Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Na Andrově stadionu svedou bitvu Olomouc a Liberec

V silách Olomouce by letos mělo být umístění v první šestce, prognózy zatím Sigma naplňuje a pokračovat v tom může proti jednomu z konkurentů. V rámci šestého kola na Hanou dorazí Slovan Liberec.

Rozjetou Plzeň nezbrdila ani Chvátalova pumelice, výhru Viktorii přinesl bleskový obrat

Viktoria Plzeň zvládla domácí utkání se Sigmou Olomouc v rámci pátého kola Fortuna ligy a zvítězila 2:1. Po dominantním úvodu domácích se zničehonic dostali do vedení Olomoučtí zásluhou voleje Juraje Chvátala, ovšem tým z města piva dokázal otočit skóre v nastavení první půle. Na přesnou hlavičku kapitána Lukáše Hejdy navázal o dvě minuty později středopolař Pavel Bucha. Šance na druhé hanácké vyloupení Doosan Areny v řadě se tak rozplynula ještě před přestávkou.

Plzeň a Olomouc si zahrají o třetí místo

Souboj třetího se čtvrtým bude k vidění v neděli odpoledne ve Štruncových sadech. Zatímco Plzeňští mají výhodu domácího prostředí, hosty zase po třech výhrách v řadě hřeje drobný bodový polštář v tabulce.

Teplice poprvé v sezoně prohrály. Za střelecky mlčícího Juliše zaskočil aktivní Vodháněl

Hráči Sigmy Olomouc ovládli ve čtvrtém kole Fortuna ligy domácí duel s omlazenými Teplicemi 2:1. Po střídmé první půli se v 55. minutě jako první prosadil Jan Vodháněl, na jehož zásah posléze odpověděl 20letý Nemanja Krsmanovič. Probuzený ofenzivní šikula se ale nevzdal a dál se hnal za vítěznou trefou. Té se nakonec i zdánlivě dočkal, gól byl však v konečném důsledku připsán jako vlastní Štěpánovi Chaloupkovi. Z mnoha stran chválený talentovaný stoper tak k jeho smůle přispěl k první prohře Sklářů v novém ročníku české nejvyšší soutěže.

Dobře naladěné celky proti sobě. Jak dopadne souboj Olomouce s Teplicemi?

Na Andrově stadionu se utkají dvě mužstva, která mohou být spokojena se začátkem ligové sezóny. Olomouc má zatím na svém kontě šest bodů, Teplice dokonce ještě o jeden víc. Kterému celku se podaří vylepšit své postavení v tabulce?

Olomouc uspěla na Slovácku a zapsal tak druhou výhru

Druhou po sobě jdoucí výhru zapsala Olomouc, když uspěla na hřišti dalšího aspiranta na elitní šestku v podobě Slovácka. O její úspěch v nevzhledném zápase se na startech poločasů postarali Juliš a Vodháněl.

Hráči Slovácka si chtějí zazpívat. Budou po zápase proti Sigmě v dobrém rozmaru?

Dva ambiciózní celky na sebe narazí v Uherském Hradišti. Slovácko v úvodu ročníku dál čeká na přemožitele, to olomoucká Sigma již jednou klopýtla. Obě mužstva však od sebe dělí v ligové tabulce jediný bod.

Přerušený zápas v Olomouci zvládli s přehledem domácí

Olomoučtí se za úvodních sedmdesát minut třikrát prosadili do brány Karviné, a to zásluhou Juliše, Zmrzlého a Navrátila, přičemž na druhé straně kontroval Papalelé. Za stavu 3:1 přerušila utkání průtrž mračen, po níž již branky nebyly k vidění.

Karviná chce na vítězný start navázat v Olomouci

Zatímco nováček ligy z Karviné v potenciálně záchranářském souboji smetl Zlín, olomoucká Sigma na úvod sezony odešla bez bodu. Ve vzájemném střetu se pokusí Slezany usadit zpět na zem a nabrat potřebný směr do horních pater tabulky.

Mistr vstoupil do ligy úspěšně. Sigmu sestřelil dvěma góly Haraslín, debutant Vorel udržel nulu

Sparta Praha zdolala v úvodním kole Fortuna ligy Olomouc 2:0, a vykročila tak úspěšně za obhajobou titulu. O obě trefy domácího celku se postaral skvěle hrající Lukáš Haraslín. Pozdní soutěžní debut v brance Rudých si odbyl 27letý odchovanec Vojtěch Vorel, jenž rovnou udržel i čisté konto. Olomouc tak potvrdila, že se jí na pražské Letné dlouhodobě nedaří, když zde naposledy triumfovala v roce 2012.

Mistr začíná doma, na jeho půdu zavítá nebezpečně vypadající Olomouc

Tečku za prvním kolem nové sezony udělá souboj dvou celků s vysokými ambicemi. Sparta se loni po dlouhých letech vrátila na mistrovský trůn a hlavním cílem je obhajoba titulu, po pohárech pak mohou pošilhávat v Olomouci.

Muritala uspěl na zkoušce a podepsal tříletou smlouvu s Olomoucí

Olomouc posílil nigerijský útočník Yunusa Muritala. Třiadvacetiletý hráč uspěl na zkoušce a podle klubového webu podepsal s Hanáky tříletou smlouvu.

Olomoučtí chtějí bojovat o první šestku, k Evropě se neupínají

Olomoučtí chtějí v nové sezoně nejvyšší domácí soutěže navázat na pokrok z uplynulé sezony a opět bojovat o první šestku. Trenér Václav Jílek na dnešní tiskové konferenci ale také řekl, že se klub nijak neupíná k možné účasti v evropských pohárech.

Jsem rád, že došlo k podpisu, řekl Zmrzlý po prodloužení v Olomouci

Ondřej Zmrzlý prodloužil o rok smlouvu v Olomouci. Čtyřiadvacetiletý obránce s jedním startem za národní tým je nyní v Sigmě vázán do konce sezony 2024/25. Hanáci o tom informovali na svém webu.