Zbrojovka Brno si pojistila oporu, Řezníček prodloužil do roku 2025

Útočník Jakub Řezníček prodloužil v Brně smlouvu o dva roky. S 11 brankami nejlepší ligový střelec podzimu se Zbrojovce upsal do června 2025. Klub o tom informoval na svém webu.
VČERA | Aktuality | 4 komentáře

Prioritou nováčka z Brna je záchrana v lize, trenér chce mít klid co nejdříve

S podobným cílem jako většina klubů v nabitém středu prvoligové tabulky vstoupí do jarních odvet nováček z Brna. Fotbalisté Zbrojovky chtějí hrát tak, aby se tým co nejdříve zachránil.
VČERA | Aktuality | 7 komentářů

Ostrava v generálce zvítězila, Brno podlehlo Slovanu Bratislava

Ostrava v generálce na jarní část ligové sezony vyhrála na soustředění v Turecku nad Cracovií Krakov 2:0. Na závěr zahraničního kempu zvítězily i týmy Českých Budějovic a Bohemians 1905, Olomouc si připsala remízu. Zbrojovka Brno podlehla v generálce slovenskému mistrovi Slovanu Bratislava 1:2 a Teplice prohrály s Rapidem Vídeň 1:3.
20.01. | Aktuality | 19 komentářů

Zbrojovka Brno si dnes připomene 110. výročí od vzniku

Brněnský klub FC Zbrojovka dnes oslaví 110. výročí od svého založení. Nejvýraznějším úspěchem současného nováčka první ligy je titul mistra Československa, který klub získal v roce 1978 pod vedením legendárního Josefa Masopusta.
14.01. | Aktuality | 8 komentářů

Ostrava v přípravě porazila Skalici, Brno zvrátilo třígólové manko s Austrií

Ostrava v úvodním utkání zimní přípravy zvítězila ve Skalici 2:0. Klíčový útočník Baníku Ladislav Almási si ale poranil kotník a čeká ho vyšetření. Brno ve Vídni proti Austrii dotáhlo tříbrankové manko a vyhrálo 4:3. Slovácko na soustředění v Turecku rozdrtilo 5:0 Haaksbergen z nizozemské čtvrté nejvyšší soutěže.
10.01. | Aktuality | 13 komentářů

Olomouc hlásí druhou posilu, angažovala Přichystala z Brna

Druhou zimní posilou Olomouce se stal ofenzivní záložník Jakub Přichystal, který přichází na přestup z Brna. Kluby o tom informovaly na svých webech. Už při pondělním zahájení přípravy představila Sigma Jana Fortelného ze Sparty, který bude na Hané hostovat.
03.01. | Aktuality | 34 komentářů

Řezníček jedná o prodloužení: Rád bych hrál za Zbrojovku ještě dva roky

Zásadní jaro v kariéře i v běžném životě čeká aktuálně nejlepšího střelce ligy Jakuba Řezníčka. Autor 11 podzimních gólů jedná se Zbrojovkou o prodloužení smlouvy, do Brna se hodlá přestěhovat s celou rodinou a v dresu jedenáctého celku tabulky by rád dospěl i do Klubu ligových kanonýrů, tedy do společnosti střelců s alespoň stovkou prvoligových branek.
02.01. | Aktuality | 2 komentáře

V Brně zahájili přípravu s minimem změn, zůstává i talentovaný Ševčík

Bez zásadních změn v kádru se po zimní přestávce sešli fotbalisté Zbrojovky Brno. První tréninkové dávky v novém roce absolvovali s týmem i Michal Ševčík a Jakub Řezníček, dvě největší podzimní osobnosti týmu. Především zásluhou jejich osmnácti gólů přezimoval nováček ligy na solidním jedenáctém místě.
02.01. | Aktuality | 22 komentářů

Sigma vrátila Brnu domácí prohru. Zmrzlý gólem oslavil nominaci do reprezentace

Olomoucká Sigma zvítězila v 16. kole Fortuna ligy na hřišti Zbrojovky Brno 3:2. Skóre utkání otevřel už v osmé minutě Ondřej Zmrzlý, který na začátku týdne obdržel premiérovou pozvánku do národního týmu. O vítězství a posunu hostů do elitní skupiny ligy ale rozhodl až v 78. minutě Jan Navrátil. Hanáci tak oplatili soupeři porážku z úvodu sezony, kdy na Andrově stadionu padli o dvě branky.
13.11.2022 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Olomouc potvrzuje první šestku, Brno do ní může poskočit

Zbrojovka Brno prohrála poslední dva venkovní zápasy, na závěr ligového podzimu se představí doma a bude chtít navázat na úvod sezony. Tehdy hostovala v Olomouci a domů si odvezla všechny body za výhru 2:0.
11.11.2022 | Previews | 1 komentář
27.01. Brno prodloužilo s Řezníčkem do roku 2025
Aktuálně nejlepší střelec české nejvyšší soutěže Jakub Řezníček spojí svou budoucnost i nadále s Brnem. V pátek krátce před restartem mistrovské soutěže podepsal s klubem smlouvu až do června roku 2025. "Jedná se o smlouvu na dva roky, je lepší, že nemusím za rok znovu něco řešit,” uvedl spokojený čtyřiatřicetiletý útočník. Aktuálně mu mimochodem chybí jen deset branek do prestižního Klubu ligových kanonýrů. (fczbrno.cz)
25.01. Brno získalo Koželuha z Plzně

Brno posílil před začátkem jarní části sezony mládežnický reprezentant Josef Koželuh. Dvacetiletý obránce přišel z Plzně na hostování do léta 2024, součástí dohody je i opce na přestup. Zbrojovka o tom informovala na klubovém webu.

Koželuh strávil poslední rok a půl ve druhé lize na hostování na Žižkově a v Chrudimi. Na debut v nejvyšší soutěži zatím čeká, v plzeňském A-týmu dostal šanci pouze ve dvou pohárových utkáních.

(ČTK)
20.01. Zbrojovka Brno - Slovan Bratislava 1:2

Přípravné utkání v Senici:

Zbrojovka Brno - Slovan Bratislava 1:2 (1:1).

Branky: 19. Ševčík - 26. Čavrič, 82. Kucka.

Sestava Brna: Berkovec - Hrabina, Šural, Hlavica, Divíšek (46. Granečný) - Texl, Blecha - Fousek (71. Hladík), Ševčík (81. Falta), Alli (81. Nečas) - Řezníček (81. Rogožan). Trenér: Dostálek.

(ČTK)
14.01. Brno - Podbrezová 1:2 (0:2)

Brno v den oslav 110. výročí od založení klubu prohrálo v přípravném utkání se slovenskou Podbrezovou 1:2. Brňanům v zápase proti čtvrtému týmu slovenské ligy nevyšel první poločas, po němž ztráceli dvě branky. Po změně stran snížil nejlepší střelec české ligy Jakub Řezníček, vyrovnat už ale Zbrojovka nedokázala. Brněnští si dnes celou řadou akcí připomínají 110 let od založení, večer se rozzáří hrad Špilberk do klubové červené barvy.

Přípravné fotbalové utkání:

Zbrojovka Brno - Podbrezová 1:2 (0:2)

Branky: 63. Řezníček - 16. Kuzma, 38. Špyrka.

Sestava Brna:

I. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Štěrba, Granečný - Souček, Pachlopník - Nečas, Fousek, Falta - Rogožan.

II. poločas: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek - Blecha, Texl - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.

(ČTK)
10.01. Austria - Brno 3:4

Přípravné utkání:

Austria Vídeň - Zbrojovka Brno 3:4 (3:2)

Branky: 14., 15. a 19. Fischer - 20. Ševčík, 45. Hladík, 68. Nečas, 85. Blecha.

I. poločas: Berkovec - Hrabina, Štěrba, Šural, Granečný - Texl, Fousek - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček.

II. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Hlavica, Divíšek - Blecha, Souček - Matejov, Pachlopník, Falta - Nečas. Trenér: Dostálek.

(ČTK)
03.01. Olomouc dotáhla transfer Přichystala
Jakub Přichystal půl roku před vypršením smlouvy odchází ze Zbrojovky Brno. Sedmadvacetiletý ofenzivní univerzál přestupuje do Sigmy Olomouc. (twitter.com/FCZbrojovkaBrno)
21.12.2022 Ševčík zůstane do léta hráčem Brna
Zbrojovka Brno se může i ve druhé polovině sezony spoléhat na Michala Ševčíka. Manažer talentovaného záložníka Pavel Paska potvrdil, že jeho chráněnec, který je spojován se Spartou Praha, se v lednu stěhovat nebude. "Michal dohraje sezonu ve Zbrojovce, kde si svými výkony vybudoval silnou pozici. To je v tuhle chvíli dané," řekl Paska pro server "isport.cz". (isport.cz)

03.12.2022 Bohemians v Tipsport lize drží naději na triumf
Výběr Bohemians 1905 vyhrál i závěrečný třetí zápas v Tipsport lize a udržel šanci na celkové prvenství v přípravném turnaji. "Klokani" zakončili účinkování ve skupině B vítězstvím 3:1 v pražském souboji proti lídrovi třetí ligy Žižkovu. Bohemians vyhráli skupinu s devíti body a se skóre 10:5. V celkovém pořadí turnaje se "Klokani" dostali na průběžné první místo před Brno, které ve skupině E rovněž ovládlo všechny tři zápasy a má stejný rozdíl ve skóre, ale méně vstřelených branek než Pražané. "Klokany" už může o celkový triumf připravit jen Mladá Boleslav. Středočeský tým má před závěrečným duelem s Varnsdorfem šest bodů a skóre 6:2. (ČTK)
02.12.2022 Trenčín - Zbrojovka Brno 1:2