Dynamo České Budějovice Česko - Dynamo České Budějovice - Zprávy

Budějovice po "ostudě ostud" přivítají Hradec. Dočkají se konečně bodů?

Nálada v Českých Budějovicích se blíží bodu mrazu. Tamní Dynamo prohrálo sedm soutěžních zápasů za sebou, navíc se rozkmotřilo z vlastními příznivci, kteří kvůli nařízení klubu nebudou vpuštěni do sektoru, v němž sídlí kotel. Navzdory tomu však Jihočeši hodlají proti Hradci Králové ukončit čekání na bodový zisk.

Útok Plzně zametl s Budějovicemi. Viktoria deptala ligového otloukánka i v netradiční sestavě

Viktoria Plzeň porazila v 18. kole Fortuna ligy České Budějovice 5:0 a posunula se v tabulce na třetí místo za pražský tandem. O osudu duelu bylo rozhodnuto už v první půlhodině, v níž se prosadili Erik Jirka a po takřka třech měsících Jan Kliment, kteří se nejlepším možným způsobem odvděčili za důvěru při absencích svých útočných kolegů. Po změně stran se do listiny střelců zapsal mimo jiné i Jhon Mosquera, jenž se trefil poprvé od začátku září. Jihočeši tak prodloužili svou sérii proher na šest ligových duelů a zůstávají na dně tabulky.

Plzeň bude proti trápícím se Budějovicím hájit třetí místo

Plzeň zvládla středeční dohrávku šestého kola a po nějaké době se zase vrátila na třetí místo ligové tabulky. Na něm chtějí fotbalisté Viktorie setrvat i po střetnutí s Českými Budějovicemi, které už přes dva měsíce čekají na jakýkoliv bodový zisk.

Tři odložená utkání 17. kola první ligy se dohrají 13. prosince

Tři zápasy 17. kola první ligy Bohemians 1905 - Liberec, České Budějovice - Hradec Králové a Mladá Boleslav - Karviná, které byly ze soboty přeloženy kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilému trávníku, se dohrají v náhradním termínu ve středu 13. prosince.

Sobotní zápas mezi Budějovicemi a Hradcem byl po sněžení odložen

Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila sobotní utkání 17. kola nejvyšší soutěže mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. Po intenzivním sněžení je hrací plocha na stadionu na Střeleckém ostrově nezpůsobilá. V tiskové zprávě o tom informovala LFA. Náhradní termín bude určen v nejbližších dnech.

Změna týmové chemie Dynamu na loupež v Edenu nestačila. Slavii zachránil mistr druhých půlí

Slavia Praha porazila v 16. kole Fortuna ligy České Budějovice 2:1, vítězství se ovšem pro favorita nerodilo snadno. Klíčovými se pro vývoj duelu staly rohové kopy Pražanů. Z toho prvního poslal domácí do vedení už v sedmé minutě Václav Jurečka, z jednoho z dalších ale Budějovice po rychlém protiútoku vyrovnaly zásluhou Quadriho Adedirana. Následný permanentní tlak domácích zužitkoval až v 72. minutě Mojmír Chytil, který zatím všechny ligové branky v sešívaném dresu vstřelil ve druhém poločase. První zápas bez trenéra Marka Nikla, jenž byl před pár dny odvolán, tak pro Jihočechy skončil bez bodového zisku.

Slavia se může vrátit do čela. Využije špatné nálady v táboře Budějovic?

Slavia se na konci října na chvíli dostala do čela ligové tabulky, avšak rychle jej zase opustila. Sešívaní každopádně dál hodlají dorážet na vedoucí Spartu. Z toho důvodu by neměli mít potíže s Českými Budějovicemi, které se trápí, kvůli čemuž sáhly k částečně obměně trenérského ansámblu.

Nikl končí jako trenér Českých Budějovic, Zápotočný pokračuje

V Českých Budějovicích skončil kouč Marek Nikl. Z dvojice trenérů povede mužstvo nadále už jen Tomáš Zápotočný, jeho asistenty zůstávají Jiří Lerch a Jiří Kladrubský. Jde o překvapivý krok, neboť předseda představenstva Dynama Vladimír Koubek ještě na začátku reprezentační přestávky na setkání s fanoušky uvedl, že oba trenéři mají jeho důvěru...

Útok Dynama na Střeleckém ostrově opět mlčel. Typickou výhru Sklářů trefil syn teplické legendy

Fotbalisté Teplic zvítězili v duelu 15. kola Fortuna ligy v Českých Budějovicích 1:0. Utkání dvou celků s neoslnivou formou rozhodl už šest minut po úvodním hvizdu 19letý Tadeáš Vachoušek, syn současného sportovního ředitele Severočechů Štěpána, který ve žlutomodrém dresu odehrál úctyhodných 286 zápasů. Mladý útočník tak zapsal svůj druhý přesný zásah v letošním ročníku a zasloužil se o tabulkový posun Sklářů, kteří tímto výsledkem vyhráli počtvrté v sezoně. Dynamo naopak počtvrté v řadě padlo bez vstřeleného gólu a ligový peloton po bodovém zisku konkurentů ze Zlína uzavírá.

České Budějovice se potřebují proti Teplicím vzchopit

Do nepříjemné situace se dostaly od poslední reprezentační přestávky České Budějovice. Odrážet potenciální pád na dno tabulky budou proti Teplicím, které na poslední výjezd na jih Čech vzpomínají v dobrém.

Dynamo nevylepšilo tristní bilanci ani v Liberci. Horu problémů Budějovic navýšil Kulenovič

Hráči Českých Budějovic padli ve 14. kole Fortuna ligy na půdě Liberce 0:1. Hosty přitom málem poslal ve 34. minutě do vedení Jiří Skalák, jenže zkušený útočník byl přistižen v ofsajdu a jeho trefa neplatila. Po změně stran si domácí naopak postavení mimo hru pohlídali, a nic tak nebránilo tomu, aby Luka Kulenovič rozhodl. Jihočeši, jejichž kádr v týdnu opustil 32letý lídr Jakub Hora, tedy neukončili více než roční čekání na venkovní výhru ani U Nisy.

Liberec se může vyšvihnout do horní poloviny tabulky

I přes nepříliš uspokojivé výsledky má Liberec horní polovinu tabulky na dosah. Stačí mu k posunu do ní to, aby v neděli odpoledne zdolal České Budějovice, které už se dělí o dno tabulky se Zlínem.

České Budějovice vyřadily z kádru A-týmu záložníka Horu

Českobudějovický fotbalový klub na následující zápasy vyřadil z A-mužstva záložníka Jakuba Horu. Dynamo o tom informovalo na svém webu, důvody rozhodnutí nezveřejnilo. Klub se zkušeným dvaatřicetiletým středopolařem, který je nejlepším týmovým střelcem v prvoligové sezoně, podle všeho jedná o předčasném ukončení smlouvy.

Pardubice daly hlavy dohromady. České Budějovice po asistenci Hlavatého skolil Zlatohlávek

České Budějovice nevyužily výhody domácího prostředí a ve 13. kole FORTUNA:LIGY podlehly Pardubicím 0:1. Souboj celků ze spodní poloviny tabulky rozhodla jediná trefa z kopačky Tomáše Zlatohlávka, jenž zúročil sklepnutí Michala Hlavatého, a připsal si tak svůj první přesný zásah v nejvyšší české soutěži. Východočeši zároveň prolomili pětizápasovou sérii bez vítězství a Dynamu se v tabulce vzdálili na rozdíl tří bodů.

Mizerná obrana kontra špatný útok. Budějovice změří síly s Pardubicemi

Na českobudějovickém Střeleckém ostrově se potkají dva týmy se shodným ziskem deseti bodů. Domácí Dynamo brzdí v rozletu především chatrná obrana, hosty z Pardubic zase impotentní útok. Zapracují oba celky na svých slabinách?