SFC Opava Česko - SFC Opava - Expres Zprávy

19.03.202117:58

Slavia může vyrovnat vlastní rekord

Pražská Slavia může o víkendu vyrovnat vlastní rekord v ligové neporazitelnosti. Obhájci titulu a lídři tabulky zatím jsou na čísle 35. Jejich víkendovým soupeřem bude předposlední Opava.

ČTK
21.02.202117:18

Opava vyhrála po 13 kolech

Poprvé od 3. října vyhráli fotbalisté Opavy v soutěžním utkání. Na půdě Českých Budějovic se radují po 13 ligových neúspěších v řadě. Jediný gól zápasu vstřelil obránce David Březina. "Prvních 25 minut jsme hráli slušně, ale potom přebrali otěže domácí. O přestávce jsem na hráče apeloval, abychom přestali kecat a začali více hrát. Mluvili jsme o tom, že chceme bod a nakonec máme tři. Konečně jsme po 13 kolech dotáhli zápas do vítězného konce. Doufám, že na příští výhru už nebudeme tak dlouho čekat," řekl trenér Radoslav Kováč.

ČTK
13.02.202118:47

Kováč: Situace se komplikuje

Trenér Opavy Radoslav Kováč nemohl být po domácí remíze 0:0 s Příbramí spokojen. Jeho tým zůstává stále na posledním místě tabulky. "Pořád stejná písnička, strašně malý důraz ve vápně. Proto nedáváme góly. Brno i Příbram jsme doma nezvládli, naše situace se komplikuje," řekl po duelu. "První poločas byl celkově lepší než druhý. Docela dobře jsme do utkání vstoupili, ale ve druhém poločase jsme z toho malinko vypadli. Připadalo mi, že jsme měli strach nebo na nás ležela tíha. Až v závěru jsme se dostali do tlaku. Didiba měl šanci, ale bohužel trefil gólmana. Potom tam Smola dobře vrací balon. Místo, abychom měli hlad a šli to dorazit do branky, nepochopitelně odcouváme z vápna, dodal.

30. a 76. Vokáč, 51. Skala.
Sestava Opavy: Digaňa - Jelínek, Vrána, Blažej (82. Smilek) - Janjuš, Wybraniec (63. Mičola), Koschatzký, Gorčica, Ščudla (22. Manzia) - Kramář (63. Kuča), Rataj. Trenér: Skácel.

ČTK
18.01.202114:30

Dordič ukončil smlouvu v Opavě

Srb Bojan Dordič se dohodl s vedením Opavy na předčasném ukončení smlouvy. Poslední celek prvoligové tabulky o odchodu šestadvacetiletého záložníka informoval na svém webu. Dordič odehrál za Slezany v podzimní části této ligové sezony 11 utkání a neskóroval. V úvodním jarním duelu proti Zlínu, který se hrál v sobotu, se nevešel do nominace. Celkem za Opavu v nejvyšší soutěži nastoupil do 24 zápasů, mezi střelce se zapsal dvakrát. Další čtyři ligové starty přidal v Liberci. "Bojan za námi přišel, že tady dál nechce pokračovat. A my hráče, kteří tady nemají zájem hrát, nechceme. Máme tady kluky, kteří nám chtějí pomoci zachránit ligu, ale Bojan zvolil jinou cestu. Jeho rozhodnutí respektujeme a do budoucna mu přejeme hodně zdaru," řekl sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil.

ČTK
09.01.202114:19

Bialsko-Biala - Opava 1:0 (1:0)

Přípravné utkání:
Podbeskidzie Bialsko-Biala - SFC Opava 1:0 (1:0)
Branka
: 22. Danielak.
Opava: 1. poločas: Fendrich - Žídek, Kulhánek, Březina - Mondek, Tiéhi, Hellebrand, Nešický, Helešic - Smola, Čvančara. 2. poločas:: Fendrich - Žídek, Kulhánek, Večerka - Mondek, Tiéhi, Řezníček, Holík, Hrabina - Rataj, Juřena. Trenér: Alois Skácel.

ČTK
03.01.202114:20

Opava má další čtyři nové hráče

Opava má další čtyři posily. První tréninky zimní přípravy s týmem absolvují útočníci Tomášové Čvančara se Smolou a záložníci Patrik Hellebrand s Lukášem Kaniou. "Jejich působení v SFC intenzivně řešíme s jejich mateřskými kluby. Věřím, že se nám podaří dotáhnout do zdárného konce příchod všech hráčů. Byli by pro nás obrovským přínosem," uvedl pro klubový web nový sportovní manažer Pavel Zavadil, který postupně přechází z hráčské do funkcionářské role.

ČTK
27.12.202018:59

Opava má zájem o hostování Hellebranda

Patrik Hellebrand na hostování ve Slovácku nenastupoval pravidelně, načež by se před jarní částí mohl přesunout do jiného ligového celku. Kmenového hráče Slavie si chce vypůjčit Opava.

isport.cz
11.12.202012:54

Opava ukončila smlouvu se Železníkem

Fotbalový útočník Lukáš Železník po dohodě s vedením klubu předčasně ukončil smlouvu s Opavou a stal se volným hráčem. Slezané o tom bez bližších podrobností informovali na svém webu. Třicetiletý hráčů působil v klubu od ledna. Do tohoto ligového ročníku v dresu posledního týmu tabulky nezasáhl. V minulé sezoně nastoupil Železník za Opavu do 10 ligových zápasů, v nichž si připsal jeden gól a tři asistence. Dříve hrál za Zlín, Slavii a Mladou Boleslav, v nejvyšší soutěži má na kontě 105 zápasů a 16 branek.

ČTK
11.12.202011:30

Opava má několik nakažených hráčů

Čtvrteční testování na koronavirus odhalilo mezi fotbalisty Opavy několik nakažených. Sobotní ligové utkání s Mladou Boleslaví však Slezané odehrají. Poslední tým tabulky o tom informoval na svém webu. "Vždycky ve čtvrtek býváme na špičkách, zda nám z toho někdo nevypadne. Teď se tak stalo v rozsahu, který jsme tady nezažili, ale nedá se nic dělat. Pro nás je to samozřejmě komplikace, doba je ovšem taková. Potýkají se s tím všichni a my musíme bojovat," řekl sportovní manažer a trenér Opavy Radoslav Kováč, jehož tým prohrál poslední čtyři zápasy.

ČTK
05.12.202015:05

Opava dohrává bez zraněného Zavadila

Pavel Zavadil nedohrál první poločas dnešního zápasu s Ostravou. Záložník Opavy musel střídat, poranil si totiž stehenní sval.

21.11.202019:52

Opavu posílil záložník Tiéhi

Mužstvo Opavy posílil minimálně do konce sezony záložník Christ Tiéhi. Součástí dohody je podle klubového webu Slezanů opce. Dvaadvacetiletý středopolař nastoupil už do dnešního zápasu 8. kola první ligy proti mistrovské Slavii. "Christ tady byl na zkoušce a přesvědčil nás o svých kvalitách. Myslím si, že pro nás bude zajímavou posilou. Je s námi už šest týdnů, pomůže nám na hřišti. Je dobře nastavený i charakterově," citoval klubový web sportovního ředitele a asistenta trenéra Radoslava Kováče.

Opava:
Šrom (46. Lasák) - Jelínek (65. Večerka), Didiba, Žídek - Harazim, Darmovzal (24. Rataj), Tiéhi (70. Zavadil), Řezníček, Helešic - Juřena (65. Dedič), Holík (83. Gorčica). Trenér: Skácel.
Karviná: Bolek (46. Neuman) - Janečka (46. Mangabeira), Dramé, Twardzik, Bartošák (46. Guba) - Smrž, Hanousek - Ndefe, Tavares, Mikuš - Haša (63. Vlachovský). Trenér: Jarábek.

ČTK
05.11.202023:30

Opava prodloužila smlouvu s Žídkem

Kapitán Opavy Jan Žídek prodloužil s klubem smlouvu. Délku nového kontraktu pětatřicetiletého obránce slezský celek neoznámil. "Navzdory svému věku je na tom velice dobře pohybově. Co se týče fyzičky, jde podle mého názoru o jednoho z nejlepších hráčů v celé lize. Navíc je to místní kluk, ze zdejšího regionu. Dál s ním počítáme," uvedl trenér a sportovní manažer Radoslav Kováč na klubovém webu.

ČTK
04.10.202015:14

Zavadil je novým rekordmanem naší ligy

Opava včera porazila Teplice, do sestavy Slezanů se vrátil veterán Pavel Zavadil a ve věku 42 let, pět měsíců a čtyř dnů se stal nejstarším hráčem ligové historie. Překonal někdejšího brankáře Jaromíra Blažka, který chytal nejvyšší soutěž naposledy, když mu bylo 42 let, čtyři měsíce a 24 dnů.

ČTK
01.10.202012:01

Karviná měla kopat penaltu

Sudí Alex Denev ve víkendovém utkání 5. kola první ligy proti Mladé Boleslavi poškodil fotbalisty Karviné. Slezský tým měl ve 30. minutě za stažení ve vápně po přímém kopu zahrávat penaltu, uvedla v komuniké komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Zápas, kterému neasistoval videorozhodčí, skončil bez branek. V dalších situacích 5. kola podle komise rozhodčí chybu neudělali. V zápase Slavie se Slováckem Pavel Franěk správně v druhé minutě nařídil penaltu ve prospěch Pražanů a poté dobře neuznal po spolupráci s asistenty dvě branky domácích kvůli ofsajdu. V duelu Plzně s Brnem zase sudí Ondřej Ginzel po přezkoumání situace na videu správně odpískal v 53. minutě pokutový kop pro Západočechy. Nechyboval ani Pavel Julínek, když v zápase Teplic s Ostravou v 35. minutě nechal pokračovat ve hře poté, co se domácí dožadovali penalty. V Jablonci, kde hrála Opava, videorozhodčí Jan Petřík správně doporučil v 37. minutě uznat gól domácího Tomáše Hübschmana, neboť o ofsajd nešlo.

ČTK
16.09.202015:16

Didiba míří do Opavy

Kamerunský obránce Joss Didiba, který naposledy hrál slovenskou ligu v Senici, se stal posilou Slezského FC Opava. Dvaadvacetiletý fotbalista má přijít na hostování s opcí na přestup.

sfc.cz
11.09.202012:33

Opava přišla o zraněného stopera Hnaníčka

Opava ztratila pro podstatnou část sezony zkušeného stopera Jana Hnaníčka. Třiatřicetiletý střední obránce se musel podrobit operaci zkříženého vazu v koleni a čeká ho až osmiměsíční přestávka. Do hry se nevrátí dříve než ve druhé polovině jarní části. "Máme problém v tom, že tři měsíce je zraněný Honza Schaffartzik, který se teď dává dohromady. A Pepa Hnaníček navzdory prvotním prognózám musel na operaci křížového vazu a bude sedm až osm měsíců mimo hru," řekl pro oficiální opavský web trenér Radoslav Kováč.

ČTK
04.09.202013:18

Opava - Prostějov 0:2

Opava - Prostějov 0:2 (0:1)
Branky:
10. a 46. Jurásek.
Sestava Opavy: Fendrich (46. Šrom) - Harazim, Žídek (63. Ščudla), Hrabina - Dordić (63. Smékal), Zavadil (46. Řezníček), Texl (63. Darmovzal), Pikul, Helešic (63. Vrána) - Holík (46. Mondek), Juřena. Trenér: Skácel.

ČTK
24.08.202019:06

Opava dotáhla přestup Pikula

Fotbalisty Opavy posílil polský záložník Bartosz Pikul z Odry Wodzislaw. Podle klubového webu podepsal dvaadvacetiletý hráč se Slezany tříletou smlouvu. "Bartosz je zajímavý fotbalista, rychlostní typ s tahem na branku. Dostal šanci a mile nás překvapil. Vidíme v něm velký potenciál a jsme rádi, že jsme jeho přestup dotáhli do zdárného konce," řekl pro klubový web sportovní manažer a kouč Radoslav Kováč, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent trenéra. Pikulův přestup dotáhl klub už v pátek, kvůli zranění ale hráč do úvodního ligového utkání nové sezony s Plzní (1:3) nezasáhl. V sobotním slezském derby s Karvinou by už mohl nastoupit.