Dynamo České Budějovice Česko - Dynamo České Budějovice - Zprávy

Další články

Teplice si mohou proti Dynamu zajistit prostřední skupinu

Duel celků v dolní polovině tabulky se odehraje na závěr sobotního programu v Teplicích. Ty si v případě vítězství mohou zajistit účast v prostřední skupině, České Budějovice se naopak potřebují udržet nad Karvinou.

Liberecké výbuchy neodezněly ani s novým majitelem. Budějovice už nejsou poslední

Liberci se už poněkolikáté v sezoně stalo, že na solidní výsledek navázal nečekaným selháním, a ve 28. kole Fortuna ligy prohrál v Českých Budějovicích 2:3. První gólovou radost přitom prožili právě hosté, avšak v závěru první půle srovnal Patrik Hellebrand. Důležitý moment pak nastal v 54. minutě, kdy byl nejprve vyloučen útočník Severočechů Luka Kulenovič, ale na základě zhlédnutí videa byl tento trest odvolán. Dynamo se i za vyrovnaného počtu hráčů na hřišti dokázalo prosadit, vítězství znamenající posun z poslední příčky tabulky ale nakonec znamenal až přesný zásah Jana Suchana z 96. minuty. Favorit se přitom radoval z vyrovnání jen o chvíli dříve.

Preview: Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec

České Budějovice nevyhrály pětkrát za sebou, v tabulce zůstávají na posledním místě a jejich situace je tak i nadále kritická. V sobotu odpoledne navíc na jih Čech dorazí sebevědomý Liberec.

Učebnicová souhra jmenovců v záchranářské bitvě na České Budějovice nestačila

Fotbalisté Pardubic remizovali ve 27. kole Fortuna ligy s Českými Budějovicemi 1:1. Východočeši otevřeli skóre hned v páté minutě, kdy po ukázkové zpětné přihrávce Michala Hlavatého zapsal mezi střelce Michal Surzyn. I přes několik dalších šancí už ovšem hráči v červených dresech další přesný zásah nepřidali, a to se jim v závěru vymstilo, protože vyrovnávací gól vstřelil Zdeněk Ondrášek. Jihočeši tak zareagovali na nečekanou remízu Karviné a jejich manko na předposlední příčku zůstalo jednobodové.

Pardubice chtějí proti Budějovicím udělat další krok k záchraně

Tříbodový náskok na baráž a osmibodový na přímý sestup mají aktuálně hráči Pardubic, kteří mají o prvním dubnovém víkendu jedinečnou příležitost jej navýšit. Na domácí půdě totiž přivítají poslední České Budějovice.

Sparta se třásla o výsledek, k výhře jí pomohl pokračující víkend brankářských omylů

Hráči Českých Budějovic podlehli ve 26. kole Fortuna ligy na domácím hřišti Spartě 0:1. O hubeném vítězství Pražanů rozhodl v 17. minutě Veljko Birmančevič, jehož na první pohled nikterak nebezpečný pokus skončil po obřím zaváhání Martina Janáčka v síti. Gólman Dynama tak dal vzpomenout na den starý exces brankářského kolegy Matúše Macíka z Olomouce, jehož zaváhání rovněž stálo Hanáky bodový zisk. Letenští pak přežili zejména v závěru utkání nadějnou snahu Jihočechů o vyrovnání a vrátili se zpátky do čela ligy.

První proti poslednímu. Sparta míří do Českých Budějovic

Naprosto odlišné rozpoložení i pozice v tabulce znamenají, že utkání mezi Českými Budějovicemi a Spartou má jasného favorita. Letenští však na jihu Čech obvykle nemívají snadné pořízení.

Suchanův březen Dynamo nad vodou neudržel. Karviná pod vedením Vlka ulovila výhru

Karviná na domácí půdě porazila v záchranářském duelu 25. kola Fortuna ligy České Budějovice 2:1. Hosté se ujali vedení díky brance bývalého hráče Slezanů Jana Suchana, jenž naposledy zazářil dvěma trefami proti Zlínu. Domácí, které vedl po odvolání kouče Juraje Jarábka poprvé v roli hlavního trenéra Lubomír Vlk, však utkání otočili ve svůj prospěch, když poslal Dynamo na dno tabulky v nastaveném čase druhého dějství proměněnou penaltou Alex Iván.

Důležitý souboj ze spodku tabulky: Karviná po trenérské rošádě přivítá Budějovice

Hráči Karviné i Českých Budějovic odcházeli v posledním kole ze hřiště zklamaní. V případě Slezanů vyústila další ztráta bodů dokonce ve vyhazov trenéra. Pokud ovšem v dalším utkání porazí jihočeské Dynamo, opustí právě na úkor sobotního soupeře poslední místo v ligové tabulce.

Zlín po zběsilém úvodu i závěru vyválčil v záchranářské bitvě na jihu Čech důležitý bod

České Budějovice nenavázaly na předchozí domácí vítězství a v duelu 24. kola Fortuna ligy remizovaly se Zlínem 2:2. Atraktivní duel se parádně rozjel už v úvodu, kdy během sedmi minut viděli diváci gól na obou stranách. Skvělý výkon předvedl především Jan Suchan, jenž po změně stran svou druhou trefou zvýšil naděje Dynama na triumf. Ševci se ovšem nevzdali a v 90. minutě zásluhou Jakuba Janetzkého srovnali, čímž si na svého soupeře udrželi těsný náskok a zároveň se vzdálili poslední Karviné na rozdíl tří bodů.

Budějovice v záchranářském duelu přivítají Zlín. Který celek potvrdí zlepšení formy?

České Budějovice i Zlín se v posledních týdnech mírně zvedly, oběma týmům ale stále hrozí sestup do druhé nejvyšší soutěže. Na vzájemný souboj se tedy jistě důkladně nachystají. Využijí Jihočeši zlepšení na domácí půdě?

Životní okamžik českobudějovického mladíčka zatemnil dvěma góly Yusuf

Mladá Boleslav zvládla duel 23. kola Fortuna ligy, když na vlastní půdě porazila České Budějovice 3:1. Utkání střelecky otevřel už v samém úvodu teprve 17letý debutant Petr Zíka. Předposlední celek tabulky si však vedení dlouho neužil, jelikož už v 15. minutě po dvou slepených brankách Yusufa prohrával. Na údery od bahrajnského reprezentanta nedokázali hosté v celém zbytku duelu zareagovat, a kouč David Holoubek tak mohl slavit premiérové vítězství na lavičce Středočechů. Klub z města automobilů čekal na tříbodový zisk od 11. listopadu minulého roku.

Budějovice se představí v Boleslavi. Uspěje povzbuzené Dynamo i venku?

Českým Budějovicím se po startu jarní části sezony daří v domácím prostředí. V sobotu by jistě rády uspěly i v Mladé Boleslavi, ktera na vítězství v nejvyšší soutěži čeká už skoro čtyři měsíce.