Velký výkon nevysokého Nigerijce Zbrojovce k výhře nestačil, s Teplicemi se rozešla smírně

Zbrojovka Brno remizovala v devátém kole Fortuna ligy na svém stadionu s Teplicemi 2:2. Hrdinou první půle se i přes brzké inkasování domácích stal pouze 160 centimetrů vysoký Wale Musa Alli, jenž si v 19. minutě připsal premiérovou trefu v české nejvyšší soutěži a posléze asistoval u branky Michala Ševčíka. Těsně před odchodem do kabin však stanovil konečné skóre hostující Tomáš Kučera.
17.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Brno i Teplice chtějí navázat na výsledkově podařený týden

Brněnská Zbrojovka i tepličtí "Skláři" mají za sebou výsledkově úspěšné dny. Oba týmy se v minulém ligovém kole radovaly ze zisku bodů, oba pak během pracovního týdne zvládly postoupit do dalšího kola národního poháru. Na stadionu v Srbské ulici budou hráči obou stran barikád doufat v prodloužení trvání úsměvů na tvářích.
16.09. | Previews | 1 komentář

Zlín stahoval náskok Zbrojovky marně. Tři body Brnu zařídil vlastní gól Didiby

Brno v osmém kole FORTUNA:LIGY vyhrálo ve Zlíně 3:2. Dvěma trefami se blýskl kapitán Jakub Řezníček, rozhodnul však vlastní gól Josse Didiby v 59. minutě. Zbrojovka potvrdila výbornou bilanci na hřištích soupeřů, kde po třech utkáních zůstala neporažena. Naopak "Ševci" se museli i přes mohutný finiš soupeři sklonit poprvé po čtyřech zápasech bez prohry. Brněnští se v tabulce posunuli mezi nejlepší čtveřici, navíc mají zápas k dobru.
11.09. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Brnu se venku daří, na Zlín ovšem neumí. Porazí u Dřevnice kletbu?

Kouzlo stadionu v Srbské ulici, zdá se, alespoň na čas pominulo. Zbrojovka na domácí půdě prohrála dvakrát za sebou a zabrat tak musí venku. V Olomouci i Ostravě nicméně zvítězila. Zadaří se Brňanům také při výletu do Zlína?
08.09. | Previews | 4 komentáře

Bohemians znovu úspěšní venku, v Brně potrestali zaspání Zbrojovky

Stejně jako před týdnem proti Slavii prospala Zbrojovka první půli i proti dalšímu soupeři z Prahy. Bohemians udeřili do 45. minuty dvakrát a vypracovali si klíčový náskok. Domácí sice po změně stran korigovali skóre, avšak body ze zápasu nevydolovali.
04.09. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Zbrojovka chce body z Ostravy potvrdit proti Bohemians

Brněnská Zbrojovka se rychle oklepala z facky od Slavie a v šestém kole se blýskla povedeným obratem v ostravských Vítkovicích. Díky vítězství přeskočili Moravané v tabulce pražské Bohemians, kteří naopak nezvládli závěru duelu s Českými Budějovicemi. Vymění si obě mužstva znovu pozice?
03.09. | Previews | 3 komentáře

Zbrojovka Brno podepsala novou smlouvu se stoperem Endlem

Obránce Lukáš Endl prodloužil s Brnem smlouvu do léta 2025. Zbrojovka oznámila podpis nového kontraktu s devatenáctiletým odchovancem na oficiálním webu.
01.09. | Aktuality | 24 komentářů

Brno v záběru otočilo v Ostravě a slaví další vítězství

Skvělý vstup do sezony prožívá Zbrojovka. Ta si připsala už třetí vítězství v pátém zápase na hřišti Baníku, jenž se naopak trápí. Tentokrát sice vedl po Smékalově trefě, avšak Řezníček s Fouskem dokázali v samotném závěru otočit.
01.09. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Baník chce doma konečně uspět, soupeřem mu bude nováček z Brna

Ostravský Baník pokračuje v matných výkonech. Ligou dál postupuje s jedinou výhrou na kontě a bez jasné herní tváře. Vstříc lepším zítřkům se Slezané pokusí vykročit v zápase proti hráčům brněnské Zbrojovce, kteří o víkendu tvrdě dopadli z hrušky na zem.
30.08. | Previews | 6 komentářů

Slavia si pohrála se Zbrojovkou, o vítězství v Brně rozhodla do 45 minut

Únava? Ani náhodou. Slávisté měli v nohách těžké střetnutí v Evropské konferenční lize, přesto v Brně hýřili aktivitou a zpět do Vršovic si odvezli jasné vítězství. Sešívaní o svém úspěchu rozhodli již v první půli, v níž nasázeli tři branky. Po změně stran sice zápas dohrávali bez vyloučeného spoluhráče, přesto přidali ještě jeden přesný zásah.
28.08. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů
14.09. Rosice - Brno 0:4
2. kolo českého poháru MOL Cupu:
Rosice - Zbrojovka Brno 0:4 (0:2)
Branky:
31. a 63. Nečas, 24. Blecha, 70. Rogožan.
Sestava Brna: Šiman - Matejov (77. Hrabina), Hlavica, Štěrba, Granečný - Nečas, Blecha, Texl (66. Rogožan), Přichystal (66. Alli) - Falta (82. Souček) - Fousek (77. Hladík). Trenér: Dostálek. (ČTK)
12.09. Plzeň přivítá Brno 9. listopadu
Odložené utkání 4. kola první fotbalové ligy mezi Viktorií Plzeň a Zbrojovkou Brno se bude hrát v náhradním termínu ve středu 9. listopadu od 18:00. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace. Původně se měl duel hrát v plzeňské Doosan Areně v sobotu 20. srpna, Západočeši ale využili možnost si zápas odložit. Mezi úvodním utkáním play off Ligy mistrů v Baku proti Karabachu a střetnutím s Brnem by totiž nebyl rozestup 72 hodin, na což mají kluby podle pravidel právo. (ČTK)
14.08. Musa Alli má nejspíš otřes mozku
Wale Musa Alli nedokončil svůj první zápas v základní sestavě Brna, když v poločase střídal kvůli podezření na otřes mozku po srážce s brankářem Mladé Boleslavi Martinem Polačkem. (fczbrno.cz)
13.08. Šimon Falta onemocněl
Jednu změnu v základní sestavě musel učinit Richard Dostálek - náhle nemocného Šimona Faltu zastoupí Wale Musa Alli, který zazářil v roli střídajícího hráče naposledy proti Olomouci. (fczbrno.cz)
02.08. Souček jde hostovat do Brna
Sparta následkem vyřazení z pohárové Evropy pouští prvního hráče širšího kádru. Záložník Filip Souček odchází sbírat zkušenosti do Zbrojovky Brno, kde by měl již dnes absolvovat první trénink. Sparta bude mít možnost si 21letého středopolaře stáhnout v zimě zpět. (isport.cz)
23.07. Brno - Jihlava 0:0
Přípravné utkání:
Zbrojovka Brno - Jihlava 0:0
Sestava Brna:
Berkovec - Matejov (61. Hrabina), Šural (75. Hlavica), Endl, Divíšek (61. Granečný) - Alli, Texl, Ševčík (61. Blecha), Falta (61. Přichystal) - Fousek (75. Nečas) - Řezníček (61. Hladík). Trenér: Dostálek. (ČTK)
15.07. Kroměříž - Brno 0:1
Kroměříž - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka:
51. Fousek.
Sestava Brna: Berkovec (46. Hrubý) - Endl, Šural, Divíšek (46. Granečný), Matejov (62. Hrabina) - Texl (62. Jambor), Blecha (46. Fousek), Ševčík, Přichystal (62. Nečas), Falta (46. Hladík) - Řezníček (46. Alli). Trenér: Dostálek. (ČTK)
09.07. Sturm Graz - Zbrojovka Brno 0:0
Přípravné utkání ve Weizu (Rakousko):
Sturm Graz - Zbrojovka Brno 0:0.
I. poločas:
Berkovec - Matejov, Endl, Štěrba, Granečný - Sprangler - Musa Alli, Blecha, Ševčík, Falta - Hladík.
II. poločas: Šiman - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek - Sprangler (70. Rogožan) - Ševčík (70. Kohoutek), Jambor, Texl, Nečas - Fousek. Trenér: Dostálek. (ČTK)
02.07. Brno - Slovan Bratislava 2:2