Bohemians Praha 1905 Česko - Bohemians Praha 1905 - Zprávy

Klokani chtějí zpět na vítěznou vlnu, vyskočit si hodlají na Boleslav

Bohemians 1905 jsou příjemným překvapením sezony a v jejím zbytku budou útočit na pohárové příčky. V neděli odpoledne hostí Mladou Boleslav a jednat by se mohlo o velice atraktivní duel, napovídají tomu výsledky posledních vzájemných zápasů.

Jílek: Musím kluky pochválit, i když jsme ztratili dva body

Olomoučtí remizovali ve 26. kole první ligy s Bohemians 1905 2:2. Na čtyřech gólech se podíleli pouze dva střelci, za domácí skóroval ve 37. a 51. minutě Mojmír Chytil, za hosty ve 25. a 54. minutě Jan Matoušek.

Matoušek zachytil olomouckého snajpra, Klokani odjeli z Moravy s bodem v kapse

Bohemians remizovali ve 26. kole Fortuna ligy na půdě Olomouce 2:2. Atraktivní zápas si pro sebe uzmuli kanonýři obou celků. Zatímco na straně pražského týmu se dvakrát trefil Jan Matoušek, za Hanáky přesně mířil ve formě hrající Mojmír Chytil, jenž má na kontě již 11 ligových gólů. Bohemka tak po čtyřech kláních v české nejvyšší soutěži poprvé nezvítězila.

Sigma a Bohemians se po porážce od sešívaných postaví proti sobě

Olomouc i Bohemians za sebou mají nepovedené zápasy s pražskou Slavií. Zatímco Sigma sešívaným podlehla v lize, "Klokani" v Edenu padli po velkém boji v semifinále národního poháru. Zlepší si některý z mančaftů reputaci ve vzájemném klání?

Slavia si ve strhující bitvě o Vršovice vysloužila střet s arcirivalem. Finále nabídne derby „S“

Slavia zdolala v semifinále MOL Cupu vršovického rivala Bohemians 3:2 po prodloužení a po roční pauze si opět zahraje pohárové finále. Ke střetu s ještě větším pražským sokem Spartou, ke kterému v rozhodujícím souboji o trofej dojde poprvé od sezony 2001/2002, ji po remízové základní hrací době dovedl vítěznou trefou ve 110. minutě střídající Václav Jurečka, jenž si po loňské účasti ve finále se Slováckem duel o trofej zopakuje.

HN: Generální partner Bohemians 1905 má potíže a shání investora

Energetický holding Malina, který je od minulého roku generálním partnerem klubu Bohemians Praha 1905, je v problémech a shání investora. Informovaly o tom Hospodářské noviny. Zatím není jasné, zda aktuální krize společnosti bude mít dopad i na momentálně čtvrtý tým fotbalové ligy.

Vršovické derby určí finalistu poháru. Potvrdí Slavia, že na Bohemians umí?

Už jen krůček schází Slavii k tomu, aby se po roční odmlce znovu probojovala do finále MOL Cupu. V něm se dost možná utká s nenáviděnou Spartou, ještě předtím ovšem musí zdolat jiného městského rivala. Bohemians jistě rovněž budou chtít zabojovat o postup, proti rivalovi z Vršovic se jim nicméně dlouhodobě nedaří.

Bohemka vyhrála zaslouženě, uznal trenér Slovácka Svědík

Bohemians 1905 ve 25. kole první ligy udolali v přímém souboji o čtvrté místo Slovácko 1:0. O výsledku rozhodl ve 49. minutě domácí obránce Daniel Köstl. Slovácko v nejvyšší soutěži podlehlo po předchozích dvou výhrách a na nedělního soupeře ztrácí z páté příčky tabulky tři body. Celek z Uherského Hradiště ale má k dobru středeční odložené utkání v Jablonci.

Klokani skáčou vstříc pohárové Evropě, Köstl rozhodl další důležitý duel

Domácí Bohemians zvítězili ve 25. kole Fortuna ligy nad Slováckem 1:0. Po nevýrazném prvním poločase začal ten druhý bleskurychlým gólem Klokanů. Přesný centr zleva našel Daniela Köstla, jenž hlavou posunul zelenobílé na čtvrtou příčku tabulky před celek z Uherského Hradiště. Obránce si připsal přesný zásah ve druhém zápase po sobě, těsně před reprezentační přestávkou totiž šokoval Viktorii Plzeň a obral ji o všechny body.

Bohemians i Slovácko bojují o poháry, pro koho vyzní vzájemný souboj?

Pětadvacáté kolo české nejvyšší soutěže zakončí souboj dvou týmů pomýšlejících na evropské poháry. Příjemným překvapením sezony jsou Bohemians 1905, na mezinárodní scénu se pak podruhé za sebou chce protlačit Slovácko.

Kuchta je hráčem měsíce, mezi trenéry v březnu vyhrál Veselý

Útočník Sparty Jan Kuchta se stal hráčem měsíce v první lize. Mezi trenéry v březnu vyhrál Jaroslav Veselý z Bohemians 1905. Ligová fotbalová asociace (LFA) o tom informovala v tiskové zprávě.

Plzeň znovu prohrála, proti Bohemians ztratila vedení

Už počtvrté na jaře vyšli naprázdno fotbalisté Plzně, kteří tak ztratili kontakt s čelem tabulky. Po Slavii nestačili doma ani na dalšího vršovického soupeře, byť je do vedení poslal Vydra. Po pauze ale došlo k vyrovnání Chorého vlastencem, i v deseti bez vyloučeného Kadlece pak pro Klokany rozhodl utkání Köstl.

Plzeň se potřebuje oklepat z prohry na Slavii. Poradí si s houževnatými Bohemians?

Plzeň uplynulý víkend nezvládla klíčový zápas na hřiště Slavie. Propásla tak šanci vrátit se do čela tabulky, ve které se naopak propadla za Spartu na třetí místo. V boji o mistrovský titul však Západočeši chtějí dál zůstat. K tomu by jim jistě pomohla výhra nad čtvrtými Bohemians.

Bohemians ukončili sérii Pardubic a posunuli se na čtvrté místo

Čtyřzápasová šňůra Pardubic bez porážky skončila. Východočeši našli přemožitele po více než měsíci, a to na hřišti, které donedávna využívali jako své útočiště. Bohemians ovšem demonstrovali, že Ďolíček již nyní patří výhradně jim. Po výhře 2:0 se "Klokani" posunuli na čtvrté místo, naopak Pardubice jsou v tabulce poslední o skóre za Zlínem.

Preview: Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice

Ještě na podzim byl vršovický Ďolíček pro Pardubice domácím hřištěm, nyní tam Východočeši zamíří už jako hosté. V rámci jejich vytrvalé honby za záchranou se tam poperou s domácí Bohemkou, která je naopak stále ve hře o poháry.