Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Koubkova družina smetla z cesty dalšího soupeře. Bohemka opět dostala gól do šatny

Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili rostoucí výkonnostní trend, když v sedmém kole Fortuna ligy porazili Bohemians 2:0, a připsali si tak devátou soutěžní výhru v řadě. Západočeši vstoupili do utkání sebevědomě, což brzy přetavili v úvodní gól z kopačky Rafia Durosinmiho. Ačkoliv se poté Klokani dostali do několika šancí, ještě před pauzou prohrávali o dvě branky, když se prosadil brazilský záložník Cadu. Hostující celek si tak stejně jako v norském Bodö či naposledy v Českých Budějovicích nechal dát gól chvíli před poločasovou přestávkou.

Prodlouží Bohemians svou sérii? V Plzni budou útočit na třetí výhru v řadě

I díky dvěma jarním vítězstvím na hřišti Plzně se Bohemians podařilo v uplynulé sezóně dokráčet na vynikající čtvrté místo. Také momentálně se "Klokanům" na hřištích soupeřů celkem daří. V neděli je však čeká jiná Viktoria než na jaře.

Smrž přestoupil z Hradce Králové do Bohemians 1905

Bohemians 1905 posílil záložník Vojtěch Smrž, který přestoupil z Hradce Králové. Ve vršovickém klubu podepsal dlouhodobou smlouvu. Pražané o tom informovali na webu.

Bohemka prolomila prokletí Ďolíčku, Hradec nestačil na parádní představení Kovaříka

Fotbalisté Bohemians konečně zvítězili na domácím hřišti, když v šestém kole Fortuna ligy porazili Hradec Králové 2:1. Festival spálených šancí zastínila nádherná trefa Jana Kovaříka z úvodu zápasu. Zkušený záložník přidal po pauze i druhý zásah, čímž rozhodl o tom, že klub z Vršovic ukořistil všechny tři body v Ďolíčku poprvé od konce dubna. Vítězství bylo o to sladší, jelikož Pražané zdolali v lize Votroky před vlastním publikem po 13 letech.

Bohemians prahnou po první domácí výhře, proti bude Hradec

Bohemians Praha 1905 po loňské euforii zažívají pomalejší start do sezony a potřebují se co nejrychleji rozvzpomenout na několik měsíců staré výkony, další šanci dostanou v neděli odpoledne proti Hradci Králové.

Budějovice získaly první body sezony, Bohemians srazil útočník z radaru vršovického souseda

Fotbalisté Českých Budějovic si v pátém kole Fortuna ligy poradili s Bohemians a po výhře 3:0 si do tabulky připsali premiérové body. O prolomení nelichotivé série čtyř porážek v řadě se na konci prvního poločasu postaral nigerijský útočník Quadri Adediran, jenž dříve nastupoval za pražskou Duklu a momentálně by se o něj údajně měl zajímat další celek z hlavního města, a to Slavia. Klokani tak i jeho přičiněním venku poprvé ztratili, čímž potvrdili mizernou bilanci ze Střeleckého ostrova, kde prohráli popáté v řadě.

"Klokani" by si rádi ze Střeleckého ostrova přivezli další tři body

V neděli v 15:00 dojde ke střetnutí trápících se Českých Budějovic a pražských Bohemians 1905. Domácí zažívají katastrofální vstup do sezóny, naopak hosté budou chtít navázat na poslední dvě venkovní vítězství.

Bohemians se v Ďolíčku nedaří. Klokany zaskočili třicátníci z obrany Slovácka

Slovácko zvítězilo ve čtvrtém kole Fortuna ligy na hřišti Bohemians 1:0. Stěžejní moment zápasu nastal v nastavení první půle, kdy se po chytře zahraném rohovém kopu dostal do zakončení Michal Kadlec, jehož nebezpečnou střelu dorazil do sítě nikým nehlídaný stoperský kolega Stanislav Hofmann. Zkušení zadáci navíc zůstali bezchybní i směrem dozadu, čímž zvýraznili dosavadní bodový paradox vršovického klubu. Ten je zatím venku stoprocentní, zatímco před vlastním publikem dosud nezískal ani bod.

Bohemka po vybojované výhře přivítá Slovácko, které naopak naposledy dostalo facku

Dost odlišně se po minulém kole tvářili fotbalisté Bohemians a Slovácka. Zatímco "Klokani" dali v Liberci zapomenout na nevyvedený týden, Moravanům přistřihla křídla olomoucká Sigma. Jak dopadne souboj dvou aspirantů na pohárové příčky?

Klokanům svědčil sever Čech více než sever Evropy. Trest pro Slovan přišel z kopaček Kozáka

Slovan Liberec padl ve třetím kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti s Bohemians 0:1. Utkání výrazně ovlivnil silný déšť, který se na trávník libereckého Stadionu U Nisy snášel. V tradičně nepříznivých podmínkách ve městě pod Ještědem měl blízko k prolomení skóre v 59. minutě aktivní Ľubomír Tupta, jeho pokutový kop ale zlikvidoval Michal Reichl. Rozhodnutí tak přišlo až v závěrečném nastavení, kdy o druhém vyplenění libereckého stánku nejen v řadě, ale i v celé historii vršovického klubu rozhodl Matyáš Kozák, jenž strávil loňskou sezonu právě v domácím táboře.

Po vypadnutí z Konferenční ligy se Bohemians představí na hřišti Liberce

>Už po dvou zápasech skončilo putování Bohemians pohárovou Evropou. Vršovické mužstvo se tak nyní může plně koncentrovat pouze na zápasy s tuzemskými soupeři. Jak si "Klokani" povedou v Liberci, kde letos na jaře již jednou zvítězili?

Veselý: Pro tým jako Bohemians vede cesta do Evropy přes domácí pohár

Trenér Jaroslav Veselý si myslí, že pokud Bohemians 1905 chtějí pravidelně bojovat o evropské poháry, musí investovat do kádru a infrastruktury. Cesta do skupiny některého z evropských pohárů podle něj pro klub, jako je ten jeho, vede přes vítězství v domácím poháru. Řekl to na tiskové konferenci po vyřazení s norským Bodø/Glimt ve 2. předkole Evropské konferenční ligy.

Věřím, že gól mi pomůže do dalšího průběhu sezony, doufá Matoušek

Ofenzivní hráč Bohemians 1905 Jan Matoušek věří, že mu gól do sítě Bodø/Glimt v odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy pomůže do dalšího průběhu sezony. Mrzelo ho, že Pražané v dvojutkání proti lídrovi norské ligy inkasovali v závěru všech čtyř poločasů. Na tiskové konferenci zároveň ocenil oddanost fanoušků svého týmu.

Bohemians se rozloučili s pohárovou Evropou porážkou, Bodø/Glimt vyhrálo i odvetu

Bohemians v odvetě druhého předkola Konferenční ligy znovu nestačili na Bodø/Glimt, se kterým v letenském azylu prohráli 2:4 a s pohárovou Evropou, na níž čekali 36 let, se rozloučili již po úvodním dvojzápase. Český zástupce sice předvedl další bojovný výkon a dvakrát dokázal dorovnat soupeřovo vedení i díky výborným míčům z kopačky Martina Hály. Na úspěšnou hlavičku Alberta Grønbæka ze 78. minuty však už "Klokani" odpověď nenašli.

V ofenzivě bychom měli předvést lepší výkon než v Bodö, řekl stoper Hůlka

Stoper Lukáš Hůlka si myslí, že Bohemians 1905 musejí ve čtvrteční odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy proti Bodö/Glimt předvést lepší výkon v ofenzivě než minulý týden v Norsku při úvodní prohře 0:3. Z týmu cítí správnou energii, na čemž nic nezměnily ani dvě soutěžní porážky za sebou. Řekl to na předzápasové tiskové konferenci.