Jablonec doplatil na mizernou disciplínu. Ladra gólem dorovnal svůj nejlepší ligový výkon

Mladá Boleslav v 16. kole Fortuna Ligy otočila duel na půdě Jablonce a zvítězila 2:1. Úvodní branku sice zaznamenali domácí, v závěru první půle se ovšem na straně Severočechů nechal vyloučit David Heidenreich, jehož tým v této sezoně obdržel už sedm červených karet. Hosté navíc záhy získané výhody využili brankou Tomáše Ladry, který si připsal pátou trefu ligového ročníku a dorovnal své dosavadní sezonní maximum. V průběhu druhé půle viděli červenou kartu i hosté, přesto zásluhou Vojtěcha Kubisty strhli výhru na svoji stranu.
12.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Jablonec a Mladá Boleslav mají poslední šanci napravit nepovedený podzim

Poslední soutěžní zápas v tomto kalendářním roce před sebou má Jablonec. Dlouhé roky ambiciózní Severočeši se druhým rokem pohybují ve druhé polovině tabulky a reputaci si budou chtít napravit proti Mladé Boleslavi.
11.11. | Previews | žádný komentář

Teplice proti Boleslavi opět neuspěly. Mareček přesnými zásahy orámoval poločasovou pauzu

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 15. kole Fortuna ligy Teplice 3:0, a vyhráli tak už ve čtvrtém vzájemném soutěžním klání v řadě. O dva góly domácích se postaral Daniel Mareček, jenž se trefil nejprve ve 43. minutě a poté téměř ihned po příchodu z kabin. Díky výhře se Středočeši posunuli před svého soupeře o pět příček, přestože mají jen o tři body víc, což i nadále potvrzuje vyrovnanost celé soutěže.
06.11. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Mladá Boleslav uvidí souboj dvou šestnáctibodových týmů

Teplice minulý týden zastavily pád a po třech porážkách se radovaly ze zisku všech bodů. Na Mladou Boleslav se jim příliš nedaří, souboj dvou šestnáctibodových týmů začíná v neděli v 15 hodin.
06.11. | Previews | 2 komentáře

Baník ztrestal Boleslav ze vzduchu. Gólově zářili obránci, asistence posbírali Srbové

Mladá Boleslav ve vzduchu očividně nedominuje. Středočeši na půdě ostravského Baníku inkasovali třikrát, přičemž všechny branky obdrželi po hlavičkách protivníka. Slezané těžili zejména z perfektně zahraných rohových kopů, díky nimž si vytvořili rozhodující náskok.
29.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Baník v posledních letech našel na Boleslav recept. Potvrdí svůj um s dalším koučem?

Ostravský Baník se na zápas proti Mladé Boleslavi jistě těší. Slezané zdolali Středočechy při všech čtyřech posledních seancích a rádi by na šňůrku jistě navlékli pátý korálek úspěchu. Obzvlášť po první ztrátě bodů pod novým koučem.
28.10. | Previews | 2 komentáře

Drama v Boleslavi zvládli lépe domácí, Bohemians třikrát přišli o vedení

Třikrát se Bohemians dostali na hřišti Mladé Boleslavi do vedení, nakonec si ale zpět do Vršovic neodvezli ani bod. Domácí totiž nalezli odpověď na všechny góly soupeře a sami se v závěru dostali do vedení, které už nepustili. Vynikající zápas odehrál především záložník Středočechů Daniel Mareček, jenž přitom v automobilovém městě hostuje právě z Bohemians.
23.10. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Bohemians chtějí venku znovu loupit, Boleslav naopak touží po první domácí výhře

Bohemians už déle než měsíc čekají na přemožitele a navzdory předsezonním očekáváním se v ligové tabulce dál drží vysoko. V neděli formu "Klokanů" otestuje Mladá Boleslav, která naopak zatím marně hledá ve výkonech konzistenci.
22.10. | Previews | 3 komentáře

Slavia i přes hru v oslabení porazila Mladou Boleslav

Po výhrách Sparty a Plzně se Slavia dostala pod tlak, nakonec ale svůj zápas v rámci 12. kola zvládla. Sešívaní sice proti Mladé Boleslavi hráli většinu času bez vyloučeného Oscara, přesto zápas dotáhli do vítězného konce. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského tak dál drží v ligové tabulce druhé místo, Boleslav klesla na 11. příčku.
16.10. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Slavia se potřebuje odrazit ode dna, šanci má proti Mladé Boleslavi

Hrozivá forma provází v posledních týdnech pražskou Slavii, která prohrála čtyři z pěti zápasů z uplynulého měsíce. Napravit svou reputaci chce proti Mladé Boleslavi, jež se naopak po nepovedeném začátku zlepšila.
15.10. | Previews | 5 komentářů
03.12. Bohemians v Tipsport lize drží naději na triumf
Výběr Bohemians 1905 vyhrál i závěrečný třetí zápas v Tipsport lize a udržel šanci na celkové prvenství v přípravném turnaji. "Klokani" zakončili účinkování ve skupině B vítězstvím 3:1 v pražském souboji proti lídrovi třetí ligy Žižkovu. Bohemians vyhráli skupinu s devíti body a se skóre 10:5. V celkovém pořadí turnaje se "Klokani" dostali na průběžné první místo před Brno, které ve skupině E rovněž ovládlo všechny tři zápasy a má stejný rozdíl ve skóre, ale méně vstřelených branek než Pražané. "Klokany" už může o celkový triumf připravit jen Mladá Boleslav. Středočeský tým má před závěrečným duelem s Varnsdorfem šest bodů a skóre 6:2. (ČTK)
02.12. TL: FK Mladá Boleslav - Chrudim 1:0

Přípravný turnaj Tipsport liga:

Skupina A (Mladá Boleslav):

FK Mladá Boleslav - Chrudim 1:0 (0:0).

Branka: 79. Ladra z pen.

Sestava M. Boleslavi: Polaček (46. Kořán) - Rulc (46. Král), Šimek, Karafiát (46. Donát) - Dele, Matějovský (46. Žitný) - Pech (46. Látal), Skalák (46. Ekpai), Fulnek (46. Mašek) - Jawo (46. Vojta), Ladra. Trenér: Hoftych.

(ČTK)
25.11. TL: Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:2
Tipsport liga:
Skupina A:
FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 5:2 (2:1).
Branky:
22. Ekpai, 38. Dele, 63. Vojta, 66. Mareček, 90. Žitný - 32. Jurčenko, 84. Kadrmas.
Sestavy:
M. Boleslav:
Polaček (46. Mikulec) - Král (46. Rulc), Karafiát (46. Šimek), Suchý (46. Donát) - Kubista (46. Mareček) - Látal, Žitný, Dele, Ekpai - Stránský (46. Mašek), Vojta. Trenér: Hoftych.
Hradec: Hrnčíř (46. Vlk) - Holovackij, Baloun, Hlaváč - Mahr (69. Schmoranz), Kosař, Kučera, Kutík (69. Boniš) - Hypšman (59. Březák) - Hájek (59. Kadrmas), Jurčenko (59. Hodač). Trenér: Koubek. (ČTK)
24.11. Heidenreich a Silný si dvakrát nezahrají
David Heidenreich (Jablonec) a Robert Silný (Zlín) si kvůli červené kartě nezahrají dvě soutěžní utkání. Jeden zápas po vyloučení vynechají Patrik Čavoš (České Budějovice), Lukáš Endl (Brno) a Ondřej Karafiát (Mladá Boleslav). (ČTK)
24.11. Jawo se stane posilou Mladé Boleslavi
Zlín bude ve druhé polovině sezony bojovat o záchranu bez Lamina Jawa. Sedmadvacetiletý gambijský útočník jako volný hráč přestoupí do Mladé Boleslavi, kam by se mohl na základě dohody obou klubů přesunout již od prosince. (isport.cz)
18.11. Slovácko postoupilo do čtvrtfinále MOL Cupu
Slovácko postoupilo do čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu. Obhájci trofeje v osmifinále v Uherském Hradišti zdolali Mladou Boleslav 1:0 brankou Jana Kalabišky.

Domácí byli od začátku aktivnější. V závěru prvního poločasu ještě Havlík trefil tyč, ale v 55. minutě už skóroval Kalabiška po rohovém kopu. Pětatřicetiletý krajní bek či záložník se trefil proti bývalému týmu.

Brankář moravského klubu Nguyen poté vyrazil střelu Karafiáta, který v 88. minutě dostal červenou kartu za tvrdý faul na Tomiče. Slovácko neprohrálo s Mladou Boleslaví ve čtvrtém soutěžním duelu po sobě.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 55. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Mokrusch. ČK: 88. Karafiát (M. Boleslav).

Sestavy:
Slovácko: Nguyen - Tomič, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Daníček (69. Šašinka), Havlík - Petržela (69. Holzer, 87. Reinberk), Kohút (82. Břečka), Duskí - Mihálik (82. Vecheta). Trenér: Svědík.
M. Boleslav: Mikulec - Donát, Suchý, Karafiát - Látal (56. Skalák), Kubista, Mareček (70. Matějovský), Dancák (84. Žitný), Fulnek - Ladra (70. Ekpai), Pech (70. Škoda). Trenér: Hoftych. (ČTK)
18.11. Slavia a Slovácko sehrají osmifinále MOL Cupu
Dva účastníci letošní hlavní fáze Konferenční ligy vstoupí do osmifinále MOL Cupu. Slavie se dnes představí na hřišti druholigové Karviné. Obhájce trofeje Slovácko přivítá Mladou Boleslav. Slávisté zakončili ligový podzim sérií pěti výher a z druhé pozice ztrácejí dva body na vedoucí Plzeň. Slovácko nastoupí proti Mladé Boleslavi, se kterou třikrát po sobě neprohrálo. Tým z Uherského Hradiště přezimuje na osmém místě ligové tabulky, Středočeši jsou šestí. (ČTK)
23.10. Boleslav dál postrádá Matějovského
Bez svého nejlepšího špílmachra se nadále musí obejít Mladá Boleslav. Marek Matějovský nejprve zmeškal klání se Slavií kvůli karetnímu trestu, už v pohárovém duelu však chyběl i na lavičce a pro zranění neprověří ani Bohemians. (fkmb.cz)
19.10. FK Mladá Boleslav - Prostějov 4:0
Třetí kolo Českého poháru MOL Cupu:
FK Mladá Boleslav - Prostějov 4:0 (3:0).
Branky:
19. Ladra, 30. Mašek, 36. Látal, 56. Mareček.
Sestava M. Boleslavi: Mikulec - Donát, Karafiát (77. Suchý), Šimek - Látal, Kubista (46. Dancák), Mareček (59. Stránský), Fulnek (59. Pech) - Darmovzal - Ladra (46. Žitný), Mašek. Trenér: Hoftych. (ČTK)
08.10. Mladá Boleslav ztratila Ekpaie
Ubong Ekpai nedohraje za Mladou Boleslav probíhající zápas v Plzni. Nigerijský křídelník musel s neupřesněným zraněním střídat již po deseti minutách, na trávníku ho nahradil Jiří Skalák.