SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

Teplice chtějí po Baníku skolit dalšího slezského soupeře

Dva celky, které v dosavadním průběhu sezóny navazují na matné výkony z loňské sezóny, se nyní střetnou v Opavě. Domácí tým tam přivítá dalšího soupeře ve žluto-modrých barvách, přijedou Teplice.

Jablonec si bez problémů poradil s Opavou a drží krok s čelem

Zpátky na vítěznou vlnu se po nepovedeném minulém týdnu vrátil Jablonec. Ten si poradil s Opavou 4:1 - v první půli jej do vedení dostali Hübschman a vlastencem Didiba, po přestávce navyšovali Schranz a Považanec. Za hosty se prosadil Pikul.

Jablonec chce napravit nepovedený týden

První ligová prohra a vypadnutí z evropských pohárů k tomu. Takový byl minulý týden v podání Jablonce, který chce toto své počínání napravit. Šanci na to má solidní, doma totiž přivítá Opavu.

Budějovice poprvé udržely čisté konto. Z Opavy vezou bod

České Budějovice poprvé v probíhajícím ročníku udržely čisté konto, k první výhře to ale nestačilo. V Opavě ostatně po většinu duelu tahaly za kratší konec a remízu musí brát všemi deseti. Jihočeši i Slezané tedy sebrali další bodík a zůstávají ve spodních patrech tabulky.

Zlepší se Budějovice v obraně? Další test na Dynamo čeká v Opavě

V Opavě se pomalu naplňuje proroctví o další perné sezoně. Slezané získali ve třech kolech jediný bod a sídlí ve spodních patrech tabulky. Poněkud překvapivě se v podobných místech pohybují také České Budějovice, které doplácejí především na mizernou defenzivu.

Příbram hrála 1:1 s Opavou, oba týmy poprvé v sezoně bodovaly

Fotbalisté Příbrami ve třetím kole první ligy doma remizovali 1:1 s Opavou a stejně jako slezský soupeř v nové sezoně poprvé bodovali. Středočechy poslal do vedení v 57. minutě Emmanuel Antwi, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal střídající René Dedič.

Příbram nebo Opava. Kdo dosáhne na první body do tabulky?

Příbram vyšla v prvních dvou kolech naprázdno a spolu s dalšími dvěma celky uzavírá ligovou tabulku. Opava však taktéž dvakrát prohrála, U Litavky tedy dojde k souboji o první body.

Opava postoupila do 3. kola poháru, Kroměříž odstoupila

Prvoligová Opava postoupila bez boje do 3. kola domácího poháru. Hanácká Slavia Kroměříž, s níž se měla utkat v úterý na jejím hřišti, se rozhodla ze soutěže odstoupit. Stejným způsobem postoupily do dalšího kola i druholigové celky Dukla Praha, Hradec Králové, Chrudim, Líšeň a Prostějov.

Žídek: Převládá zklamání a naštvání, ztratili jsme vyhraný zápas

Opavští prohráli ve 2. ligovém kole ve slezském derby s Karvinou 1:2. Po bezbrankové první půli sice domácí celek poslal do vedení Karol Mondek, hosté ale díky trefám Michala Papadopulose a střídajícího Rajmunda Mikuše otočili skóre. Opava ani podruhé v sezoně nebodovala, naopak Karvinští slaví první vítězství a zůstávají neporaženi.

Karviná stále neporažená, z Opavy přivezla tři body

Nad očekávání povedený vstup do sezóny za sebou mají fotbalisté Karviné. Ti po úvodní remíze proti Baníku vyrazili do nedaleké Opavy, kde sice po Mondekově trefě prohrávali, zásluhou Papdopulose a Mikuše ale dokázali otočit.

Druhé derby v řadě. Karviná hraje v Opavě

První dvě kola a hned zbylí dva slezští soupeři. Takový byl los nové sezóny pro hráče Karviné, kteří po bezbrankové remíze s Ostravou míří do nedaleké Opavy. Jejich vzájemné zápasy oko diváka málokdy nadchnou.

Hrabina vyloučen být neměl, Nešpor ano

Opavský fotbalista Matěj Hrabina podle Komise rozhodčích FAČR v pátečním zápase úvodního kola první ligy v Plzni neměl dostat červenou kartu, ale jenom žlutou. Naopak olomoucký útočník Martin Nešpor v sobotním utkání s Libercem měl být vyloučen.

Plzeň se nadřela, tři body na úvod ligy ale získala

Nebyl to snadný začátek. Fotbalisté Viktorie Plzeň se proti Opavě pořádně nadřeli, aby potvrdili svou roli favorita. Hosty totiž poslal do vedení Helešic, ještě v první půli ale srovnal Bucha. Protti oslabeným Slezanům se ve druhé půli prosadili Beauguel a Ba Loua, díky čemuž Západočeši zvítězili 3:1.

Plzeň bude proti Opavě hrát, testy dopadly dobře

Dnešní úvodní zápas nové sezony české první ligy mezi Plzní a Opavou se odehraje podle plánu. Kontrolní testy Západočechů, kteří mají v klubu dva případy nemoci covid-19, byly negativní. Úřadující vicemistr o tom informoval v tiskové zprávě.

Disciplinární komise v případu Opavy do startu sezony nerozhodne

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) nestihne do začátku sezony rozhodnout v případu možného nedodržení opatření proti šíření nového koronaviru ze strany prvoligové Opavy. Kvůli karanténě ve slezském týmu se ve červenci v uplynulém ročníku nestihla dohrát nadstavbová skupina o záchranu a klub čelí podezření z narušení regulérnosti soutěže.