FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Další články

Preview: FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko

Slovácko prožívá mizerné jaro, pravidelně ztrácí body a hazarduje s umístěním v elitní šestce. Tuto příčku bude bránit v Hradci Králové.

Měl jsem to odkopnout a nevymýšlet blbosti, litoval Grigar chyby před gólem

Teplický brankář Tomáš Grigar dnes nastoupil po takřka dvou měsících k ligovému zápasu, neprožil ale vydařený návrat. Jednačtyřicetiletý fotbalista v úvodu domácího duelu 27. kola proti Hradci Králové špatnou rozehrávkou "daroval" gól Danielu Vašulínovi a Severočeši se po porážce 0:1 propadli na desáté místo tabulky o bod za svého soupeře.

Slabší období brankářů neminulo ani Grigara. Školácká chyba veterána rozjásala Hradec

Hradec Králové se nezalekl domácí neporazitelnosti Teplic trvající od začátku listopadu a ve 27. kole Fortuna ligy vyhrál na jejich hřišti 1:0. K cennému úspěchu mu velkou měrou pomohl 41letý brankář Sklářů Tomáš Grigar, jenž navázal na minely svých kolegů z minulého víkendu či chybu jabloneckého Jana Hanuše v souběžně hraném klání a v šesté minutě doslova daroval gól Danielu Vašulínovi. Východočeši se ziskem všech bodů vyškrábali ze skupiny o udržení a posunuli se na průběžnou devátou příčku.

Teplice se proti Hradci hodlají vrátit k tomu, co je zdobí

Opustily Teplice svou herní tvář? "Skláři" začali především v utkáních mimo své domácí prostředí dostávat dost branek, a i kvůli tomu již přes měsíc čekají na výhru. Proti Hradci Králové si tedy chtějí zlepšit náladu.

Dar v podobě vlastního gólu oplatila Karviná vyloučením. Útok Hradce táhli mladí obránci

Fotbalisté Hradce Králové porazili ve 26. kole Fortuna ligy na vlastním stadionu Karvinou 2:1. Vyrovnané utkání celků ze spodních pater tabulky v první půli gólově otevřel mladý krajní bek Štěpán Harazim, na jehož trefu dokázali Slezané ještě před pauzou odpovědět díky vlastnímu gólu soupeře. V závěru úvodního dějství jim ale zbytek duelu výrazně zkomplikoval Amar Memič, jenž po hrubém faulu uviděl červenou kartu. Východočeši početní převahu využili v 65. minutě, kdy vsítil rozdílovou branku 20letý stoper Karel Spáčil.

Hradečtí chtějí proti Karviné udělat další krok k záchraně

Aktuálně sedmibodový náskok na barážové příčky není pro Hradec Králové i vzhledem k existující nadstavbě úplně bezpečný, avšak v neděli mohou Votroci udělat další krok k záchraně. Pokud porazí Karvinou, bude jejich pozice podstatně veselejší.

Zklamání českého jara? Pět zajímavých jmen stále čeká na první start

Zimní přestupové období obvykle nebývá tak akční jako letní, nicméně letos se ve FORTUNA:LIZE uskutečnilo hned několik zajímavých transferů. Některé posily však stále čekají na to, aby v nových týmech odehrály první ligové minuty. Kterých pět jmen zatím nedostalo šanci?

Sparta stráví reprezentační pauzu v čele. Výsledkovou krizi zastavil útočný trojzubec

Hráči Sparty dali zapomenout na řadu neúspěchu z nedávné doby a ve 25. kole Fortuna ligy porazili Hradec Králové 2:1. Domácí realizační tým tentokrát nesáhl k experimentům se sestavou a v útoku vsadil na trojici mužů, která před startem utkání obstarala už 24 ligových branek. Její solidní představení proti Votrokům rozjel v 16. minutě Veljko Birmančevič a krátce po změně stran se trefil také Jan Kuchta. Prosadit se mohl i nejlepší střelec klubu Lukáš Haraslín, toho ale obral o radost ofsajd.

Sparta se chce zmátořit proti Hradci Králové

Už pět po sobě jdoucích zápasů nedokázala pražská Sparta v základní hrací době vyhrát. Nyní čelí papírově podstatně snazšímu soupeři v podobě Hradce Králové a nutně tak již potřebují zvítězit, aby se udrželi v pozici hlavního favorita na ligový titul.

Největší kredit patří hráčům, uvedl po vítězném derby Horejš

Přestože trenér David Horejš dnes vedl hráče Hradce Králové v lize teprve podruhé, cítil význam východočeského derby s Pardubicemi. Od všech lidí kolem sebe slyšel, že porazit regionálního rivala je důležitější než pražská "S" Slavii a Spartu. Po výhře 2:0 si na tiskové konferenci pochvaloval, jak jeho mužstvo zápas odpracovalo.

Premiérové derby o východní Čechy na novém hradeckém stadionu rozhodl domácí Čihák

Hradec Králové porazil ve 24. kole Fortuna ligy Pardubice 2:0. Přestože měli "Votroci", kteří svého regionálního rivala poprvé přivítali v Malšovické Areně otevřené v září roku 2023, od úvodních minut mírnou převahu, skórovat dokázali až po necelé hodině hry. Hlavou se o to postaral Filip Čihák, jenž se prosadil proti svému bývalému zaměstnavateli. Domácí se tedy dočkali prvního vítězství po zimní přestávce a v tabulce se přiblížili na rozdíl jediného bodu skupině zaručující play off o Konferenční ligu. Hosté si naopak připsali třetí porážku v řadě.

Konečně i v Malšovicích. Nový stadion bude hostit derby mezi Hradcem a Pardubicemi

Po dvou utkáních v Pardubicích se východočeské derby poprvé odehraje taky na druhém zbrusu novém stadionu. Domácí Hradec Králové bude pochopitelně toužit po vítězné premiéře. Obzvlášť s ohledem na to, že regionálnímu rivalovi má co vracet.

Hradec nevyužil v Jablonci dlouhou přesilovku a pokračoval v jarní tradici

Jablonec remizoval ve 23. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 1:1. Skóre již v páté minutě otevřel hlavou Karel Spáčil, nicméně po půlhodině na tuto trefu odpověděl Jan Chramosta. Stejně jako v utkání s Libercem se zkušený útočník prosadil z pokutového kopu. Po změně stran sice měli Votroci po vyloučení Haidersona Hurtada dlouhou přesilovku, gólově se jim ji však nepodařilo využít. Ani čtvrtý jarní zápas Východočechů tedy vítěze nenašel, Jablonečtí si dokonce připsali již 10. dělbu bodů v sezoně.

Bylo to strašně rychlé, říká Vácha o angažmá v Hradci. S Horejšem už se zná delší dobu

Během podzimu se předčasně kvůli názorovým neshodám pakoval z pražské Sparty, kde fungoval u druholigové rezervy. Teď se ale Lukáš Vácha (34) dočkal nové výzvy, když jej jako asistenta trenéra Davida Horejše (46) angažoval Hradec Králové.