Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Preview: Zbrojovka Brno - MFK Karviná

Brněnská Zbrojovka bude v sobotu od tří hodin hostit Karvinou. Oba týmy spolu v nejvyšší české soutěži hrály zatím pouze třikrát. Dvakrát zápas skončil remízou a jednou se z výhry radovala Karviná.

Holoubek: Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou

Liberečtí porazili v předehrávce 21. ligového kola Brno 2:0. Oba góly dal v prvním poločase Matěj Pulkrab, jenž je s šesti brankami nejlepší střelec jarní části sezony. Slovan se minimálně do soboty dostal na třetí místo tabulky o dva body před Olomouc, která má k dobru utkání s Karvinou. Zbrojovka naopak podruhé za sebou prohrála a zůstala na sestupové patnácté příčce.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 2:0

Liberec bez potíží porazil Brno a pojistil si své postavení na pohárových příčkách. Zbojovka po nezdaru zůstává na předposledním místě. Slovan o zisku tří bodů rozhodl již v první půli, kdy se dvakrát prosadil Matěj Pulkrab. Zbrojovka se probudila až na konci zápasu, na zvrat už to však nestačilo.

Preview: Slovan Liberec - Zbrojovka Brno

Liberec v pátek večer přivítá na stadionu U Nisy Zbrojovku Brno. Slovan se pokusí navázat na dobrý výkon, který předvedl minulé kolo v Plzni. Hosté zase budou chtít zapomenout na sobotní blamáž, kdy doma vůbec nestačili na Mladou Boleslav.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 0:3

Mladé Boleslavi se povedlo utkání rozhodnout již v prvním poločase a ve druhém už pouze zápas kontrolovala. Hrdinou zápasu byl Jiří Valenta, dvě branky dal a na jednu přihrál.

Preview: Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav

V sobotu odpoledne Zbrojovka přivítá na svém stadiónu Mladou Boleslav, a to v souboji týmů z konce tabulky. Domácí mají nejhorší útok ligy, zatímco hosté disponují nejhorší obranou.

Švancara a další brněnské legendy založili inciativu Za Lužánky. Chtějí obnovit dva stadiony

V Brně vznikla iniciativa s názvem Za Lužánky, která usiluje o vybudování nové hokejové haly a fotbalového stadionu v lokalitě, kde obě zařízení v minulosti stála. Iniciativa chce upozornit na širokou podporu, kterou má výstavba stadionů mezi obyvateli Brna, a také přesvědčit vedení města, aby rozhodlo o obnovení slavného areálu.

Brno na Spartě deset let nevyhrálo, teď byl bod Juharovi málo

Deset let hráči Brna na Letné nezískali ani bod, včera se však remíza 1:1 se Spartou zdála být záložníkovi Martinu Juharovi skoro málo. Zbrojovka totiž favoritovi dlouho vzdorovala a v závěru i v oslabení mohla nečekaně strhnout vítězství na svou stranu.

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 1:1

Sparta pouze remizovala s Brnem a zůstává na pátém místě. Zbrojovka se naopak posunula vzhůru na 12. místo o skóre před Jihlavu. Hosté se dostali do vedení, které však dlouho neudrželi a nakonec byli rádi za remízu, kterou i přes oslabení udrželi.

Preview: Sparta Praha - Zbrojovka Brno

V posledním naplánovaném utkání 19. kola HET ligy hostí pražská Sparta brněnskou Zbrojovku. Domácí se chtějí svým příznivcům revanšovat za neslavný výkon na Slovácku. Pro moravské hosty bude jakýkoli bodový zisk úspěchem.

Brno nevymění pět domů za nemovitostí bránící stavbě stadionu

Brno nevymění krytou tržnici, Dům pánů z Kunštátu a další tři domy za nemovitosti podnikatele Libora Procházky, které na pozemcích města brání stavbě stadionu v lokalitě za Lužánkami. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Jejich hodnota totiž nestačí ceně Procházkových nemovitostí.

Jílek: Brno vyhrálo zaslouženě, byť šťastně

Olomoučtí v 18. kole první ligy prohráli v Brně 0:1 a mohou přijít o druhé místo v tabulce. Zbrojovka, které výhru zařídil gól Rafaela Acosty z 29. minuty, se vzdálila sestupovému pásmu na pět bodů. Hanácký nováček na hřišti Brna prohrál páté utkání nejvyšší soutěže za sebou bez vstřeleného gólu.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 1:0

Moravské derby pod Špilberkem dopadlo poněkud překvapivě lépe pro domácí, kteří uhájili svoji pevnost a porazili druhý tým tabulky. Brno rozhodlo o svém vítězství ještě v prvním poločase. Po změně stran se Olomouc hnala za vyrovnáním, její snaha však zůstala vniveč.

Preview: Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc

Brněnský stadion Srbská uvidí v sobotu odpoledne moravské derby. Místní Zbrojovka přivítá olomouckou Sigmu a bude chtít zapomenout na nepovedený první jarní zápas. Hosté se pokusí navázat na remízu z vedoucí Plzní.

Petice ODS proti směně nemovitostí v Brně má už 2000 podpisů

Občanská demokratická strana (ODS) v Brně nasbírala za tři týdny kolem 2000 podpisů pod petici proti zvažované směně pěti objektů v centru města za nemovitosti, která brání stavbě nového fotbalového stadionu za Lužánkami. Novinářům to dnes řekla Markéta Vaňková (ODS), která se na vzniku petice spolupodílela. Za několik týdnů ODS petici předloží vedení radnice...