Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Další články

Bohemians věří, že uzdravení hráčů přinese lepší zítřky. Stane se tak již ve Zlíně?

Především špatná ofenzivní činnost brání Bohemians před vzestupem tabulkou. "Klokani" vsítili v probíhající sezóně ze všech účastníků nejvyšší soutěže nejméně branek. Jak se Pražanům bude dařit na hřišti Zlína, jenž se taktéž pohybuje v dolní polovině ligového pořadí?

Bohemians se nevymanili z remízového kolotoče ani drtivým tlakem proti Boleslavi

Mladá Boleslav pokračovala v jarním trendu svých venkovních duelů a ve 24. kole Fortuna ligy remizovala na půdě Bohemians 0:0. Za zisk bodu museli být Středočeši rádi, v Ďolíčku totiž čelili převaze soupeře a od prohry je uchránily jen zákroky brankáře Petra Mikulce či obětavost Marka Suchého. "Klokanům" tak vítězství jednoduše není přáno, jejich série bez výhry se protáhla na devět po sobě jdoucích zápasů, přičemž už posedmé v průběhu jejího trvání zapsali nerozhodný výsledek.

Boleslav již zvítězila, Bohemians nikoliv. Dočkají se Vršovičtí právě v duelu se Středočechy?

Bohemians ani Mladé Boleslavi se v uplynulých týdnech moc nevedlo. Středočeši už ale sérii nezdarů ukončili. To Pražané na tříbodový zisk nadále dlouho čekají. Dočkají se po návratu do domácího prostředí?

Hála v rodném městě rozesmutnil fanoušky Sigmy, přestřelka z první půle vyústila v remízu

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali ve 23. kole Fortuna ligy s Bohemians 2:2. Čtyřgólový první poločas odšpuntoval nádhernou trefou Erik Prekop, nicméně vedení Klokanům dlouho nevydrželo. Sigma totiž během chvilky otočila stav utkání, nicméně v závěru úvodního dějství inkasovala, a tak se Jiří Saňák při své premiéře v roli oficiálního hlavního kouče domácích musel spokojit s bodem. Vyrovnávací trefu ze 41. minuty měl na svědomí odchovanec olomouckého klubu Martin Hála, který do Prahy zamířil v létě 2022.

Sigma se po konci Jílka chce probudit proti Bohemians

Nepovedený vstup do jara zlomil vaz olomouckému trenérovi Václavu Jílkovi, místo něhož prozatím dostal důvěru jeho asistent Jiří Saňák. Ten si odbude premiéru v důležitém utkání proti Klokanům, kteří se chtějí přiblížit Sigmě i vidině elitní šestky.

Ministr zahraničí zmínil historii Klokanů

Ministr zahraničí Jan Lipavský při nynější návštěvě Austrálii připomněl památné turné klubu Bohemians v této zemi v roce 1927, z něhož si tým z pražských Vršovic odnesl slavný znak s klokanem i název. Šéf české diplomacie dnes na síti X uvedl, že symbolicky věnoval generálnímu guvernérovi Austrálie Davidovi Hurleymu dres Bohemians podepsaný současnými hráči jako připomínku daru, který před téměř 100 lety dali tehdejší představitelé Austrálie mužstvu pro československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Tehdy hráči po úspěšné čtyřměsíční cestě dovezli do vlasti dva malé klokany.

Baník navzdory přesilovce nadějné vedení neudržel. O dva góly jej připravil videorozhodčí

Ostravský Baník remizoval ve 22. kole Fortuna ligy s Bohemians 1:1. Domácí se dostali do vedení ve 32. minutě díky přesnému zásahu Davida Buchty, dvoubrankového vedení se ale kvůli těsnému ofsajdu do přestávky nedočkali. Po změně stran ovšem vychytal soupeřovu penaltu Jiří Letáček a po červené kartě Davida Puškáče mířili Slezané za vítězstvím. O gólovou pojistku je však znovu připravil ofsajd objevený videorozhodčím, a z ojedinělé šance navíc o remízovém skóre rozhodl hlavičkující David Huf. Hosté tak sice nevyhráli na půdě Baníku od roku 2016, s výsledkem ale nakonec mohli být spokojeni.

Po výhře venku chce Baník uspět i doma. Poradí si s oslabenými Bohemians?

Mnoho fanoušků Baníku cítilo před uplynulým víkendem obavy, výkon jejich oblíbeného mužstva v Mladé Boleslavi je ale musel potěšit. Rázem se Slezanům dýchá lépe. Nyní by ovšem rádi zabrali doma. Soupeře k tomu budou mít ideálního, Bohemians totiž Ostravany neporazili více než šest let.

Plzeň zakončila těžký týden výhrou nad Bohemians. Jedlička se vrátil do Ďolíčku s nulou

Fotbalisté Viktorie Plzeň navázali na úterní vítěznou dohrávku v Ostravě, když ve 21. kole Fortuna ligy porazili Bohemians na jejich hřišti 2:0. Ráz zápasu určila již úvodní čtvrthodina, kdy si Západočeši díky trefám Tomáše Chorého a Pavla Šulce vytvořili klíčový náskok. Klokani stejně jako v posledních dvou domácích kláních před zimní přestávkou nevstřelili ani gól, na rozdíl od bezbrankových remíz s Budějovicemi a Libercem však tentokrát kvůli vyšší produktivitě soupeře odešli bez bodu.

Plzeň odčiňuje domácí remízu. Po vyloupení Ostravy chce uspět také u Bohemians

Čtyři body ze šesti možných získala plzeňská Viktoria v prvních dvou únorových zápasech. Nejprve v domácím prostředí jen remizovala, načež šťastně urvala výhru v Ostravě. Budou Západočeši slavit i po dalším venkovním utkání na hřišti pražských Bohemians?

Veselého žolík v Hradci zazářil a dotáhl Bohemku k cennému bodu

Hradec Králové si ve 20. kole Fortuna ligy nechal utéct slibný náskok a s Bohemians na svém hřišti nakonec pouze remizoval 2:2. Ještě 10 minut před koncem přitom domácí zásluhou Filipa Čiháka a Daniela Vašulína vedli o dvě branky, pak ale zaúřadoval střídající Jan Shejbal, jenž nejprve snížil a o několik desítek vteřin později určil konečný stav duelu. Zelenobílí mimo jiné těžili z mohutné podpory svých fanoušků, kteří do posledního místa zaplnili hostující sektor.

Hradec Králové se hned pokusí dotáhnout na Bohemians

Fotbalisté Hradce Králové se sice po podzimní části nachází až na dvanáctém místě, devátým Bohemians jsou však vzdáleni jen na tři body. A právě s Klokany změří síly v rámci úvodního jarního kola.

Věřím, že ukážeme sílu, uvedl před startem jarní části sezóny Veselý

Trenér Jaroslav Veselý věří, že hráči Bohemians 1905 ještě neřekli poslední slovo a v jarní části první ligy ukážou sílu. Cílem je získat minimálně 35 bodů, které by podle něj měly znamenat účast v prostřední nadstavbové skupině o Evropu. Na tiskové konferenci také řekl, že se "Klokani" kvůli devátému místu po podzimní části se ziskem 23 bodů a vyrovnanosti tabulky dívají pod sebe i nad sebe.

Bohemians získali útočníka Hufa z Pardubic, v Ďolíčku bude hostovat

Bohemians 1905 posílil útočník David Huf. Pražané získali pětadvacetiletého hráče z Pardubic, nejlepší střelec podzimní části druhé ligy bude v Ďolíčku hostovat do konce sezony s pevně stanovenou opcí na přestup.