Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Staronový kouč dovedl Karvinou k první výhře od července. Mezi střelce se vrátil Budínský

Karviná porazila v domácím duelu 10. kola Fortuna ligy Slovan Liberec vysoko 5:2 a vůbec poprvé od úvodního hracího dne, kdy porazila Zlín, si připsala tři body. Hodně podstatného se odehrálo již v první půli, v níž Slezané hned třikrát skórovali, přičemž přesný zásah zaznamenal i Lukáš Budínský, jenž se na vstřelené brance naposledy podílel právě při červencovém triumfu nad Ševci.

Karviná i Liberec chtějí ve vzájemném střetu ukončit trápení

Jen tři týmy v nejvyšší české soutěži za sebou aktuálně mají čtyři zápasy bez vítězství. Dva z nich se střetnou v sobotu v Karviné. Domácí se po nadějném startu potácí na předposlední příčce, rovněž hosté z Liberce nejsou tam, kde by chtěli být.

Fantastický obrat Liberce dostal hořkou tečku. Gólový festival U Nisy vyústil v remízu

Teplice remizovaly v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Liberce 3:3. Již v 11. minutě vedli hosté po krásných brankách ze střední vzdálenosti o dva góly, avšak po vlastním gólu Štěpána Chaloupka a přesném zakončení k tyči Mohameda Doumbii bylo ještě před úderem první půlhodiny vyrovnáno. S tím se ale domácí hráči nespokojili, když jim ve 39. minutě vystřelil poločasové vedení krásnou ranou Ivan Varfolomejev. Krátce po začátku druhé půle však rozhodčí nařídil penaltu pro žlutomodré, kteří ji proměnili, a ze severočeské metropole tak nakonec neodjeli s prázdnou.

Teplice touží po další venkovní výhře. Využijí slabší formy Liberce?

Teplicím se v ligové sezóně podařilo mimo své domácí prostředí již dvakrát zvítězit. V Liberci budou mít poměrně slušnou šanci přidat další úspěch. Slovanu se totiž v poslední době moc nevede a doma u Nisy našel za poslední dva měsíce rovnou dva přemožitele.

Fantastický výkon Hanuše povýšil srbský stoper. Podještědské derby vítěze nepoznalo

Fotbalisté Liberce remizovali v osmém kola Fortuna ligy na půdě Jablonce 1:1. Slovan šel za bodovým ziskem v 61. Podještědském derby od úvodního hvizdu a za svůj tlak byl odměněn už v osmé minutě, kdy Ľubomír Tupta proměnil pokutový kop. Hosté mohli v první půli své vedení hned několikrát navýšit, avšak v bráně zelenobílých předváděl místy až heroický výkon Jan Hanuš. Trest za neproměněné šance pak pro hosty přišel v 53. minutě, kdy dělbu bodů zajistil efektním zakončením Nemanja Tekijaški.

Podještědské derby ohrožených trenérů. Liberec vyráží do Jablonce

Ani jeden ze severočeských rivalů nemůže být spokojen se svým vstupem do sezony a pod oběma trenéry, Radoslavem Látalem i Lubošem Kozlem, se tak výrazně houpe židle. V podještědském derby tak vedle bodů oba hrají i o budoucnost.

Gebre Selassie bude v Liberci sportovním manažerem

Někdejší český reprezentant Theodor Gebre Selassie po skončení hráčské kariéry bude nadále působit v Liberci, a to na pozici sportovního manažera prvního týmu. Slovan o spolupráci s bývalým dlouholetým obráncem Brém informoval na klubovém webu.

Tvrdík: Slavia využije dohody ve smlouvě a vykoupí Červa z Liberce

Slavia podle šéfa Jaroslava Tvrdíka plánuje z Liberce zpětně odkoupit záložníka Lukáše Červa, kterého loni v létě do Slovanu poslala na hostování. Předseda představenstva pražského klubu o tom informoval na sociální síti X, dříve twitteru. Servery iSport.cz a Sport.cz uvedly, že o dvaadvacetiletého hráče usiluje mistrovská Sparta.

Purzitidis s Ondráškem dostali za vyloučení trest na jeden zápas

Liberecký obránce Marios Purzitidis a českobudějovický útočník Zdeněk Ondrášek dostali od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na jeden soutěžní zápas za vyloučení v utkání 7. kola první ligy. Komise to uvedla v komuniké.

Liberec získal nigerijského útočníka Okoha

Slovan Liberec získal nigerijského útočníka Chideru Micheala Okoha, jenž v minulé sezoně působil na Maltě. Desátý tým prvoligové tabulky na svém oficiálním webu uvedl, že urostlý hráč přijde na hostování do konce sezony s opcí na přestup.

Sparta se po heroickém postupu přes Záhřeb zapotila, odpor Slovanu zlomil až Haraslín

Fotbalisté Liberce padli v sedmém kole Fortuna ligy na domácím hřišti se Spartou 0:2. Pohárovým úspěchem posilnění Pražané se na severu Čech dlouho ofenzivně trápili, po příchodu střídajícího Lukáše Haraslína však dostali soupeře pod tlak. A byl to právě slovenský záložník, kdo se neomylným způsobem postaral o obě branky. Letenští se tak minimálně do večera vzdálili městskému rivalovi z Edenu na rozdíl tří bodů.

Sparta se po čtyřech měsících vrací do Liberce. Bude se zde opět radovat z výhry?

Zatímco Slavii čeká papírově snadný duel s nováčkem z Karviné, druhé z pražských "S" podnikne náročnou expedici na sever Čech. Zde Sparta změří síly s libereckým Slovanem, jenž umí kvalitnější protivníky potrápit. Právě pod Ještědem však Letenští letos na jaře položili důležité základy pro následný zisk titulu.

Liberec posílil záložník Žambůrek, ve Slovanu bude hostovat z Viborgu

Liberec posílil záložník Jan Žambůrek. Dvaadvacetiletý bývalý kapitán reprezentace do 21 let zamířil do severočeského prvoligového klubu na hostování do konce sezony z dánského Viborgu. Slovan o tom informoval na svých internetových stránkách.

Sigma si z Androva stadionu staví nedobytnou tvrz. Liberec doplatil na problémy v útoku

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili v utkání šestého kola Fortuna ligy na vlastním hřišti nad Slovanem Liberec 2:0. Po vyrovnané úvodní půli rozhodli Hanáci o plném bodovém zisku krátce po změně stran, kdy vítěznou trefu vsítil z penalty Lukáš Juliš. Olomoučtí tak i třetí domácí duel v novém ročníku přetavili ve vítězství, tým z města pod Ještědem naopak poprvé v sezoně odjel ze soupeřovy půdy s prázdnou.

Na Andrově stadionu svedou bitvu Olomouc a Liberec

V silách Olomouce by letos mělo být umístění v první šestce, prognózy zatím Sigma naplňuje a pokračovat v tom může proti jednomu z konkurentů. V rámci šestého kola na Hanou dorazí Slovan Liberec.