrétní daň - Newcastle se od pohárových příček propadl na 14. flek, který divže nesdílí s Wiganem.

Wigan Athletic - Manchester City 0:2

Manchesteru City to ve Wiganu nikdy nešlo. Teprve v září 2010 v rámci Premier League poprvé vyloupili DW Stadium a vzpomínáte na letošní leden? Další výhra, ovšem ukrutně vydřená. Dnes to nevypadalo na nic jiného - po otřesné první půli se nicméně Manciniho parta probrala a šňůru neporazitelnosti raději natáhla výhrou 2:0.

Citizens chtějí první místo zpět. Musí ale porazit Wigan

Rudí ďáblové se dívají na svého rivala s náskokem jednoho bodu a to chce přirozeně družina trenéra Manciniho změnit. Pokud ale chtějí hosté z Manchesteru pomýšlet na pozici lídra, musí bezpodmínečně vyhrát ve Wiganu.

Jordi Gomez hattrickem zařídil Wiganu vítězství nad Readingem

Velmi atraktivní utkání plné šancí, gólů, zvratů a nechyběl ani infarktový závěr. Wigan v krásném zápase přestřílel Reading 3:2, za což vděčí jedinému muži. Jordi Goméz zatížil konto Royals hattrickem a postaral se tak o nesmírně cenné vítězství Latics. Nováček soutěže tak na sestupov příčky pohlíží s náskokem již pěti bodů.

Wigan si s Readingem poprvé od dubna 2008 připomene svůj slavný postup do PL

Už je to více než sedm let. Osmého května 2005 Wigan Athletic udolal Reading, prvně ve své historii postoupil do nejvyšší soutěže a v jednu chvíli tak zahájil i dokončil jednu z nejpamátnějších transformací provinčního klubu ve stabilně prvoligový. Od té doby pokaždé, když se oba celky na DW Stadium potkají, jde o jaksi speciální duel. A dnešek nebude výjimkou.

Neskutečný Luis Suárez opět řádil, Wigan to odnesl prohrou 3:0

Uruguayský kanonýr se stává pro Liverpool stále více nepostradatelným. Letošní sezonu prakticky jen díky němu Reds drží svoji hrdou tvář v jakž takž dobrém světle, dnes Suárez se dvěma góly postaral o třetí výhru v posledních sedmi zápasech. Liverpool díky tomu poskočil na jedenácté místo, naopak Wigan podruhé v řadě prohrál a je čtrnáctý.

Liverpool potřebuje vyhrávat, s Wiganem však neumí

Už skoro tři roky to jsou, kdy naposled Liverpool porazil Wigan. Pět zápasů trvá neporazitelnost Latics ze vzájemných utkání s Reds. Dvakrát vyhráli svěřenci Roberta Martineze, třikrát se body dělily. A aby toho nebylo málo, ani v jednom z těchto klání nevstřelili hráči z města Beatles více než jednu branku.

WBA urvalo na hřišti Wiganu premiérové venkovní tři body

Skvělé výsledky na The Hawthorns si dlouho nedokázal West Brom přenést do venkovních zápasů, nyní si už tak po těsném vítězství ve Wiganu může jednu negativní bilanci odškrtnout - konečně se dočkal první výhry na soupeřově hřišti!

West Brom chce poprvé vyhrát venku, jede do Wiganu

Wigan si obvykle schovává to nejlepší ze svého repertoáru na jaro - respektive na poslední čtvrtinu sezony, v níž stahuje zdánlivě neřešitelné manko na nesestupové pozice a nakonec se vždy zachrání. Letos je zatím na příjemné třinácté příčce s náskokem šesti bodů na místa, z níž se padá do Championship.

Tottenham si připomněl dva roky starý domácí výbuch s Wiganem

Jeden z nejpřekvapivějších výsledků dosavadního průběhu ročníku se zrodil na White Hart Lane. Tottenham zde nejenže nedokázal vyzrát na defenzívu 15. týmu tabulky, on mu raději rovnou podlehl. Spurs tedy letos premiérově vyšli v lize střelecky naprázdno, zatímco Latics slaví druhou po sobě jdoucí výhru.

Tottenham musí proti Wiganu plně bodovat, aby se dotáhl na špičku

Honba za špičkou tabulky pokračuje. Tottenham sice před dvěma týdny ošklivě podlehl doma Chelsea, přesto ztrácí právě na obhájce trofeje pro vítěze Ligy mistrů "jen" pět bodů. Na čtvrtém místě tak má celé čelo před sebou na dohled a čeká na zaváhání jednoho ze tří favoritů. Samozřejmostí ale pro Kohouty zůstává povinnost naplno bodovat v každém utkání, natožpak doma s Wiganem.

Wigan v krásném zápase porazil West Ham

Nadprůměrný fotbal se hrál dnes odpoledne ve Wiganu. Na JJB přijel West Ham a potvrdil svou nezcela ideální venkovní formu. Zápas se nicméně hrál ve velmi fotbalové atmosféře a Wigan díky výbornému výkonu a zvládnutých úvodů obou poločasů zvítězil 2:0.

Překvapující WHU strojí Wiganu odvetu za pohárový exitus

První letošní ligové setkání dvou W bude na pořadu dne v sobotu. Po sestupu Wolverhamptonu jich sice ubylo, na druhou stranu zrovna West Ham s Wiganem onen pokles koncem září kompenzovali vlastním střetnutím v rámci Ligového poháru. Hammers tehdy na vlastní půdě ostudně vybouchli (1:4), teď se pozornost přenese na DW Stadium.

Tři minuty stačily Swansea k vítězství nad Wiganem

Tři minuty. Taková doba stačila Swansea ke třetímu vítězství v sezoně. Po pěti zápasech bez výhry konečně svěřenci Michaela Laudrupa prolomili mizérii a udolali Latics 2:1. Rozhodlo zářivé pásmo mezi pětašedesátou a sedmdesátou minutou, v němž padly všechny tři branky.