Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Opava konečně bodovala, s Bohemians se rozešla smírně

Po dlouhé sérii porážek dokázala konečně bodovat Opava, která se s Bohemians rozešla nerozhodně 1:1. Helešic sice poslal svůj tým z penalty do vedení, Puškáč ale napravil předchozí zahozený pokutový kop a srovnal.

Opava se pokusí zvednout proti Bohemians

Jednoznačně posledním týmem tabulky FORTUNA:LIGY, navíc s prachbídnou aktuální formou, je Opava. Ta v prvním květnovém kole přivítá na svém hřišti Bohemians, kterým se naopak aktuálně mimořádně daří.

Slavia stanovila rekord, titul ale v Ďolíčku ještě nezískala

Ještě ne. Ještě se slávisté z mistrovského titulu radovat nemohou. I tak ale mají po bezbrankové remíze s Bohemians co slavit, neboť 41. zápasem bez porážky v řadě stanovili nový československý rekord v neporazitelnosti.

Slavia může v derby oslavit zisk mistrovského titulu

Poslední krok bývá často nejtěžší, avšak Slavia už petlici od zlaté brány téměř odstranila. Svěřencům trenéra Jindřicha Trpišovského stačí ve zbývajících šesti kolech jednou zvítězit. První pokus budou mít červeno-bílí ve vršovickém derby na hřišti Bohemians.

Bohemians ve druhém poločase rozstříleli Příbram

Po bezbrankovém prvním poločase se rozhodně nezdálo, že by u Litavky měly nastat gólové hody. Bohemians však po změně stran během necelých dvaceti minut nasázeli čtyři branky a nakonec jasně porazili domácí Příbram.

Příbram se chce přiblížit záchraně proti Klokanům

Fotbalisté Bohemians v posledních týdnech neprohrávají, nyní jejich formu otestuje Příbram, která v boji o záchranu sbírá v nedávné době také solidní výsledky.

Baník tři body na půdě Bohemians nevytěžil, soupeř srovnal v závěru z penalty

Málem fotbalisté Bohemians přišli o svou sérii šesti ligových zápasů bez porážky. Baník se v Praze ujal vedení až v 84. minutě, a to zásluhou Azeveda, nicméně jeho soupeř stačil ještě v samotném nastavení vyrovnat proměněnou penaltou Vojtěcha Nováka. Souboj dvou týmů ze středu tabulky tak po páteční předehrávce zásadní změnu v průběžném pořadí nepřinesl.

Nováka při penaltě znervóznil Laštůvkův pohled, tíhu momentu ale ustál

Devatenáctiletý záložník Bohemians 1905 Vojtěch Novák se stal hrdinou předehrávky 27. kola první fotbalové ligy proti Baníku Ostrava. Jako střídající hráč proměnil ve třetí minutě závěrečného nastavení penaltu a vybojoval "Klokanům" bod za remízu 1:1. Novák přiznal, že před pokutovým kopem ho znervóznil pohled osmatřicetiletého brankáře Jana Laštůvky.

Bohemians v předehrávce hostí Ostravu

Souboj dvou slavných značek nabídne páteční předehrávka nejvyšší fotbalové soutěže. Na hřiště ve formě hrajících Bohemians zavítá Baník, kterému už se poháry podstatně vzdálily.

První trefa chutnala moc, cítím se trošku jako ve snu, řekl Osmančík

V desátém ligovém startu a prvním v základní sestavě se útočník Pavel Osmančík z Bohemians 1905 dočkal premiérové branky v nejvyšší soutěži. Díky ní pomohl "Klokanům" v předehrávce 26. kola k výhře 2:0 nad pardubickým nováčkem. Osmančík měl z prvního gólu velkou radost, bál se však, že o něj kvůli možnému ofsajdu přijde.

Bohemians využili chyb Pardubic a uspěli v souboji o Ďolíček

Pardubice zahájily bitvu o Ďolíček aktivně, jenže po půlhodině hry darovaly Bohemians první branku a po vyloučení a druhém gólu "Klokanů" již nebylo co řešit. Východočeši tak nenavázali na vítězství z Olomouce, Pražané naopak uspěli poprvé po reprezentační pauze.

Bohemka si zopakuje páteční předkrm soubojem s Pardubicemi

Těžko říct, čím si Bohemians opět vysloužili privilegium v podobě výkopu celého kola nejvyšší soutěže. "Klokani" každopádně odehrají druhé utkání v řadě již v pátek a znovu v Ďolíčku. Tentokrát však jako hosté, neboť role domácího mužstva připadne Pardubicím.

Válka mezi Bohemkou a Jabloncem skončila bezbrankovou remízou

Hráči Bohemians i Jablonce zřejmě poctivě drželi celý den půst, a to jen proto, aby se do sebe na hřišti pořádně zakousli. Bohužel se v Ďolíčku většina energie vyčerpala v osobních soubojích a na góly už žádný záložní zdroj nezbyl. Diváky u televize zklamali snad všichni plejeři a máslo na hlavě měl též hlavní rozhodčí Pechanec.

Jablonec se chce na hřišti Bohemians udržet na třetím místě

Jablonec se v březnu dostal na vítěznou vlnu a třemi výhrami v řadě se vrátil na třetí příčku. O úspěšný vstup do měsíce dubna se Severočeši pokusí na hřišti Bohemians.

Teplice opět spasil Kodad. Mladý záložník vystřelil remízu s Bohemians

Ladislav Kodad se v české lize začíná řádně zabydlovat. Před dvěma týdny vstřelil teplický mladík svůj první gól v nejvyšší soutěži, dnes na zářez proti Opavě znovu navázal. Jeho trefa však tentokrát vedla pouze k remíze s Bohemians.