ES Troyes Francie - ES Troyes - Zprávy

Monaco vyhrálo v Troyes a v nové sezoně slavní první ligovou výhru

Až ve čtvrtém kole Ligue 1 svěřenci Nika Kovaće uhráli plný bodový zisk. Byla to však pouze malá náplast za to, na cestě do Champions League vystavil v týdnu stopku Šachtar Doněck. Naopak Troyes zůstává s jediným bodíkem na samém chvostu tabulky.

Zasadí Troyes knížatům další ránu?

Po nezdaru v předkole Ligy mistrů se Monako potřebuje koncentrovat na Ligue 1, do které nevstoupilo vůbec dobře. Knížata zatím nevyhrála a s jedním bodem na kontě se potupně krčí v sestupovém pásmu. Stejně jako jejich nedělní soupeř z Troyes.

V rámci 3. kola Ligue 1 uhrály nejoblíbenější výsledek i Štrasburk s Troyes

Oba celky svoje úvodní dva duely prohrály. Pravda, oba už mají za sebou střetnutí s PSG. Nicméně tentokrát si věřily na plný bodový zisk. Blíže k němu měli hosté, jenže třináct minut před vypršením řádné hrací doby dovolili, aby Adrien Thomasson vyrovnal na konečných 1:1.

Štrasburk a Troyes jsou na dně tabulky. Vymaní se z něho po tomto vzájemném duelu?

Dvě porážky, šest inkasovaných gólů, taková je bilance Štrasburku po prvních dvou zápasech v rámci nového ročníku. Avšak ani jeho nynější protivník si nemůže vesele hvízdat, taktéž on totiž nezískal ani jeden bod. Troyes je v tabulce jen o jednu příčku výše, suma sumárum by oba týmy potřebovaly jakoukoli vzpruhu. Samé dno průběžného pořadí pro ně není příjemné.

V souboji nováčků se radoval Clermont

Úřadujícím šampionem Ligue 1 je Troyes, které zvítězilo s pětibodovým náskokem. Nicméně domácí duel v rámci francouzské nejvyšší soutěže po necelých sedm měsících opět vyhráli Les Lanciers. A to jak díky vyloučení Issy Kaboreho, tak díky dvěma trefám Mohameda Baya ze druhého poločasu.

Bitva nováčků Ligue 1: Clermont doma vyzve Troyes

Hned v rámci druhého kola sami sebe vyzvou nováčci Ligue 1, kteří spolu ještě před několika týdny bojovali o patro níže. Clermont a Troyes se dokázaly loni dostat na první dvě místa tabulky druhé nejvyšší soutěže, a mohou se tak aspoň na rok těšit na působení mezi největšími francouzskými giganty. Oba kluby každopádně plánují hrát v této konkurenci přece ještě déle.

V prvním zápase nové sezony PSG těsně přehrálo Troyes

Klub z hlavního města Francie se musel v ročníku 2020/2021 sklonit před Lille OSC. V nové sezoně si chce vzít titul zpátky a hned na úvod k tomu udělal první krůček, když na Stade de l’Aube porazil Troyes, které se mezi elitu vrátilo po třech letech.

ES Troyes vyzve superfavorita z Paříže

Těžko hledat ve Francii většího favorita na mistrovský titul, než je PSG. Loni mu titul senzačně vyfouklo Lille, letos ale při pohledu na přestupovou politiku snad ani není možné nevyhrát. Zdali se k hvězdnému výběru připojí Lionel Messi si ještě musíme počkat, každopádně Parisien se i tak na hřišti nováčka nepředstaví v plné síle.

ES Troyes - AS Monaco 0:3

Radamel Falcao oproti původním předpokladům odehrál na hřišti Troyes jenom deset minut, takže se o góly museli starat jiní. Rony Lopes se prosadil dvakrát a na 3:0 zvýšil v poslední minutě devatenáctiletý Jordi Mboula, který byl v té době na trávníků pouze několik sekund.

Preview: ES Troyes - AS Monaco

Monaco se díky dvěma nepřesvědčivým, ale přesto vítězným zápasům posunulo zpět na druhou příčku, kterou stále může ztratit na úkor Lyonu. Oproti tomu Troyes musí vyhrát, aby se vyhnulo sestupu. Kdo bude šťastnější?

Montpellier HSC - ES Troyes 1:1

Troyes pouze remizovalo na půdě Montpellieru 1:1 a je jasné, že na přímou záchranu už nedosáhne. Stále však má šanci na barážovou příčku, nicméně situaci nemá ve svých rukou. V posledním kole bude muset porazit Monako a doufat ve ztrátu Toulouse. Troyes se v Montpellieru ujalo vedení, ale domácí ve druhém poločase stihli vyrovnat.

Preview: Montpellier HSC - ES Troyes

Velmi důležitý zápas mají před sebou fotbalisté Troyes, kteří musí naplno bodovat v Montpellieru. Dvě kola před koncem ligy jim patří předposlední příčka, přičemž alespoň na baráž ztrácejí dva body. Montpellier ještě může teoreticky dosáhnout na Evropskou ligu, situaci ale nemá ve svých rukou.

Olympique Lyon - ES Troyes 3:0

V dostizích o Ligu mistrů znovu uspěl Lyon a nadále drží druhé místo. S Troyes neměl příliš potíží a základy svého vítězství položil už v prvním poločase dvěma brankami Traorého. Po změně stran pak završil konečný výsledek 3:0 Cornet.

Preview: Olympique Lyon - ES Troyes

Olympique Lyon bude hájit druhou příčku proti Troyes, které je v nezáviděníhodné situaci. Hosté potřebují v Lyonu uspět, tři kola před koncem soutěže jim totiž stále patří osmnáctá příčka, která znamená baráž a navíc devatenácté Lille má stejný počet bodů.

ES Troyes - SM Caen 3:1

Troyes zápas s Caen zvládlo a oživilo svoje šance na konečnou záchranu. Domácí přitom nevstoupili do zápasu vůbec dobře a po 180 sekundách už prohrávali po zakončení z kopačky Santiniho. Pak ale přišel velký zvrat, hosté si první branku vsítili sami a Nivet se Sukem dokonali obrat.