Zbrojovka Brno Česko - Zbrojovka Brno - Zprávy

Sparta deklasovala Brno a na první místo ztrácí už jen tři body

Sparta neměla s Brnem absolutně žádné slitování a deklasovala ho 4:0, čímž zároveň dokonale využila zaváhání vedoucí Viktorie Plzeň. Letenští teď ztrácejí na první místo jen tři body, navíc přímý souboj s Viktorkou mají před sebou. Hrdinou zápasu byl David Lafata, autor hattricku.

Preview: Sparta Praha - Zbrojovka Brno

Tečku za 25. ligovým kolem udělá nedělní atraktivní dohrávka mezi pražskou Spartou a Brnem. Letenští stále nevzdávají o titul, hosté by rádi setrvali v elitní desítce.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi si komplikují situaci na čtvrtém místě. Středočeši prohráli v Brně 0:1 a jejich náskok se může ztenčit už jen na dva body, momentálně je tříbodový. Zbrojovka pak díky vítězství poskočila na desáté místo. O osudu utkání rozhodla penalta, proměněná Miroslavem Markovičem.

Markovič zastoupil Zavadila a z penalty zařídil výhru s Boleslaví

Miroslav Markovič proměněným pokutovým kopem rozhodl o cenné ligové výhře 1:0 nad Mladou Boleslaví. Srbský útočník tak úspěšně zastoupil tradičního exekutora standardních situací Zbrojovky Pavla Zavadila, kterého hosté před penaltou faulovali.

Preview: Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav

Zajímavý duel bude ke shlédnutí v neděli v Brně. Domácí budou na svém stadiónu hostit adepta na poháry - Mladou Boleslav.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 4:1

Plzeň si s přehledem poradila v zápase se Zbrojovkou Brno, které nadělila čtyři branky. Hosté sice jednou skórovali, ale byla to spíše trefa typu čestného úspěchu. Jinak dominovali domácí hráče. Rozradostnil je především střelec Aidin Mahmutović, který se prosadil dvakrát. Jednu branku přidali Jan Kovařík a Tomáš Hořava. Brankáře Kozáčika překonal na závěr zápasu Miroslav Marković.

Preview: Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno

V neděli se bude dohrávat 23. dějství Synot ligy, tečku za víkendovým kolem udělají fotbalisté Plzně a Brna.

Zoubele má vážně zraněný kotník, přijde o zbytek jara

Brnu bude ve zbytku sezony chybět Lukáš Zoubele. Ofenzivní záložník či útočník si z nedělního duelu s Libercem odnesl vážné zranění kotníku po souboji s protihráčem Lukášem Pokorným. Dnešní vyšetření magnetickou rezonancí odhalilo přetržený vaz.

Vavruška: My potřebujeme dělat body. Tečka

Liberečtí ve 22. kole první ligy doma zdolali Brno 1:0 a ukončili devítizápasové čekání na výhru. O jediný gól se v 81. minutě postaral Marek Bakoš. Slovan tak vyhrál poprvé od října a dostal se z pásma sestupu na 14. příčku o bod před Hradec Králové a České Budějovice. Brno dohrávalo posledních 20 minut bez vyloučeného Čtvrtníčka.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:0

Liberec se dostal mimo zónu sestupu, protože dokázal udolat Zbrojovku Brno. Hosté museli dvacet minut dohrávat v oslabení, když byl vyloučen Josef Čtvrtníček. A ten si asi bude sypat popel na hlavu, protože jen o deset minut později domácí vstřelili rozhodující branku. Trefil se Marek Bakoš.

Preview: Slovan Liberec - Zbrojovka Brno

Zatímco brněnská Zbrojovka už ze sestupového pásma uprchla (a dokonce vyšplhala do první poloviny tabulky), Liberec se stále trápí. Nepomohlo mu (zatím) ani angažmá staronového kouče Davida Vavrušky. Další případná prohra by už znamenala opravdu velké problémy..

Kolář je nejlepším hráčem března, mezi trenéry zvítězil Kotal

Nejlepším fotbalistou první ligy za měsíc březen byl zvolen Daniel Kolář. Záložník Plzně v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) uspěl před mladoboleslavským Jiřím Skalákem a sparťanem Mariem Holkem. Mezi trenéry triumfoval brněnský Václav Kotal.

Vedení Brna vypovědělo smlouvy Kaščákovi s Mezlíkem

Vedení prvoligové Zbrojovky Brno vypovědělo smlouvy dlouhodobě zraněným fotbalistům Marku Kaščákovi a Pavlu Mezlíkovi. Oba měli kontrakty do 30. června.

Pašek ukončil čekání Brňanů na první jarní domácí gól

Až ve třetím zápase ukončila Zbrojovka Brno čekání na první jarní gól na domácím hřišti. V utkání se Slavií se prosadila hned třikrát, byť až ve druhém poločase. V předchozích dvou zápasech před vlastními diváky Brňané prohráli s Duklou 0:1 a uhráli bezbrankovou remízu s Baníkem Ostrava.