BATE Borisov Bělorusko - BATE Borisov - Zprávy

Slavia se v Borisově třásla, nakonec postupuje díky venkovní brance

Fotbalisté Slavie vydřeli postup do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů. Český šampion sice v odvetě 3. předkola prohrál v běloruském Borisově 1:2, ale po domácím vítězství 1:0 prošel díky gólu vstřelenému venku do play off o účast v základní skupině. Soupeře Pražanům určí páteční los v Nyonu.

Slavia si může v Borisově zajistit podzim v evropských pohárech

Fotbalisty Slavie čeká ve středu na půdě Borisova jeden z nejdůležitějších zápasů sezony. Pokud český šampion po úvodní domácí výhře 1:0 zvládne i odvetu 3. předkola Ligy mistrů v Bělorusku, udělá první ze dvou kroků do hlavní fáze vysněné soutěže a zároveň si zajistí podzim v evropských pohárech. Tím by Pražané splnili jeden z hlavních předsezonních cílů.

Slavia zvládla vstup do Ligy mistrů. Doma těsně zdolala BATE

Slavisté porazili v úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů Borisov 1:0. O vítězném vstupu českého šampiona do soutěžní sezony rozhodl ve 20. minutě Milan Škoda z penalty po faulu Jevgenije Jablonského, který dostal červenou kartu. K dalším gólům už Pražané v Edenu dlouhou přesilovku nevyužili, jen dvakrát trefili brankovou konstrukci a v odvetě příští středu v Bělorusku je ještě čeká hodně práce.

Slavia začne boj o LM, doma s Borisovem chce vyhrát a neinkasovat

Slavisté v úterý večer zahájí pokus o svůj druhý postup do základní skupiny Ligy mistrů. Český šampion musí na cestě do hlavní fáze prestižní soutěže přejít přes dvě předkola a prvním soupeřem mu bude běloruský Borisov. Pražané začnou dvojzápas 3. předkola doma a ve vyprodaném Edenu se pokusí získat náskok do odvety, která se bude hrát příští středu na východě Evropy.

AS Řím postupuje. Remizoval s BATE

AS nakonec remizovalo s BATE Borisov, i když jeho hra postrádala snad všechno. Giallorossi i díky výsledku z Německa postoupili do další fáze, na Bayer zbyla Evropská liga.

Řím čeká rozhodující duel s BATE

AS Řím chce zareagovat na poslední potupný výsledek proti Barceloně a má poslední šanci na postup. Ve vzácně vyrovnané skupině E má ale na postup šanci také hostující BATE, které na druhou příčku zatím ztrácí jen jeden bod.

BATE Borisov - Bayer Leverkusen 1:1

BATE získalo proti Leverkusenu cenný bod a nadále tak živí naděje na pohárové jaro; naopak postupové ambice německého týmu dostaly pořádnou ránu. Remízu 1:1 dokonce musel favoritovi zachraňovat až po změně stran Admir Mehmedi..

Preview: BATE Borisov - Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen si může v běloruském Borisovu zajistit postup do jarní fáze Evropské ligy a v případě prohry Římanů na Camp Nou i šanci poprat se o vyřazovací boje v Lize mistrů. BATE však nebude v utkání žádným outsiderem, vždyť v Borisov Aréně jsou domácí skoro neporazitelní. Letos tu zatím vyhrály jen Barcelona a Dinamo Minsk.

Barcelona porazila BATE a jasně míří za postupem

Povinnost splněná na výbornou. Asi takto by šlo charakterizovat domácí vítězství Barcelony nad BATE Borisov v poměru 3:0, které katalánský velkoklub posouvá na dostřel postupu do osmifinále, a to z prvního místa. Jako obvykle při absenci Lionela Messiho umně zaskočilo hvězdné duo Neymar - Suárez, které se postaralo o všechny góly utkání, k nimž si navíc rovněž vzájemně asistovali. Jedinou kaňkou je tak zranění Ivana Rakitiće, jenž musel trávník opustit již v první půli.

Preview: FC Barcelona - BATE Borisov

Hráče BATE Borisov čeká velký zážitek, běloruský celek si totiž po čtyřech letech znova zahraje na slavném Camp Nou proti úřadujícím evropským šampionům. Barcelona je jasným favoritem i nyní a očekává se vysoká výhra Blaugranas, BATE ale bude chtít překvapit.

Barcelonu v Bělorusku spasil střídající Rakitić

Barcelona potvrdila proti BATE Borisov roli jasného favorita a dvěma trefami Ivana Rakitiće utvrdila výhrou 2:0 svou pozici lídra skupiny E. Zatímco v první půli ještě katalánský velkoklub nedokázal svůj drtivý tlak přetavit v góly, po změně stran již chorvatský záložník vždy po asistencích Neymara zajistil hostům vítězný návrat zpět do Španělska.

Preview: BATE Borisov - FC Barcelona

Barcelonu čeká v pouti za obhajobou Ligy mistrů výjezd do chladného Minsku, kde se v úterý večer utká s BATE Borisov. Domácí běloruský celek se zrovna nedávno stal opět domácím šampionem, zatímco katalánský velkoklub pokračuje ve své sérii zápasů bez hlavní hvězdy Lionela Messiho.

Řím překvapivě podlehl BATE

BATE dokázalo porazit favorita z Věčného města a především díky skvělému prvnímu poločasu si připisuje tři body. AS naopak dnes odvedlo hrůzný výkon a trenér Garcia se opět ocitá pod palbou kritiky.

Řím po Barceloně premiérově jede do Borisova

AS Řím čeká další náročné utkání Ligy mistrů a tentokrát jej čeká daleká cesta. Vlci z hlavního města Itálie cestují do Borisova, kde je uvítá domácí BATE. To potřebuje odčinit poslední debakl z utkání proti Bayeru Leverkusen.

Bayer Leverkusen - BATE Borisov 4:1

Německý Leverkusen dokázal alespoň částečně napravit minulou ligovou porážku s nováčkem z Darmstadtu a i přes remízový výsledek v prvním poločase si nakonec smlsnul na běloruském týmu BATE Borisov v poměru 4:1. Bayer se sice dostal velmi rychle do vedení, ovšem jeho soupeř dokázal záhy vyrovnat. Německému celku vyšla perfektně úvodní čtvrthodina druhé půle a do tabulky si tak připsal první "povinné" tři body.