Sestava Opavy: Fendrich (46. Šrom) - Hrabina (83. Večerka), Hnaníček (60. Rychlý), Žídek (83. Koschatzký) - Mondek (60. Harazim), Řezníček (79. Wybraniec), Zavadil (60. Gorčica), Texl (60. Pikul), Helešic (46. Ščudla) - Dordič (79. Darmovzal), Holík (60. Juřena). Trenér: Skácel.

7. Řezníček, 37. Texl, 52. Mondek - 69. a 85. Kara, 55. Greiml, 59. Kitagawa, 88. Knasmüllner.
Sestava Opavy:
I. poločas:
Fendrich - Hrabina, Hnaníček, Žídek - Mondek, Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic - Dordić, Holík.
II. poločas: Lasák - Harazim, Rychlý, Hnaníček - Mondek (60. Ščudla), Řezníček (60. Gorčica), Pikul, Holík (60. Wybraniec), Helešic (60. Darmovzal) - Dedič, Juřena. Trenér: Skácel.rejš.

ČTK
12.08.202014:35

Texl pokračuje v Opavě

Záložník Jiří Texl bude i v podzimní části první ligy hrát za Opavu. Slezský klub se dohodl s jeho mateřskou Olomoucí na prodloužení hostování do 25. ledna.

I. poločas:
Lasák - Helebrand, Rychlý, Večerka - Mondek, Gorčica, Machuča, Wybraniec, Ščudla - Dedič, Dordič.
II. poločas: Šrom - Harazim, Hrabina, Helešic - Pikul, Texl, Řezníček, Koschatzký, Darmovzal - Juřena, Holík. Trenér: Skácel.

ČTK
06.08.202008:18

Disciplinárka bude řešit opavskou karanténu

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se na dnešním jednání bude zabývat možným porušením opatření proti šíření koronaviru ze strany prvoligové Opavy. Kvůli nákaze covidem-19 u jednoho nejmenovaného hráče v týmu Slezanů se v nejvyšší soutěži nedohrála nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil. Komise bude zjišťovat, zda se Opavští dopustili narušení regulérnosti soutěže či utkání, za což podle disciplinárního řádu hrozí tvrdé tresty. Ligový výbor musel skupinu o záchranu předčasně ukončit, protože by se nestihla dohrát ani v nejzazším možném termínu 2. srpna. Z nejvyšší soutěže kvůli tomu letos nikdo nesestoupil a mezi elitu se z druhé ligy vedle vítězných Pardubic probojovala i druhá Zbrojovka Brno. Baráž už byla předtím zrušena. Nejvyšší soutěž bude v nadcházejícím ročníku poprvé v samostatné historii hrát 18 týmů a tentokrát bude bez nadstavbové části.

Zápasy v Karviné a Opavě jen pro 500 lidí

Kvůli dnešnímu zpřísnění opatření proti šíření nového koronaviru v Moravskoslezském kraji se bude moci dvou z šesti zbylých zápasů nadstavbové skupiny o záchranu v první lize zúčastnit maximálně 500 osob. Týká se to utkání v Opavě a v Karviné. Zrušeny musely být víkendové závody v dálkovém plavání v Opavě a Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice v Novém Jičíně. Do dnešního dne mohlo být v Česku na venkovních sportovních zápasech maximálně pět tisíc osob včetně všech aktérů utkání, zároveň ale směla být zaplněna jen čtvrtina kapacity stadionu. Po zpřísnění podmínek v Moravskoslezském kraji kvůli zhoršení epidemiologické situace smí v regionu na stadiony jen 500 osob, rozprostřených maximálně do pěti stavebně oddělených sektorů po 100 lidech. Vyplývá to z vyhlášky ministerstva zdravotnictví. Omezení se týká čtvrtečního utkání předposledního kola skupiny o záchranu mezi Opavou a Olomoucí a zápasu posledního kola Karviná - Příbram. Pořádání zápasů dnešní omezení nijak neohrožuje, na začátku restartované sezony v květnu bylo v Teplicích na duelu s Libercem jen 150 lidí.

ČTK
03.06.202023:32

Krejčí a Rundić budou nuceně absentovat

Další dva hráči dostali v 27. kole první ligy osmou žlutou kartu v sezoně, která je vyřadí na nejbližší dva zápasy nejvyšší soutěže. Vynucený trest si odpykají sparťan Ladislav Krejčí a Milan Rundić z Karviné. Jedno kolo po čtyřech žlutých kartách vynechají Michal Hubínek z Mladé Boleslavi a opavský Václav Juřena.

ČTK
01.06.202010:10

Balcárek: Video má být všude, nebo nikde

Hodně hektický byl závěr včerejšího zápasu mezi Teplicemi a Opavou. Hosté dokázali dvě minuty před koncem vyrovnat na 2:2, když se prosadil Václav Juřena. Situace hodně zaváněla ofsajdem. "Obě mužstva se zpočátku oťukávala, ale my soupeři vlastní chybou brzy nabídli vedení. Pak jsme se sice vrátili do zápasu, ale na úvod druhé půle zase necháme soupeře odskočit, navíc neproměníme penaltu. To jsme měli zvládnout lépe. Na druhou stranu hráči se nevzdali, šli dál za vyrovnáním a to se podařilo, což musím ocenit. Zda by podobný hektický záběr vyřešil videorozhodčí, který zde ale nebyl? Samozřejmě - od začátku říkám, že video má být na všech zápasech, nebo nikde," myslí si opavský trenér Jiří Balcárek.

ČTK
28.05.202021:55

Zemřel bývalý obránce Švach

V pouhých sedmačtyřiceti letech zemřel bývalý obránce Zlína, Opavy či Dukly Praha Jaroslav Švach. V kariéře si čtyřikrát zahrál za reprezentaci do 21 let. Zahraniční angažmá si vyzkoušel v kazašském Žetisu Astana. Podle všeho podlehl cévní mozkové příhodě. Po konci hráčské kariéry se nejprve věnoval trénování a poté se vrhl na dráhu agenta. Zastupoval například záložníka Patrika Hellebranda, který počátkem roku přestoupil ze Slovácka do mistrovské Slavie.

20.05.202012:57

SFC Opava - Baník Ostrava 1:1

SFC Opava - Baník Ostrava 1:1 (0:0).
Branky:
47. Dordič - 83. Buchta.
Opava: Fendrich - Harazim, Žídek, Hnaníček, Helešic - Mondek (66. Sus), Texl (75. Řezníček), Zavadil (80. Rychlý), Dordič (82. Zapalač) - Železník - Dedič (34. Schaffartzik). Trenér: Balcárek.
Ostrava: Laštůvka (46. Budinský) - Reiter, Pokorný, Stronati, Fleišman - Jirásek, Kaloč, Jánoš - Kuzmanovič, Šašinka, De Azevedo. Střídali: Lalkovič, Buchta, Svozil, Smola, Drozd, Baroš, Hrubý, Procházka, Fillo, Potočný. Trenér: Kozel.

ČTK
16.05.202013:30

SFC Opava - Vítkovice 4:1

SFC Opava - Vítkovice 4:1 (0:1).
Branky:
65. Dedič, 66. Zavadil, 77. Železník, 86. Dordič - 41. Kania.
Sestava Opavy: Fendrich - Harazim, Hnaníček (71. Rychlý), Žídek, Hrabina (46. Helešic) - Sus (46. Mondek), Souček (41. Dordič), Zavadil (71. Řezníček), Texl - Schaffartzik (46. Železník) - Dedič (71. Zapalač). Trenér: Balcárek.

86. Hošek.
Sestava Opavy: I. poločas: Lasák - Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic - Mondek, Jursa, Zavadil, Dordič - Schaffartzik - Dedič.
II. poločas: Šrom - Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina - Gorčica, Souček, Řezníček, Texl - Jursa - Juřena. Trenér: Balcárek.

ČTK
01.03.202021:38

Šest hráčů bude nuceně absentovat

Pět hráčů dostalo ve 23. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu, která znamená trest na jeden zápas nejvyšší soutěže. Příští utkání budou muset vynechat plzeňský Jan Kopic, jablonecký Vojtěch Kubista, ostravský Jakub Pokorný, mladoboleslavský Tomáš Wágner a opavský René Dedič. Minimálně jeden soutěžní zápas si nezahraje sparťan Georges Mandjeck, který byl v zápase se Zlínem vyloučen.

ČTK
22.02.202018:58

Potřebujeme se chytit, řekl Balcárek

Trenér fotbalistů Opavy Jiří Balcárek byl po porážce 0:2 na Slavii vcelku spokojen s prvním poločasem. Litoval však nevyužitých šancí. Podle něj by už tým potřeboval soupeře, který nebude z čela tabulky, aby se výsledkově chytil "Musím říct, že výkon v prvním poločase se mi stejně jako s Plzní líbil. Dostáváme se s tak silnými soupeři do šancí, které bychom měli proměňovat. Druhý poločas se mi z našeho pohledu už moc nelíbil, byli jsme tam málo nebezpeční směrem dopředu. Mužstvo potřebuje dobrý výsledek, ale jsem tady šestý zápas a z toho jsme hráli pět proti týmům, které byly na prvním až šestém místě. Nechci říct, že by kluci potřebovali slabšího soupeře, ale potřebovali by se chytit nějakým utkáním a hlavně vstřelit branku," řekl Balcárek.

ČTK
09.02.202016:51

Opava - Třinec 3:2

SFC Opava - Třinec 3:2 (1:1)
Branky:
29. Železník, 48. Zapalač, 86. Jursa z pen. - 27. Wojnar, 77. Puchel.
Sestava Opavy: Fendrich - Hrabina, Rychlý (70. Hošek), Hnaníček, Žídek - Řezníček, Zavadil (70. Jursa) - Dordič, Texl (70. Schaffartzik), Zapalač (63. Mondek) - Železník (60. Juřena). Trenér: Balcárek.

I. poločas:
Fendrich - Hrabina, Rychlý, Kodr, Žídek - Jursa, Řezníček - Dordič, Texl, Zapalač (70. Mondek) - Dedič.
II. poločas: Fendrich - Harazim, Rychlý, Kodr, Žídek - Zavadil, Řezníček (70. Schaffartzik)- Dordič, Texl (70. Železník), Zapalač (70. Mondek) - Juřena. Trenér: Balcárek.

83. a 87. Žídek, 46. Rychlý.
Základní sestava Opavy: Lasák (46. Šrom) - Hrabina (60. Harazim), Rychlý (60. Kodr), Hnaníček, Žídek - Řezníček, Jursa (60. Schaffartzik) - Mondek (60. Dordič), Texl, Zapalač (60. Helešic) - Železník. Trenér: Balcárek.

ČTK
25.01.202014:20

SFC Opava - Tychy 1:2

SFC Opava - Tychy 1:2 (1:0).
Branky:
2. Juřena - 79. Staniucha, 86. Kasprzyk.
I. poločas:
Šrom - Hrabina, Kodr, Rychlý, Žídek - Mondek, Řezníček, Souček, Zapalač - Texl - Juřena.
II. poločas: Šrom - Hrabina, Kodr, Hnaníček, Helešic - Mondek, Schaffartzik, Jursa, Dordič - Dedič, Juřena. Trenér: Balcárek.