SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

Mladá Boleslav poprvé pod Jarolímem. V cestě stojí Opava

Naprosto neuspokojivý vstup do sezóny stál místo na lavičce Mladé Boleslavi trenéra Jozefa Webera. Jeho nástupcem a staronovým koučem středočeského celku se stal Karel Jarolím, jehož prvním úkolem je přivézt tři body z Opavy.

Jsem úplně zničený, přemýšlím, co dál, řekl opavský trenér Kováč

Trenér Opavy Radoslav Kováč neskrýval po duelu s Ostravou v 10. kole první ligy frustraci. Jeho svěřenci hráli celý druhý poločas přesilovku, přesto slezské derby prohráli 1:2. Kováč byl podle vlastních slov po utkání zničený a i kvůli odloučení od rodiny přemýšlí, co dál. O situaci si promluví s klubovým vedením, rezignovat ale nehodlá.

Opava zahodila penaltu i přesilovku. Slezské derby tak opanoval šťastnější Baník

Ze slezského derby sice dlouho bolely oči, nakonec však střet Opavy s Ostravou přinesl napínavou podívanou. K vidění byly dvě penalty, červená karta a rozhodnutí v samotném závěru, kdy vítězství Baníku vystřelil někdejší hráč SFC Jaroslav Svozil.

Baník po karanténě čeká derby v Opavě

Baník se po karanténě vrací na ligovou scénu prestižním soubojem s Opavou. Zatímco celek z Ostravy neodehrál téměř měsíc jediný soutěžní zápas, domácí SFC kráčí od jedné porážky k další.

Slovácko udeřilo v úvodu a přehrálo Opavu

Čtyři branky během první půlhodiny byly k vidění v sobotu v Uherském Hradišti. Domácí tým tam zdolal Opavu 3:1, když se prosadili Hofmann, Lukáš Sadílek a Petržela. Za Slezany snižoval Lukáš Holík.

Slovácku končí volno, doma přivítá Opavu

Slovácko si na rozdíl od většiny ligových účastníků užívalo o uplynulém víkendu dovolenou a do zápasu proti Opavě by tak měla jít domácí skvadra odpočata. Hosté se naopak potřebují oklepat z nedávného debaklu.

Slavia střelecky explodovala, Opavě nasázela šest branek

Ačkoliv to dlouho nevypadalo na ideální výkon a poločasové vedení Slavii v Opavě zachránil Kúdela, nakonec sešívaní zvítězili 6:0. Další dvě trefy přidal Kuchta a po jedné Bořil, Sima a Musa.

Slavia se před výletem do Nice představí v Opavě

Generálku na důležitý zápas Evropské ligy v Nice má před sebou Slavia Tu čeká výlet na hřiště Opavy, na němž v minulé sezóně nedokázala zvítězit.

Podle disciplinárky Opava opatření proti koronaviru neporušila

Opava za závěr minulé prvoligové sezony potrestána nebude. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace neshledala, že by Slezané nedodrželi opatření proti koronaviru a tím se dopustili narušení regulérnosti nejvyšší soutěže. Proto s klubem zastavila řízení. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Záložník Hašek jednal s Opavou, Slezany ale neposílí

Martin Hašek jednal o angažmá v prvoligové Opavě, Slezany ale nakonec neposílí. Z možného příchodu pětadvacetiletého záložníka sešlo, protože hráč se soudí se Spartou, které má podle nepravomocného říjnového verdiktu sboru rozhodců Fotbalové asociace ČR (FAČR) zaplatit 800 tisíc eur (přes 21 milionů korun).

Třetí vítězství v řadě. Pardubice zdolaly i Opavu

Výtečnou formu si zřejmě i přes pauzu udržely Pardubice. Ty si na úvod sobotního programu sedmého kola FORTUNA:LIGY poradily s Opavou 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil Tischler.

Opava chce proti Pardubicím navázat na vítězství před pauzou

První vítězství v probíhající sezóně si v minulém kole připsali fotbalisté Opavy, pak ale přišla koronavirová přestávka. Nyní se pokusí urvat další body v Ďolíčku, kde je přivítají v solidní formě hrající Pardubice.

Opava otočila duel s Teplicemi a poprvé v sezoně zvítězila

Opava se nenechala zlomit nešťastným úvodem utkání a nakonec proti Teplicím otočila výsledek ve svůj prospěch. Domácí se tak radovali z první výhry v sezóně a mají na svém kontě pět bodů, tedy o jeden méně než jejich sobotní protivník ze severu Čech.

Teplice chtějí po Baníku skolit dalšího slezského soupeře

Dva celky, které v dosavadním průběhu sezóny navazují na matné výkony z loňské sezóny, se nyní střetnou v Opavě. Domácí tým tam přivítá dalšího soupeře ve žluto-modrých barvách, přijedou Teplice.

Jablonec si bez problémů poradil s Opavou a drží krok s čelem

Zpátky na vítěznou vlnu se po nepovedeném minulém týdnu vrátil Jablonec. Ten si poradil s Opavou 4:1 - v první půli jej do vedení dostali Hübschman a vlastencem Didiba, po přestávce navyšovali Schranz a Považanec. Za hosty se prosadil Pikul.