Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Liberec dal zapomenout na první zápas. Budějovicím rázně ukončil sezonu

Liberec se oklepal ze ztraceného zápasu v Českých Budějovicích a domácí odvetu naprosto jednoznačně ovládl. Slovan ještě do přestávky smazal jednobrankové manko a po změně stran si třemi góly zajistil postup do další fáze skupiny o umístění. Pro budějovické Dynamo naopak sezona skončila

Budějovice jsou po obratu blíž postupu dál. Zmůže se Liberec na odpor?

Budějovice před týdnem předvedly skvělý obrat a k postupu do další fáze ve skupině o umístění mají blíž než Liberec. Slovan se ovšem chce poučit z porážky a na domácí půdě hodlá na jihočeské Dynamo vyzrát.

Liberci nestačil slibný náskok. Budějovice došly k vítězství po třech gólech

Liberec zahájil utkání v Českých Budějovicích parádně a po deseti minutách vedl o dvě branky. Nakonec však ještě třikrát inkasoval a na jihu Čech prohrál. Do odvety, která se za týden odehraje pod Ještědem, si tak po bravurním obratu vybojovalo lepší výchozí pozici budějovické Dynamo. To zároveň ukázalo, že v závěru sezony se nachází ve formě a umí si poradit i s nepříznivě se vyvíjejícím mačem.

Budějovice po mocném finiši zabojují o sedmou příčku

Dlouho to vypadalo, že České Budějovice budou jedním z hlavních aspirantů na barážové boje. Jenže závěr se jim povedl a se štěstím se dokázaly dostat až do prostřední skupiny, kde vyzvou Liberec. Rovněž ten se může pyšnit solidní formou.

Komise: Adámková správně intervenovala ve prospěch Sparty

Videorozhodčí Jana Adámková v nedělním utkání 30. kola FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Spartou správně upozornila sudího Dominika Starého na faul domácího záložníka Lukáše Červa ve vápně v páté minutě závěrečného nastavení. Uvedli to zástupci komise rozhodčích na dnešní tiskové konferenci.

Kozel: Pokud bude mít Sparta pokaždé v závěru penaltu, má velkou šanci na titul

Trenér Liberce Luboš Kozel si myslí, že Sparta má velkou šanci na první titul od roku 2014, pokud bude v závěru každého utkání kopat penaltu. Pražané ve středu porazili obhájce titulu Plzeň 2:1 po pokutovém kopu ze 14. minuty závěrečného nastavení.

Sparta využila zaváhání Slaviei, Letenské v Liberci spasil Mabil z penalt

Dlouho to se Spartou nevypadalo v Liberci dobře. Pražané pod Ještědem brzy prohrávali, na konci zápasu ale střídající Awer Mabil proměnil dvě penalty. Po pojišťující trefě Jana Kuchty zvítězili Letenští nakonec 3:1 a díky zaváhání Slavie se osamostatnili na čele tabulky. Do nadstavbové skupiny o titul tedy vstoupí s dvoubodovým náskokem na městského rivala sídlícího na druhém břehu Vltavy.

Sparta po boji proti Plzni počítá ztráty. Uspěje přesto v Liberci?

Sparta ve středu zvládla důležité utkání proti Plzni a úspěšně odpověděla na vítězství Slavie. Zaváhat by Letenští neměli dle papírových předpokladů ani v Liberci, byť si na severu Čech budou muset poradit s početnější marodkou.

Hradec nepotěšil končícího kouče, Liberci zhatil radost zvrat v souběžně hraném utkání

Liberec zdolal ve 29. kole Fortuna ligy Hradec Králové 2:1, zároveň však přišel o poslední možnost kvalifikovat se do nadstavbové skupiny o titul, jelikož v souběžně hraném klání Sigma vybojovala v Jablonci bod. Klíčový moment zápasu nastal v 79. minutě, kdy hru rukou ve vápně potrestal z penalty Victor Olatunji. Votroci, kteří v tiskové zprávě oznámili, že se 71letý kouč Miroslav Koubek z důvodu nemoci již nevrátí na jejich lavičku, naopak spadli na osmou příčku a cestu mezi elitní šestku si výrazně zkomplikovali.

Liberec se chce definitivně vyhnout záchranářským bojům. Porazí hradecké "Votroky"?

Liberec se v posledních týdnech zlepšil a má nakročenu k tomu, aby se vyhnul bojům o setrvání v nejvyšší soutěži. Stále se ovšem musí snažit. Pokud Slovan ve středu přemůže Hradec, dostane se v ligové tabulce právě před tohoto soupeře. Východočeští "Votroci" si však před nadstavbou rovněž chtějí polepšit.

Zbrojovka na severu Čech vyhořela, Liberec výhrou udržel matematickou šanci na elitní šestku

Slovan Liberec doma v rámci 28. kola Fortuna Ligy ovládl střetnutí s brněnskou Zbrojovkou a svého tabulkového konkurenta porazil 3:1. Severočechům se povedl zejména první poločas, ve kterém celku z Moravy nasázeli v rychlém sledu tři branky. Hned dvě z nich měl na svědomí Christian Frýdek, který ve 34. minutě skóroval náramným způsobem do levé šibenice. Brno tak potvrdilo mizernou historickou bilanci z duelů hraných U Nisy, naposledy tam totiž vyhrálo v srpnu roku 2009.

Liberec uvidí souboj sousedů v tabulce, Slovan hostí Brno

Liberci se doma proti Brnu daří a potvrdit to hodlá i v neděli odpoledne. Jednat se přitom bude o souboj dvou sousedů v tabulce, kteří by se rádi vyhnuli skupině o záchranu.

Pohledná akce Doumbii na výhru v podještědském derby nestačila. Jablonec spasil Chramosta

Fotbalisté Liberce remizovali v severočeském derby v rámci 27. kola Fortuna ligy na půdě Jablonce 1:1. Skóre otevřel po hodině hry Mohamed Doumbia, když se prosadil nádhernou ranou pod břevno poté, co na půli hřiště vystihl rozehrávku zelenobílých. Na tři body to ale Slovanu nakonec nestačilo, neboť v závěru zajistil domácím remízu svou 13. ligovou trefou v sezoně Jan Chramosta, jenž využil nedůslednosti liberecké defenzivy při bránění standardních situací, které v probíhajícím ročníku představují pro modrobílé značný problém.

Severočeské derby natočí 60. díl. Liberec i Jablonec chtějí do středu tabulky

Už po šedesáté na sebe narazí dva regionální rivalové: Jablonec a liberecký Slovan. Oba týmy se pohybují ve středu tabulky nejvyšší soutěže, stále ovšem mohou sklouznout do nadstavbové skupiny o udržení. Stejně jako souboji mezi pražskými S půjde tedy v sobotu o hodně také v severočeském derby.

Liberec konečně zvítězil, doma si poradil se Zlínem

Liberec stejně jako ostravský Baník oslavil ligové vítězství poprvé od začátku února. Na domácím hřišti u řeky Nisy zdolal Zlín, jenž tak v probíhajícím ročníku dál čeká na venkovní výhru. Severočeši se po výsledku 2:1 drží mimo nadstavbovou skupinu o udržení, to Moravané se dál pohybují u dna tabulky.